Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ulubione sprzęty kuchenne 🙂  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
10/02/2013 7:27 pm  

Jedna sprawa, że smaży się średnio- przywiera, a druga, że wiem, że tego typu patelnie mogą zawierac szkodliwe PFOA itp. substancje.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/02/2013 7:29 pm  

No to jak się smaży średnio, to inna sprawa. 😉


OdpowiedzCytat
VikVeg
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 134
10/02/2013 9:58 pm  

Fatty, ja się przymierzam do zakupu pierwszego w mym życiu blendera. Ale nie wiem jaki kupić, aby jak najmniej wydać, a aby posłużył trochę. Ktoś podpowie? 😉

http://www.pixmania.pl/pl/pl/455935/art/philips/mikser-hr1372.html

Chyba tez mozna kupic tanszy zestaw bez tych przystawek, tylko sam blender.
Zanim kupilem poczytalem troche i ten dostal wiele dobrych recenzji.
Niewatpliwie musli miec metalowa koncowke i mocny silnik. Czesto robie sorbety z lodem a ten swietnie mieli owoce z lodem. Moge wiec polecic, poki co nie slyszalem o lepszym.


OdpowiedzCytat
misza
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 43
05/03/2013 10:07 am  

Nie wyobrażam sobie gotowania bez piekarnika, blendera, i miksera. To podstawowy sprzęt, który musi być.:P


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
16/03/2013 10:59 pm  

Od czasu kiedy jadam tylko roślinne rzeczy, to mikser i blender zostali moimi przyjaciółmi. Robię w nich wszelakie pasty, pasztety i desery:)

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
VikVeg
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 134
17/03/2013 7:18 pm  

http://www.pixmania.pl/pl/pl/455935/art/philips/mikser-hr1372.html

Chyba tez mozna kupic tanszy zestaw bez tych przystawek, tylko sam blender.
Zanim kupilem poczytalem troche i ten dostal wiele dobrych recenzji.
Niewatpliwie musli miec metalowa koncowke i mocny silnik. Czesto robie sorbety z lodem a ten swietnie mieli owoce z lodem. Moge wiec polecic, poki co nie slyszalem o lepszym.

Wprowadzam korekte: przystawka do szatkowania niskiej jakosci :(...


OdpowiedzCytat
wyraczek
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 2
21/03/2013 8:15 pm  

Ja nie mogłabym się obejść bez wyciskarki do cytrusów.
Zaczynam dzień od szklanki świeżego soku. 🙂

kasia


OdpowiedzCytat
sedano
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 20
16/04/2013 1:45 am  

Zdecydowanie blender. Używam go już wiele lat i dziś jest dla mnie niezastąpiony, bez niego ciężko było by przygotować kremowe sosy do makaronu, koktajle, pasty do smarowania pieczywa etc.


OdpowiedzCytat
pietras
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 42
17/04/2013 3:25 pm  

Ja nie mogłabym się obejść bez wyciskarki do cytrusów.
Zaczynam dzień od szklanki świeżego soku. 🙂

Ja poproszę jedną dla siebie:P 🙂


OdpowiedzCytat
Tania
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 10
14/05/2013 12:22 am  

Ja zdecydowanie nie mogę obejść się bez blendera (kotlety cieciorkowe, koktajle, pesto- wszystko blenduję!) oraz mojej machiny do gotowania na parze 🙂
A z innych sprzętów to oczywiście zmywarka i piekarnik (mmm, chipsy buraczkowe!)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
27/06/2013 5:32 pm  

http://www.ballarini24.de/Pfanne-Bratpfanne-20-cm-Thermopoint-Torino

W TKMaxx widziałam taką tanio, bo za 55 zł. Co o niej myślicie? Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale to aluminiowo-ceramiczna.

Jest jeszcze taka
: http://allegro.pl/patelnia-ceramiczna-solaris-pro-cerawhite-24cm-i3297504920.html

Dużo tańsza, więc pewnie gorsza, zresztą tamta wydaje mi się być solidniejsza, ale mogę się mylic.

Doradźcie proszę!

[edytowane 27/6/2013 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
qetrab
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 126
27/06/2013 9:54 pm  

przy wyborze patelni najważniejsza sprawa to mocowanie rączki, najlepiej jest cała stalowa i na nitach. Patelnia wytrzyma długo
Plastik wcześniej czy później się stopi, a śruba się urwie
No i najlepsza będzie żeliwna (z patelnią to mniej więcej jest tak, że im cięższa tym lepsza :P)
Każda powłoka wcześniej czy później się zużyje, a żeliwna wytrzyma 50 lat i dłużej

Najlepsza patelnia jaką kupiłem to w Carefurze (czy jak to się pisze) na wagę, za 20 zł 😀

Ta z tego linku ma rączkę z plastiku mocowaną na śrubie, więc to jest minus, a co samego smażenia to powinna być ok, ale stawiam, że dwa lata maks i już nie będzie taka fajna. Co prawda jak za 50 zł to można kupić, na pewno przez jakiś czas będzie bardzo fajna

a ten drugi link mi nie działa

PS: u mnie w lokalu, w którym pracuje najlepiej się trzymają patelnie z biedronki po 30 zł sztuka 😉 po 2 latach użytkowania straciły już co prawda rączki, ale nadal najlepiej się na nich smaży w porównaniu do innych 😉

[edytowane 27/6/2013 przez qetrab]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
28/06/2013 4:03 am  

Kupiłam już tę Ballarini, zobaczymy.

Co do patelni z Biedronki- ja jakiś czas temu kupiłam, wyglądała spoko, ale niestety totalna porażka- przywiera kompletnie wszystko. Pewnie różne są tam patelnie, ja akurat trafiłam na byle jaką.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Mysia
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 6
02/10/2013 6:40 pm  

A jaką moc mają wasze blendery?
My się właśnie przymierzamy do zakupy potrzebujemy raczej czegoś solidniejszego- mielimy na okrągło- soję i kokosy na mleko, hummusy, pesto, itp
Z drugiej strony jakieś vitamixy nie wchodzą w grę ze względu na cenę. Ma ktoś coś wartego polecenia?

wegański piekarnik
http://www.wegarnik.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
03/10/2013 2:48 am  

Korzystam z Zelmera o mocy 600 W cokolwiek to nie oznacza 🙂 nie narzekam bardzo dobry. Model 4905EX


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca