Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

białko - ile jeść  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/07/2010 4:21 am  

Kazeko na jeden aminokwas za mało produktów podałeś.


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
18/07/2010 3:21 pm  

Witam,
Interesuje mnie ile razy z tygodniu należy jeść warzywa strączkowe, żeby nie doprowadzić do niedoboru białka?
Czy warzywa z puszki np. zielony groszek lub czerwona fasolka oraz przetworzone np. pasztet sojowy też są źródłem potrzebnego białka?
Wiem, że podobne pytania padały już nie raz, ale chciałabym się dowiedzieć w jakich proporcjach należy jeść, żeby niczego nie zabrakło.

Warzywa strączkowe w puszkach zawierają białko lepiej przyswajalne niż warzywa strączkowe przygotowywane tradycyjnie w warunkach domowych. Prawdopodobnie to wynika z charakteru obróbki termicznej. Zdecydowanie polecam.

Co do niezbędnej ilości białka, to standardowy przelicznik jest następujący: 0.8 gram białka/1 kilogram wagi. Jest to optymalna ilość białka w diecie, natomiast można spokojnie przeżyć na znacznie mniejszej ilości. Jeżeli dobrze pamiętam, zupełne minimum znajduje się w okolicach 30 gram/dzień.

Z tego wynika że weganie (wegetarianie niekoniecznie) powinni codziennie jeść jakieś warzywa strączkowe i pełne ziarna (jakąś soje w pomidorach i chleb żytni, czerwoną fasole w sosie z ryżem brązowym itp.). W ten sposób można uzyskać pełnowartościowe białko równe białku zwierzęcemu.

[edytowane 18/7/2010 przez INSULT]


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
13/08/2010 1:35 am  

w mojej codziennej diecie jest strasznie mało białka -właściwie tylko rano ser
co mam jeść żeby nie przytyć ?

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
13/08/2010 1:54 am  

Proponuję kiełki, choć trochę z nimi roboty i nigdy nie udało mi się z nimi wytrzymać dłużej niż trzy, cztery tygodnie z rzędu 🙂 Może też garstkę moczonych orzechów? I rośliny strączkowe.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/08/2010 1:59 am  

[b]Jazz[/b] unikaj słodyczy, potraw smażonych, soków owocowych (kupionych).
Duuużo ruchu 🙂


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
13/08/2010 2:30 am  

[b]Jazz[/b] unikaj słodyczy, potraw smażonych, soków owocowych (kupionych).
Duuużo ruchu 🙂

unikam wszystkiego co napisałaś schudłam 8 kg i nagle od kilku tyg waga stoi w miejscu i wiem że spożywam za mało białka ,ale nie chce też jeść zbyt kalorycznych potraw 😮
od dzisiaj do wszystkiego dorzucać będę łyżkę soczewicy gotowanej i łyżkę nasion słonecznika myślicie że to wystarczy?

[edytowane 12/8/2010 przez jazz]

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/08/2010 2:38 am  

Co jakiś czas zdarzają się takie momenty przestoju podczas odchudzania 🙂


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
13/08/2010 3:06 am  

Już chyba lepiej dwie łyżki soczewicy, słonecznik ma dość sporo tłuszczu. Polecam też zarodki pszenne, mają dużo witamin i białka, a są niedrogie i łatwe do wkomponowania w posiłki.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/08/2011 8:13 pm  

A propos białka [url] http://zb.eco.pl/publication/the-china-study-p1261l1 [/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
milosz1984
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 6
09/09/2011 5:15 pm  

Podzielcie sie Waszą więdzą na temat produktów rośłinnych z dużą zawartością białka:)
Ja z mojego doświadczenia opró tych najbardziej znanych jak soja, soczewica, słonecznik, orzechy, faslola i kiełki znam Kozieradke pospolita a także pyłek kwiatowy, któe posiadają bardzo duzo białka.
Podzielcie się waszą więdzą na ten temat.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca