Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ekologiczne jajka niezdrowe??  

  RSS

ropucha
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 30
17/06/2010 11:05 pm  

http://www.hotmoney.pl/artykul/rynek-ekologiczne-jajka-sa-grozne-dla-zdrowia-14080

co o tym myślicie?

Głupotą jest oczekiwać zmian robiąc wszystko tak jak dotychczas


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
17/06/2010 11:27 pm  

Wydaje mi się że jest to naciągana próba odzwyczajenia konsumentów od zmiany nawyków, bo ostatnio zauważalne jest pojawianie się jajek 1 czy 0 nawet w małych sklepach czy używanie ich jako składniki gotowych wyrobów, co podnosi koszty z jednej strony i zmusza producentów bo przestrzegania norm z drugiej. A nawet jeśli nie jest to tylko teoria spiskowa, to po 1) własne kury chodzące przy domku mają taki sam kontakt z tymi niezidentyfikowanymi zanieczyszczeniami po 2) kury na wybiegu mają zdecydowanie lepsze warunki i nawet gdyby miało to przełożenie na ich teoretycznie (w co nie wierzę) niższą jakość, przy jedzeniu kilku jajek na miesiąc wolę te ekologiczne czy domowe.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/06/2010 2:45 am  

I tak pozostanę przy tych domowych 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
alex29091
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 57
18/06/2010 2:59 am  

Totalna bzdura i chęć ochrony interesów właścicieli ferm. Kontakt kury z naturą powoduje zanieczyszczenie jajek? I co z tego? Przecież człowiek też jest częścią natury. I właśnie za przesadne odchodzenie od natury ludzie płacą utratą zdrowia, przewlekłymi chorobami tzw. cywilizacyjnymi. Jakoś nie słychać żeby dzikie zwierzęta, czyli żyjące na łonie natury, chorowały na miażdżycę, cukrzycę itp.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
18/06/2010 1:08 pm  

Typowy FUD. http://pl.wikipedia.org/wiki/FUD
10 lat temu kazdy polak był specjalistą co jest lepsze masło czy margaryna, 5 lat temu czy mleko jest zdrowe czy niezdrowe, dziś więc przyszła pora na jajka. Jak to było ostatnio w demotach - kraj marnujących się specjalistów 🙂


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
30/06/2010 1:24 am  

Dokładnie. ŻAL.PL

Czyli że jajko kury stojącej po dziób we własnych odchodach i karmionej przez rurkę paszą z hormonami, antybiotykami i innymi świństwami jest zdrowsze od tych ekologicznych, wiejskich? :hallucine: Boże co za ludzie, totalna znieczulica. Ciekawe, kto tym razem przekupił naukowców, by tak gadali.

A gdyby rzeczywiście UE wprowadziła zakaz sprzedaży jajek ekologicznych to już wtedy z miejsca przechodzę na weganizm (teraz jestem jeszcze ovo-wege) 😉 Dziękuję za uwagę.

[edytowane 29/6/2010 przez DaveDorian]

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
  
Praca