Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"mleko" sojowe SMACZNE ?  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

firaga
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 32
16/07/2012 9:35 pm  

Kiedyś jak spróbowałam mleka sojowego jeszcze w dzieciństwie to chyba od razu wyplułam do zlewu, nie wiem jakiej firmy ale pamiętam że było obleśne. Dzisiaj z ciekawości kupiłam to biedronczane, padło na waniliowe. Do jutra będzie mi się odbijać tą wanilią ale całkiem smaczne :). Za mną degustacja owsianego, domowej roboty. Chyba za krótko miksowałam ale niczego sobie ten glut :).

Punkt Zapalny - recenzje płyt, relacje z koncertów, felietony, lifestyle, proza własna i biadolenie o niczym.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
17/07/2012 12:44 am  

firaga, polecam owsiane marki Natumi, jest najlepsiejsze po słońcem 🙂
Mnie domowe mleka roślinne niestety nie wychodzą. Starałam się wielokrotnie miksować, żeby wydusić więcej tych "olejków", przesączać powolutku przez niewiemile razy złozoną gazę sterylną, pasteryzować- dupa! Jedyne, które wychodzą naprawdę smaczne to sojowe i owsiane też zjadliwe. Reszta jest jak brudna woda. Wolę jednak kupować takie o w miarę naturalnym składzie. Najlepsze: sojowe, owsiane, ryżowe, migdałowe, yum :heartpump:


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
17/07/2012 2:24 am  

Kiedyś próbowałam zrobić mleko ryżowe i owsiane własnoręcznie... wyszło coś na podobieństwo kleju do tapet :rotfl: Chyba jednak wolę kupować już gotowe, haha.

[edytowane 16/7/2012 przez aniss]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
26/07/2012 9:51 pm  

Wiecie czy "mleko" roślinne (owsiane, sojowe, ryżowe, orkiszowe etc) można podgrzewać i przegotowywać?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
26/07/2012 9:59 pm  

Ja podgrzewałam do płatków owsianych, gotowałam do budyniu i masy andrutowej i śmigało 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
26/07/2012 11:58 pm  

Można, i budyń można robić i co tylko chcesz 🙂

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Oggi
 Oggi
świeżaczek
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 2
12/06/2014 7:04 pm  

Ja sobie robię mleko sojowe w (reklama), można eksperymentować ze smakami i wtedy każdy ma coś dla siebie.

[edytowane 13/6/2014 przez Lily]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
29/05/2016 12:51 am  

Dzisiaj odwiedziłam Lidla i jakież miłe zaskoczenie- za 4,99 zł mleko sojowe z wapniem, wit. B2, B12, E.
Smakowo też bardzo spoko (chociaż nie spożywałam w formie czystej, tylko z kakao i miodem- jest niesłodzone- sojowego w czystej formie nie lubię).
Miałam kupić zwykłe mleko, ale skoro sojowe fortyfikowane w takiej cenie, to wybór był oczywisty.
Plus za to, że się nie przypala podczas podgrzewania- np. firmy Natumi zawsze koszmarnie mi przywierało do dna.
Poza tym, witaminy i brak cukru to również atuty, fakt, że i tak muszę posłodzić, ale mogę to zrobić miodem, czy cukrem kokosowym.
Widziałam też ryżowe, tylko z wapniem, ale ja za ryżowym nie przepadam (dla mnie smakuje jak woda).

Chyba stała oferta.

Wygląda tak:
https://www.google.pl/search?q=mleko+sojowe+milbona&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwji8t65t_3MAhVI1BoKHfLRCA0Q_AUIBygB&biw=1024&bih=499#imgrc=kMDieJQVMpDVPM%3A

[edytowane 28/5/2016 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca