Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Mięso na Pizzy  

  RSS

moonek
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 4
23/08/2010 3:25 pm  

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum i pragnę zapytać o to czy jeżeli na pizzy jest mięso ja zdejmę to mięso to czy pizze mogę zjeść będąc wegetarianinem?
Teraz nawet nie tykam pizzy która miała kontakt z mięsem ponieważ uważam że to mięso nadało jej smak czyli jest z nim jakoś powiązana. Więc czy można zjeść taką pizze czy też inną potrawę czy też nie?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/08/2010 3:50 pm  

No cóż, to od Ciebie zależy. Najlepiej po prostu nie zamawia pizzy z mięsem :> Zresztą jeśli pobędziesz wegetarianinem to nie będziesz chciał w ogóle tknąć jedzenia, które miało kontakt z mięsem.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
23/08/2010 4:05 pm  

racja , to zależy od ciebie,ale grunt żeby z powodu Ciebie żadne zwierze nie musiało zginać.
Ale tak jak mówi lily z biegiem czasu dojdziesz do wegetarianizmu "pełną gębą" hehe
tzn pełną gębą warzywek ma sie rozumieć 😛
Bo takie jedzonko mieszane, wybierane to raczej wstęp do prawdziwego wegetarianizmu 🙂
pozdrawiam i ciesze sie ze chcesz do nas dołączyć 🙂
Każde choćby malutkie wyrzeczenie sie mięsa to o jedno życie więcej
a czasem lepiej dojść do czegoś małymi kroczkami a na stale niż później wrócić do złych nawyków. 🙂

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Biofeedback
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 107
23/08/2010 7:48 pm  

mięso na pizzy? ohyda.

*marzenia kształtują naszą wyobraźnie


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
23/08/2010 8:28 pm  

echhh pamiętam jak (wieki temu) wyciągałam mięso z zup lub sosów i resztę zjadałam 😀 jakie to było głupiutkie 😀 ale rzeczywiście to chyba taki wstęp do bycia wege?
nie pamiętam już jak długo ja to praktykowałam?

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
23/08/2010 9:01 pm  

Kiedyś ciocia podała kluski śląskie polane skwarkami. Zapytała dlaczego nie jem. Odpowiedziałam, że nie jem mięsa. "To strząśnij sobie skwarki" - usłyszałam.
Dla mnie usuwanie mięsa z jedzonego pokarmu nie istnieje i nigdy nie istniało. Albo jestem wege, albo nie.
Moonek, możesz jeść co się podoba. Ja bym nie powiedziała, że ktoś kto zdejmuje mięso z pizzy i następnie ją zjada jest wege. Ale oczywiście to twoja sprawa.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
23/08/2010 9:17 pm  

Co do pizzy, to że tak powiem ta szynka puściła już "soki", więc mnie to nie zachęca do zjedzenia jej. Kiedyś wróciłam do mieszkania głodna, a współlokator przyniósł pizzę i powiedział, że już nie może i jak jej nie chce, to ją wyrzuci i akurat tam był jeden kawałek z plasterkiem szynki i szkoda mi było dobrego jedzenia, więc ten kawałek odkroiłam. Reszta pizzy raczej była dobra. 😉 Nikt Ci tutaj nie powie, że coś jest dozwolone, czy zabronione, sam decyduj. W końcu jak zdejmiesz tę szynkę i zjesz pizzę, to tyle tylko się stanie, że możesz czuć posmak tej szynki, może gdy przyjdzie etap obrzydzenia mięsem zmienisz podejście. Powodzenia. 😉

Aha i wg. mnie zupa, w której gotowało się mięso, czy kości już nie jest wegetariańska, nawet jeśli wyciągniesz to mięso. A kawałek szynki nie zmieni smaku całej pizzy.

[edytowane 23/8/2010 przez Nela89]

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
23/08/2010 10:08 pm  

Aha i wg. mnie zupa, w której gotowało się mięso, czy kości już nie jest wegetariańska, nawet jeśli wyciągniesz to mięso. A kawałek szynki nie zmieni smaku całej pizzy.

To chyba oczywiste, że zupa gotowana na gnatach czy na mięsie nie należy do dań wegetariańskich. A co do zdejmowania szynki z pizzy to ja miałem kiedyś, podobnie jak jazz, fazę na jedzenie np. kanapek po usunięciu z nich mięsa. 😛 Teraz oczywiście nie wyobrażam sobie czegoś takiego. 🙂

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
24/08/2010 12:30 am  

kodeks tru wegetarianina

eeee ! 😛


OdpowiedzCytat
kasia1b2
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
25/08/2010 3:30 am  

Moja opinia jest podobna do reszty...
Sama kiedyś taką pizze zjadłam, kiedy z koleżanką ją zamówiłyśmy (połowa miała być bez mięsa,a podali całą z mięsem, i musialam wyjmować szynke:(()
Teraz albo zamawiam pizze całą bez mięsa, albo nie zamawiam wgl.;)

кαѕια


OdpowiedzCytat
Tanpopo
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 4
26/08/2010 2:47 am  

Ech, co za zabawne forum. 😉

A czy jeśli popatrzę jak mięso puszcza soki na pizzę albo o tym przeczytam, to będę mogła nazwać siebie wege, czy już nie?
A co jeśli przypadkiem dotknę mięsa? Czy będę po umyciu rąk mogła oblizywać palce i nazywać siebie wege?

Co innego jeść zupę na mięsie, ale takie drobiazgowe pytania podchodzą IMO pod jakąś nową klasę zaburzeń pokrewnych ortoreksji. Może to będzie mój materiał na pracę empiryczną z emocji i motywacji. ;>


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
26/08/2010 3:07 am  

[b]Tanpopo [/b], jeśli bycie konsekwentnym nazywasz zaburzeniem, to musisz się jeszcze wiele nauczyć. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
haku
 haku
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 56
26/08/2010 1:22 pm  

Tanpopo dzięki za dodanie nowego punktu widzenia do dyskusji, to zawsze mile widziane :thumbsup:

ja powiem tylko tyle, że ogólnie to mam ogromną estetyczną awersję (jedna z moich wielu) do wszystkiego co miało kontakt z mięsem, więc takich potraw nie jadam 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
26/08/2010 4:29 pm  

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum i pragnę zapytać o to czy jeżeli na pizzy jest mięso ja zdejmę to mięso to czy pizze mogę zjeść będąc wegetarianinem?

rób to co uważasz za stosowne 😛


OdpowiedzCytat
  
Praca