Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jaki chleb i masło ?   

  RSS

arwena1987
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 7
29/08/2010 9:22 pm  

Mam do Was kochani pytanie : jaki chleb najlepiej kupować ? Ja kupuję chleb pełnoziarnisty mieszany albo chleb sojowy, ale nie wiem czy dobrze robię 🙁 I jeszcze jedno : lepiej kupować masło roślinne czy masło tzw. śmietankowe czyli zwykłe ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bo naprawdę nie wiem co kupować :(( Pozdrawiam serdecznie ! ! !

[edytowane 29/8/2010 przez arwena1987]


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
29/08/2010 10:10 pm  

Jeśli chodzi o masła, to trzeba uważać jedynie na te, które zawierają wit. D - słyszałem, że pochodzi ona z ryb.

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/08/2010 12:23 am  

Unikaj margaryn, zazwyczaj wzbogacane są w wit.D. Masło najlepiej kupuj takie 100 % , np.Mlekovitę , niektóre są "paprane" z olejami i barwnikami.
Chleb ? Tutaj temat o tym :
http://www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=3663#pid52212
Najlepsze pieczywo to chleb razowy na zakwasie.

[edytowane 29/8/2010 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
BaziaBazia
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
30/08/2010 12:38 am  

arwena, kupuj, co chcesz 😉 wszystkie rodzaje pieczywa są wege

i tu się mylisz. Mój wege kumpel kupił chleb, który jak się później okazało był na smalcu !! Także na chleb też trzeba uważać.

Nie jestem wariatem !! Jestem samolotem !!


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
30/08/2010 1:55 am  

arwena, kupuj, co chcesz 😉 wszystkie rodzaje pieczywa są wege

i tu się mylisz. Mój wege kumpel kupił chleb, który jak się później okazało był na smalcu !! Także na chleb też trzeba uważać.

nazwe poprosze 😉

Właśnie też chciałam o tym napisać, jak przeczytałam to pierwsze zdanie. 😛
Otóż... Jeśli się nie mylę, to jest to chleb firmy Złoty Kłos. Nazywał się chyba... Chleb staropolski, czy coś takiego. xDD
Kiedy to zobaczyłam, to się przestraszyłam...

A tak w ogóle, jeśli ktoś wierzy, że cukier biały jest nie-wege (ja wierzę), to niech uważa, bo kiedyś trafiłam na chleb razowy, który był z dodatkiem cukru w składzie...

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/08/2010 2:17 am  

A tak w ogóle, jeśli ktoś wierzy, że cukier biały jest nie-wege (ja wierzę), to niech uważa, bo kiedyś trafiłam na chleb razowy, który był z dodatkiem cukru w składzie...

Nie zgadzam się, że cukier jest niewegetariański , ale co do tematu - producenci często dodają go do pieczywa, aby poprawić smak i nie zawsze ujawniają to w składzie.
Cukier jest wszędzie 😛

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/08/2010 2:57 am  

Chyba nie ma sensu przerzucać się nazwami chlebów, bo każde miasto ma swoje piekarnie i trzeba by znać skład każdego pieczywa. Ja przyznam, że się w to nie wgłębiam. Zazwyczaj kupuję razowy żytni.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/08/2010 3:00 am  

Zresztą nie na każdym chlebie jest skład.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/08/2010 3:03 am  

No właśnie, ja kupuję taki, na którym nie ma - więc musiałabym dociekać u producenta, a nie wiadomo nawet, czy powiedziałby prawdę.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
BaziaBazia
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
30/08/2010 2:40 pm  

przyznam się bez bicia, że nazwy nie znam, ale spróbuję się dowiedzieć.

Nie jestem wariatem !! Jestem samolotem !!


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
30/08/2010 5:30 pm  

Jeśli chodzi o ciemne pieczywo na zakwasie to zdecydowanie polecam chleby zbójnicki i orkiszowy z Awiteksu. Wada: trzeba wcześnie wstać, żeby je kupić, bo szybko znikają z półek 😉
Smalec przeważnie jest w tzw. chlebach "wiejskich" czy "chłopskich", dlatego radzę na nie uważać.


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
31/08/2010 1:22 am  

Nie zgadzam się, że cukier jest niewegetariański

No cóż, gdzieś czytałam (gdzieś tu na forum), że rafinowany jest sproszkowanymi kośćmi zwierząt... Nie wiem, czy to prawda, ale ja i tak nie używam, bo biały nie jest zdrowy, a inne są dla mnie za drogie. 😛

Cukier jest wszędzie 😛

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! xDDD

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
31/08/2010 2:43 am  

Brązowy cukier też nie jest zdrowy 😉 A w chlebie może się znaleźć np. mleko w proszku oraz masa rozmaitych substancji, których nikt by się tam nie spodziewał. Za to smalec bywa np. w lodach.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
31/08/2010 3:47 am  

A w chlebie może się znaleźć np. mleko w proszku oraz masa rozmaitych substancji, których nikt by się tam nie spodziewał.

Przykładowo w chlebach Oskroba jest lecytyna sojowa.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
31/08/2010 5:06 am  

Niektóre piekarnie w mojej okolicy dodają do chleba glicerydy kwasów tłuszczowych i/lub serwatkę.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
  
Praca