Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dieta Dukana - spektakularna dieta proteinowa !  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

animal_lover
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 29
17/09/2010 5:06 pm  

...bo ludziska sa z natury leniwi i wygodni ! 😡

- dla mnie jedzenie jest tez wazne - lubie dobrze zjesc 😛
-ale byle czego nie zjadam (np. smietnika fastfoodowego ) -od jakiegos czasu bardzo uwazam na to ,co konsumuje...

- niestety , mam slabosc do nocnego podjadania (wieczorem czuje sie baaardzo glodna !) -wiec siegam po wafle ryzowe albo jakas rodzynke... 😮

(mam niedowage - ale taka siebie lubie ! (49 kg/ 165 )

[edytowane 17/9/2010 przez animal_lover]


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
17/09/2010 11:06 pm  

I tylko wyjasnie, ze nie bylo to nic osobistego, a mam wrazenie, ze czasami tak sa pewne wypowiedzi odbierane, nawet nie wiedzialam, ze to Twoja wypowiedz, bo wyciélam cytat z wypowiedzi Lily

No to fakt, że często reaguję emocjonalnie i to zupełnie niepotrzebnie aczkolwiek w tym przypadku tak nie było 😛
To o czym pisałaś jest potrzebne ale jako budulec czyli cegiełki które tworzą mózg. Glukoza za to go "karmi".

Hmm
Czytalam w róznych zródlach (choc nie akademickich, ale jedno dosc wiarygodne), ze bialka pobudzaja mózg, ozywiaja go , po zjedzeniu pokarmu bialkowego mózg ma lepiej pracowac.

bo na chemii dobrze sie nie znam, a biochemii nie mialam

Biochemia jest bardzo ciekawa ale trudniejsza niestety od samej chemii np ogólnej. Jak już będziesz ją miała to powodzenia 🙂

Chyba nie bedé miala biochemii, ale ogólnie, to fajnie byloby sobie troche przypomniec.

ania


OdpowiedzCytat
Julianne
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 20
27/09/2010 10:35 pm  

Słyszałam o tej diecie i przyznam się szczerze ze takiego typu diet trochę się obawiam, stosowanie czegoś takiego cłe życie a tak jest z ta dietą jest niebezpieczne niemniej jednak zawsze można cos wziąć dla siebie i skorzystać -może i ja się skuszę...

Szybkość efektów faktycznie kusi - właśnie owa rozkojarzona kolezanka schudła już kilogramów naście stosując dietę MŻ (dla niewtajemniczonych: Mniej Żreć) - ale zajęło jej to ponad rok, a ona teraz już chciałaby szybko...

Dieta MŻ, przy której sama schudłam jest najlepsza i najzdrowsza.

[edytowane 27/9/2010 od xxl]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
09/02/2011 9:53 pm  

Mam lekka anemię, lekarka chcąc ustalić źródło zapytała o dietę - oczywiście o wegetarianizm... ale i o owego Dukana 😛 Ponoć wraz popularnością Dukana w parze idzie liczba dietowiczek z anemią i niedoborami.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Melis
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 5
12/02/2011 3:43 pm  

moja przyjaciółka była na Dukanie (właściwie to nadal jest, bo przecież całe życie będzie musiała robić sobie proteinowy dzień w każdym tygodniu, paranoja) a przeszła na niego mając leciutką nadwagę, góra dwa kilogramy ponad normę.
co do jedzenia, to moim zdaniem tragedia. ona nabawiła się niedoborów witamin, magnezu, wapnia, zatrzymała jej się miesiączka na jakiś czas. białko trawi się długo, tragicznie spowolniła sobie metabolizm, bo już po maleńkich i rzadkich porcjach nie była głodna.

to tylko kwestia czasu, aż ludzie zauważą, że taki nadmiar białka jest bardzo szkodliwy. zrobiono kiedyś badania (niestety nie pamiętam w którym roku, kto i gdzie, jak znajdę to edytuję i wstawię link) i ludzie i bez tego jedzą za dużo białka, a co dopiero taka dieta. ciekawe kiedy narodowi zacznie masowo siadać nerki i wątroba, ;x


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
13/02/2011 4:04 pm  

A wiecie co mnie boli.
Że jak ludzie sobie zdrowie rozwalą, zabiją miliony zwierząt a za to my wszyscy z podatków będziemy płacić (leczenie), jak za palaczy.

Wysokość emerytury dla ludzi w moim wieku przewiduje się na 200-400zł miesięcznie.

Pani Zdzisia z Panią Kazią postanowiły zignorować bijących na alarm dietetyków i uznać że najważniejsze to schudnąć to ja na starość będę zęby w ścianę wbijać.

Każdy człowiek powinien być wolny, ale to żadna wolność jak się jest przymuszonym do ponoszenia konsekwencji cudzej głupoty.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
18/02/2011 7:12 pm  

A ja jestem akurat za dietą Dukana.
Kilkoro moich przyjaciół przez całe życie nie potrafiło schudnąć, a na tej diecie szybko i fajnie schudli.
Wszystko ma swoje wady i zalety. Uważam, że każdy ma wolny wybór i powinien sięgać po sposoby, które najbardziej na nich podziałają, nawet jeśli okażą się drastyczne w skutkach dla ich zdrowia.

Mnie się przez ostatnie pół roku schudło, a już i tak mam wielką niedowagę, i jakby mi ktoś podstawił pod nos skuteczną dietę na przytycie, to bym na nią przeszła. Nawet kosztem zdrowia. Ale to już jest moje zdanie, każdy ma prawo do swojego.

[edytowane 18/2/2011 przez Nantosvelta]

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/02/2011 10:43 pm  

Chciałabyś przytyć kosztem zdrowia? Że niby dla urody? Nie żartuj... naprawdę rozwalone nerki są tego warte? A gdyby miał się skończyć na dializach to też?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
18/02/2011 10:47 pm  

Ja mam zepsute nerki (NIE przez dietę dukana - przez błąd niedouczonej lekarki :(), wiem jak to boli; teraz jest już ok, ale uwierzcie na słowo, nikt nie chciałby tego przeżywać :(((

[edytowane 18/2/2011 od Blueberry]

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
18/02/2011 10:50 pm  

No bóle nerek są wyjątkowo dotkliwe więc współczuję. Pewnie nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić jaki to ból. A podobno najgorsze jest wydalanie kamieni nerkowych.

[edytowane 18/2/2011 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
18/02/2011 10:54 pm  

Ja akurat kamieni nie miałam, tylko lekką niewydolność - nie trzeba było mnie nawet dializować.
Ale ból był rzeczywiście okropny :scared:. Nie wyobrażam sobie nawet, jak cierpią ludzie którzy są naprawdę chorzy :(((

[edytowane 18/2/2011 od Blueberry]

Trawożerca


OdpowiedzCytat
pianta
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 20
18/02/2011 10:58 pm  

Byłam na Dukanie jakieś 8 dni,
i już po tak niewielkim czasie czułam się bardzo osłabiona i miałam problemy z wypróżnianiem, dużo osób bardzo odradzało mi tę dietę
faktycznie efekty są natychmiastowe ale nie warto niszczyć sobie zdrowia.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
18/02/2011 11:17 pm  

W podstawówce miałam koleżankę z chorymi nerkami, ona się robiła blada jak ją bolało i co jakiś czas jeździła do szpitala ;/
Jakby mi ktoś posunął taką dietę na przytycie, to bym pewnie nie patrzała na konsekwencje. Tak samo pewnie jak palacze czy osoby na diecie Dukana. Mój rekord wagowy to 42kg/164cm, ale to było jakieś pół roku temu, teraz mam co najmniej 2kg mniej i żadnych szans na przytycie do tamtej wagi. Nie przy mojej pracy, więc ja bym wzięła taką dietę, nawet kosztem zdrowia.

@Pianta, na problemy z wypróżnianiem dobre są otręby 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/04/2011 3:56 am  

[url] http://wyborcza.pl/1,76498,9474473.html?as=1&startsz=x [/url]
A propos tej diety i efektów ubocznych...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
chinina
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 4
10/05/2011 3:46 am  

To ja się w takim razie wypowiem, bo mniej więcej wiem jak to wszystko działa z tym białkiem.
A więc tak - białko jest tak skonstruowane że organizm musi więcej energii zużyć na jego trawienie niż to białko daje. Dlatego jak się je dużo białka to się chudnie.
Jeżeli chodzi o nerki i wątrobę - wszystko zależy od tego w jaki sposób dieta jest prowadzona. Jeśli ktoś nie poradzi się dietetyka i przesadzi to rzeczywiście może sobie porozwalać. Ale mądrze prowadzony "Dunkan" nie powinien zrobić koszmarnego spustoszenia w organizmie.
Co do mózgu - rzeczywiście potrzebuje on glukozy, ale oprócz tego też ketokwasów - i wszystko to organizm jest w stanie wyprodukować sobie sam.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca