Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dieta Dukana - spektakularna dieta proteinowa !  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

margotki
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 21
03/06/2011 10:20 pm  

Słuchajcie, wreszcie ktoś nazwał rzecz po imieniu 😉

http://zdrowie.onet.pl/newsy/dieta-dukana-szkodliwa-dla-zdrowia,1,4406264,artykul.html

tylko doktorek się wkurzył i podał drugiego doktorka do sądu.


OdpowiedzCytat
margotki
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 21
08/07/2011 2:08 am  

no i mamy finał tej historii:
http://fitness.wp.pl/zdrowie/aktualnosci/art646,dieta-dukana-nie-taka-skutecznna.html
nieskuteczna i szkodliwa do tego! Pomijając, że w ogóle chora w założeniu 😡


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
14/09/2011 3:40 am  

To dieta egoistów:

- nie obchodzi ich że kogoś zjadają
- nie obchodzi ich nawet że swój tłuszcz za szybko zjadają niszcząc swoje zdrowie
- nie obchodzi ich wpływ ich sposobu odżywiania na środowisko.

Bardzo przykre jest, że mamy tylu egoistów.
Rozumiem jeszcze ludzi, którzy jedzą mięso bo wszyscy tak robią.

Mam koleżankę, która byłą wegetarianką a teraz jest na tej diecie i tego już nie rozumiem.

Szukałam w internecie na temat etycznej strony tej diety i nie znalazłam nic.
Więc ja napiszę.
Jest to najbardziej nieetyczna dieta jaką znam. Stosując ją wyrządza się szkodę zwierzętom i planecie.

[edytowane 13/9/2011 od lililea]


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
14/09/2011 11:42 am  

w naturze jest równowaga - naturalna sprawiedliwość.. zobaczysz jak za kilka lat im wszystkim zaczną nerki i wątroba wysiadać .. Nie życzę tego nikomu ale sobie sami winni. Zaglądam na forum takie o odżywianiu i z przerażeniem obserwuje ile ta dieta ma zwolenników. Ja zawsze odradzam ale nikt mnie nie słucha..zachwalam zdrowe odżywianie i wartość węglowodanów.. ale to nic nie daje.. Najgorsze ze to często nastolatki ktore nie maja zielonego pojęcia i niszczą sobie zdrowie, metabolizm..ech, szkoda gadać.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Mateusz91
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 136
14/09/2011 12:45 pm  

[b]Ta dieta to paranoja! [/b]

1. Przesadna ilość białka - bez konkretnego treningu siłowego jest to marnowanie pieniędzy i własnego zdrowia (a w przypadku mięsa również czyjegoś). Po co spożywać 1,5 do 2 gramów białka na kilogram masy ciała nie prowadząc intensywnych ćwiczeń na siłowni, które uszkadzają tkankę mięśniową? Niestrawione białko zostanie odfiltrowane przez nerki, a to pierwszy krok do ich uszkodzeń.

2. Jak można stosować jedną i tę samą dietę dla różnych osób?!
Każdy człowiek ma inny typ metaboliczny, różny tryb życia. Wszystko to składa się na indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne: węglowodany, tłuszcze, białka.

3. Śmieszne etapy "utrwalania wagi". Jak czytam coś takiego - śmiać mi się chce. 😀
"Uczta" w czasie redukcji tkanki zapasowej doprowadza do momentalnego odłożenia się tłuszczu, ponieważ nieprzyzwyczajony do deficytu kalorycznego organizm broni się przed utratą potencjalnego źródła energii.

[b]Co za brednie! Co za brednie![/b]

Ludzie chudną niekiedy na tej diecie, ponieważ pierwsze co wiąże się z jej rozpoczęciem to zmiana ogólnego trybu życia. Na początku to co tracą to woda i glikogen mięśniowy w wyniku spożywania mniejszej ilości węglowodanów. Oczywiście każdy kilogram w dół, każdy centymetr zadowala - no i jazda z koksem dalej.

Dobrze wiem co piszę, bo akurat interesuję się dietetyką od kilku lat.
Noszę na sobie nie tylko suchą teorię, ale także praktykę.
Mam 68 w talii i 60 kilogramów wagi, a byłem kiedyś spasłym 16 latkiem z 104 w pasie i 90 kilogramami cielska.
Wszystko to zrzuciłem poprzez zbilansowaną, racjonalną dietę ze stopniowym ograniczaniem węglowodanów i cotygodniowym dodawaniem kilku minut treningu cardio z pomiarem tętna.
Pozbyłem się nadciśnienia i góry tłuszczu bez śmiesznych, wyniszczających organizm systemów. Jedyne co mam sobie do zarzucenia - jadłem jeszcze wtedy mięso... 🙁

[b]Moja opinia na temat dukańskiej diety:[/b]

Negatywna.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
14/09/2011 10:05 pm  

Mateusz91 powinieneś być przykładem do naśladowania dla tych próżnych leni.

No ale żeby zrównoważyć tych "próżnych leni" jestem w stanie, jako osoba empatyczna (i skromna :), w sensie wegetarianin = ktoś kto potrafi wczuć się w myśli innych istot.. no nieważne...
w każdym razie jestem w stanie przyjąć, że nieakceptacja własnego ciała to może być osobista tragedia i kolejny gofr z bitą śmietaną to nie zachcianka ale prawie narkotyk. Takie osoby w desperacji są w stanie poświęcić nawet własne zdrowie. Problem polega na tym, że mamy chore czasy kultu jednostki (szczególnie teraz silnie wypaczony w Polsce jako reakcja na ileś tam lat totalitaryzmu), stąd patologiczna "ich sprawa". Otóż nie ich sprawa, dopóki mamy wspólną służbę zdrowia. W szpitalach nie ma miejsc, na proste nawet badania trzeba czekać miesiącami, nawet czasem ponad rok, szpitale są niewypłacalne, do każdego zabiegu trzeba teraz dopłacać, bo wykonuje się ich więcej niż pokrywają składki ubezpieczeniowe, i właśnie w takim momencie brakuje teraz desantu tysięcy dukanowców ze swoimi nerkami czy innymi mózgami bez glukozy.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
14/09/2011 10:38 pm  

...a także wegetarian z niedoborami białka oraz wegan z paraliżem układu nerwowego oraz osteoporozą 😛

Nie mogłem się oprzeć; ale dalej już będzie poważnie. Czy wy troszeczkę nie za bardzo demonizujecie to zjawisko? Rozumiem, że nie jest zdrowa dieta, ale bez przesady. W końcu wszyscy (mięsożercy 😛 ) chorują i zapełniają szpitale - czy są podstawy przypuszczać, że dukanowcy będą chorować więcej? Ostatecznie nie będą grubi, więc powinni być zdrowsi.

Wybierając tę ścieżkę człowiek ma jeden cel: schudnąć. Udaje mu się, więc raczej nie będzie słuchał o jej szkodliwości, skoro nikt jeszcze tego nie udowodnił.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
14/09/2011 10:47 pm  

Wybierając tę ścieżkę człowiek ma jeden cel: schudnąć. Udaje mu się, więc raczej nie będzie słuchał o jej szkodliwości, skoro nikt jeszcze tego nie udowodnił.

http://www.tvp.pl/styl-zycia/aktualnosci/pierre-dukan-przegral-proces-o-znieslawienie-jego-dieta-jednak-szkodliwa/4839688

Żadna dieta niedostarczająca wszystkich składników a zwłaszcza tak sztandarowych jak węglowodany nie może być zdrowa.

[edytowane 14/9/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
15/09/2011 3:21 am  

Dzięki n.i.x już myślałam, że tylko ja dostrzegam aspekt etyczny tej sprawy...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
15/09/2011 2:24 pm  

Rozumiem jeszcze ludzi, którzy jedzą mięso bo wszyscy tak robią

Wszyscy są też na Dukanie. Ja tutaj nie bardzo widzę różnice pomijając ilość spożywanego mięsa.
Dla mnie największym dziwactwem jest biolog będący na Dukanie 😮
Najbardziej nie rozumiem jak można dla rzeczy tak płytkiej jak wygląd poświęcać własne zdrowie. Z lenistwa. O ile potrafię zrozumieć sytuację osób które mają takie kompleksy że błędne koło jedzenia aby poprawić sobie humor toczy się bezlitośnie gdy po zjedzeniu pojawia się chwilowa ulga potem jeszcze większe wyrzuty sumienia. I tak w kółko. Dukan faktycznie może pomóc w przełamaniu tego i dojściu do akceptacji samego siebie ale jednocześnie uczy ludzi braku pracy nad sobą i tego, że wszystko w życiu przychodzi łatwo. Bo wątpię aby typowy Dukanowiec pracował dzielnie nad swoim charakterem i duchowością. No ale taki świat, jak tu nie wpaść w kompleksy i stracić wartości gdy zewsząd atakują nas medialne ideały piękna.


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
16/09/2011 3:45 am  

Bellis_perennis chodziło mi o różnicę między ludźmi którzy otwarcie mówią że kwestia zwierząt ich nie rusza, a ludzi którzy twierdzą inaczej. Faktycznie źle się wyraziłam.

To jest moja osobista frustracja - przyznaje.
Chodzi o osoby, które tłumaczą mi się różnie dlaczego nie są wegetarianami jak ja, że mnie rozumieją i że mam racje, a za chwile zachwalają tą dietę.

To nawet nie jest hipokryzja, bo widać że wierzą w to co mówią. Są to osoby, które robią coś dla zwierząt, nie używają testowanych kosmetyków np. To przecież lepiej niż nic. Robią więcej niż przeciętny człowiek.
I nagle w najmniej spodziewanym momencie Dukan,

Po prostu mnie to wkurza.

Wkurza mnie nie poruszanie etycznego aspektu tej diety. Dla mnie jest różnica między niezdrową dietą owocową, a Dukanem i jest to różnica natury etycznej.

I komu mam się poskarżyć na to jak nie wam 🙁

[edytowane 15/9/2011 od lililea]


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
09/12/2011 1:14 pm  

Co prawda nigdy na Dukanie nie byłam (była koleżanka, schudła spektakularnie z budowy normalnej do budowy typu kościotrup, kilka innych osób też), ale kiedyś, jak jeszcze niewiele wiedziałąm o odżywianiu, poszłam sobie na dietę niskowęglowodanową. Dużo warzyw, żadnych owoców, trochę nabiału i chudego mięsa (jeszcze wtedy takowe jadałam). I co?
Schudnąć schudłam nieco, ale główny efekt był taki, że musiałam udać się do szpitala z napadem zawrotów głowy. Podano mi glukozę, dużo glukozy. Lekarz ogólnie pochwalił mój sposób odżywiana, ale zaznaczył stanowczo, że węglowodany przyjmować muszę.

Wnioski? Skoro moja ówczesna dieta normalnobiałkowa plus mnówstwo warzyw dała taki efekt, to już sobie wyobrażam co się dzieje z organizmem na Dukanie. Zresztą potwierdzają to znajome, które czują się fatalnie, są słabe i ociężałe. Mimo wszystko trwają przy diecie, z uwagi na wszechobecny kult chudości.

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/12/2011 1:40 pm  

Hmm, zwłaszcza że warzywa też zawierają węglowodany... a na diecie Dukana początkowo nawet ich się unika, co prowadzi do totalnego zakwaszenia :/

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
marlena_p
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 12
09/12/2011 7:17 pm  

Znam kilka osób, które schudły ponad 10/15/20kg. Minął rok i wyglądają tak samo jak przed dietą...tylko, że zamiast mięśni, które im zanikły podczas diety, mają nowe pokłady tłuszczu.


OdpowiedzCytat
Nivi
 Nivi
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 62
19/04/2012 2:29 am  

Ta dieta to ściema, kit, pic na wodę i w ogóle jakaś pomyłka 😛
Poza tym pan Dukan zaleca słodzenie aspartamem, który jest "legalną trucizną". Wg Dukana, jest on bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży. Taa...

[b][url]http://www.youtube.com/nivienne22[/url][/b] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/0b1f6d72c9.png[/img] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/eb4b6c60e4.png[/img]


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca