Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

granulat sojowy  

  RSS

*BLEBLE*
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 24
03/11/2010 4:50 pm  

witajcie jestem tu nowy chcial bym sie czegos dowiedziec

powiedzcie mi naczym polega namaczanie granulatu sojowego jak to sie robi byl bym wdzieczny za otpowiec


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/11/2010 5:05 pm  

Co prawda nie jadam granulatu sojowego, ale namaczanie polega mniej więcej na tym, że zalewa się go lub gotuje przez niedługi czas w wodzie albo bulionie z dodatkiem wybranych przez siebie przypraw. Dzięki temu mięknie, pęcznieje, nabiera smaku i ogólnie staje się jadalny 🙂 Można też dodać suchy granulat np. do gotującego się sosu.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
*BLEBLE*
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 24
18/11/2010 4:08 pm  

dziekuje za odpowiec jestem wdzieczy chociaz za ten jeden


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
18/11/2010 4:34 pm  

Koleżanka wyczerpała temat. Trzeba go czymś zalać - bulion, woda z przyprawami, wrzucić do gotującej się zupy, sosu etc. aby spęczniał. Granulat jest suszony i zachowuje się podobnie jak makaron.

Możesz go jeszcze przetkać nitką i zrobić sobie korale :rotfl:

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
18/11/2010 4:41 pm  

generalnie sa dwa sposoby:
pierwszy to gotowanie w bulionie, zajmuje to troche czasu, bo trzeba przygotowac warzywa, ugotowac je i dopiero potem przygotowac granulat. plus jest taki, ze do dyspozycji masz ugotowane warzywa i mozesz sobie odlac czesc bulionu na zupe.
drugi natomiast to woda z czosnkiem i przyprawami - wystarczy zagotowac i wrzucic kotlety czy granulat. zaleta jest jedynie szybkosc przygotowania 🙂

(to takie zadanie dla szanownych forumowiczow: na ile sposobow mozna udzielic tej samej odpowiedzi :rotfl: )

[edytowane 18/11/2010 przez eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
  
Praca