Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Gulasz sojowy  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

jabagera
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 27
18/04/2006 12:13 am  

taaa....ja tych parówek nie tknę z prostego powodu.. [i] biedna jestem..chlip![/i]
ale robię ..znaczy staram się..robić wszystko sama..tylko że jak wezmę się za jedną rzecz to magluję ją w kółko ciągle-aż do znudzenia! tak było z kotlecikami sojowymi..a skoro jesteśmy przy gulaszu..why not? ale sama go zrobię;)

nikt nie lubił kata, a ten jakże był potrzebny..


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
18/04/2006 12:23 am  

Parówka...Przeanalizujmy. Zapach: odrażający. Wygląd: okropny. Konsystencja: fatalna. Nie wiem, jak jest z sojowymi, ale parówka wywołuje u mnie wrażenia odobne do gulaszu.


OdpowiedzCytat
jabagera
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 27
18/04/2006 12:23 am  

aaa!!! help me Ociemniałej!!! co takiego jest w ptasim mleczku>?? nigdzie nie mogę znaleść info...czy ktoś wie na 100%?? przeczytałam w książce dla wege, że KREW!!

nikt nie lubił kata, a ten jakże był potrzebny..


OdpowiedzCytat
kleo
 kleo
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 13
18/04/2006 2:22 am  

kobieto...
krew?? w jakiej Ty to książce przeczytałaś? bo jeżeli chodzi Ci o wedlowskie ptasie mleczko to obstawiam, że możesz zaufać opakowaniu. a z tego co pamiętam nic tam o krwi nie ma...

parówek nie jadłam, ale podobno są smaczne dość. próbować nie będę, bo mnie chyba trochę odrzuca. w Święta rodzinka zaserwowala mi natomiast pasztecik sojowy- jedynie taki czosnkowy nadawał się do jedzenia... raczje nie polecam koperkowego.. brrr...

przejdź na vege, nie wspieraj rzeźni!!


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
18/04/2006 2:29 am  

Hej, kleo, Twój awatarek NIE ZAJMUJE jeszcze CAłEGO monitora, popraw się koniecznie, jakieś napisy widać, no po co 😀 😀 😀


OdpowiedzCytat
kleo
 kleo
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 13
18/04/2006 2:56 am  

ojjj. juz naprawilam, baaaardzo przszm 🙂

przejdź na vege, nie wspieraj rzeźni!!


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
18/04/2006 11:30 am  

😉 Spoks, to byl chyba najbardziej monstrualny avatarek jaki się tu pojawił; ale poza tym jest milusi 🙂

Co do gulaszu, mnie najbardziej jednak smakuje zrobiony samemu po prostu z soi (trzeba niestety te 2 godzinki gotować) i dowolnych warzyw.


OdpowiedzCytat
jabagera
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 27
18/04/2006 11:48 am  

okejo....:)
Ja naprawdę tego nie zmyśliłam!!!
next time podam Wam tytuł tej książki..wszyscy dokoła mówią mi że to nieprawda, ale jakoś tak...wolałam spytać np.wegetarian na forum(?) Nie miałam pojęcia że spotkam się z takim samym tekstem w stylu: "OSZALAŁAS? KRREW?"
🙁

nikt nie lubił kata, a ten jakże był potrzebny..


OdpowiedzCytat
kleo
 kleo
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 13
18/04/2006 3:33 pm  

przszm, rozumiem zaniepokojenie(oczywiście w pewnym stopniu tylko;)), ale to takie trohę zaskakujące podejrzenie, musisz sama przyznać. myślę, że z tą krwią, jak doczytałam na innym forum, to rzeczywiście MÓGŁ być jakiś pojedynczy przypadek, ale napewno nie powinnaś się obawiać Ptasiego Mleczka większych koncernów(Wedel, Milka), bo te firmy napeno nie mogły by sobie na taką aferę pozwolić. No właśnie. pzdrw.

przejdź na vege, nie wspieraj rzeźni!!


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
18/04/2006 6:56 pm  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wiecie co? Tego gulaszu już jednak nigdy nie spróbuję i Wam też nie polecam... :casstet: Jak mi się teraz przypomni jego smak to :casstet: A parówki widziałam w "Marc Polu" i w "Almie" w Promenadzie. Narazie i tak ich nie kupię 😀 Zdaje mi się że nie są zbyt apetyczne 🙂 Ostatnio wogóle jest na rynku dużo produktów dla wegetarian. W "Almie" (Promenada) widziałam też żelki misie dla vegan 🙂 Papa i buziaki dla Was


OdpowiedzCytat
kleo
 kleo
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 13
18/04/2006 9:00 pm  

misie żelki jadłam i są pyyyycha !!!

przejdź na vege, nie wspieraj rzeźni!!


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
18/04/2006 9:50 pm  

Będe musiała kupic 😀


OdpowiedzCytat
Robertus
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 71
23/04/2006 8:51 pm  

UWAGA!! Soja jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Istnieje ogromna literatura naukowa dotycząca szkodliwości soi. Na początek proponuję zapoznać się z: www.soyonlineservice.co.nz


OdpowiedzCytat
quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
23/04/2006 9:24 pm  

o Robertus...widze że ktoś tu wreszcie jest anty sojowy...ja również przyłączam sie do teorii (pff) że soja jest niezdrowa, i nalezy jej unikać o czym mówi mi mój lekarz który jest weganinem także 🙂


OdpowiedzCytat
Robertus
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 71
23/04/2006 9:44 pm  

To jest olbrzymia tragedia jaka dotyka wielu nieświadomych ludzi (nie tylko wegetarian). Później jest płacz, że nikt im tego nie powiedział... Najbardziej szkoda jest oczywiście dzieci które karmione są tymi sojowymi produktami. Szczególnie dzieci narażone są na groźne powikłania rzutujące na ich dalsze życie. I one są zupełnie bezbronne. O tym pisze światowej sławy endokrynolog Dr Raymond Peat. Czy wiecie, że tofu powoduje spadek masy mózgu?Te badania były odnotowane w The Journal Of The American College Of Nutrition (April 2000). Jeśli staniecie się ofiarami wielomilionowej kampanii promującej soję to musicie sobie zdawać jakie to pociąga konsekwencje. Wymieniony wcześniej phytoestrogen wpływa bardzo negatywnie na pociąg sexualny oraz na płodność.Warto wiedzieć, że wielu chłopcom pod wpływem takiego karmienia zaczynają rosnąć piersi a ich penisy nie są większe niż penisy noworodków. quueeen, możesz się tylko cieszyć, że masz tak mądrego lekarza. Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca