Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Produkty Sojowe  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
24/09/2011 9:12 pm  

Od 28. 09. będzie w Biedronce tofu Pol-soji za 2.99, makarony ryżowe, olej ryżowy i różne herbaty zielone (np z aloe vera).
A co do parówek sojowych to Cię niezły deal ominą.

call me Amber


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
24/09/2011 9:23 pm  

U mnie wszystko jest, tylko szynki nie ma nigdzie. To naprawdę straszne, bo kanapki do pracy muszę mieć z szynką! 🙁
Inaczej wszyscy zobaczą, że nie mam mięsa i co wtedy?
It will blow my cover!!!
Nie idę do pracy w poniedziałek 🙁

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Kielki_net
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 10
13/10/2011 12:03 am  

Warto szukać promocji także w dobrych i sprawdzonych sklepach internetowych,tam kupimy taniej,a wybór też o wiele większy.


OdpowiedzCytat
Kev
 Kev
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
09/02/2012 10:28 am  

Ja jestem tu nowy, dopiero się przestawiam na niezabijanie zwierzaków ale jedzenie produktów sojowych wydaje mi się również nieetyczne. Ogrom soi pochodzi z Brazylii gdzie pod jej uprawy codziennie karczują połacia puszczy amazońskiej - podawali to w ilości boisk piłkarskich ale nie pamiętam ile dziennie. W każdym razie ten teren jest domem dla ogromnej ilości żyjątek, więc jedząc soję przyczyniamy się do ich wyginięcia. Wydaje się to być jeszcze gorsze od jedzenia kurczaka gdyż karczowanie tych lasów deszczowych ma ponadto wpływ na globalny klimat.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
09/02/2012 12:04 pm  

Witaj, Kev 🙂
Masz rację, w ogóle życie jest nieetyczne. Chodzi raczej o ograniczenie zła niż całkowite wyeliminowanie go.
Jedzenie soi MOŻE być etyczne - to jest kwestia zmiany świadomości i obowiązującego prawa.
Jedzenie mięcha natomiast nigdy etyczne nie będzie.

Pamiętaj, że większość tej soi i tak idzie na paszę dla bydła, więc jedzenie soi to i tak mniejsze zło (zresztą nie rozumiem, czemu soja jest tak gloryfikowana, jest przecież soczewica, cieciorka i inne fajne rzeczy 😛 )

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
09/02/2012 12:15 pm  

są produkty z soi z upraw BIO.

edit.
[b] eRZet [/b] uważaj, bo się zapętlasz!

[edytowane 9/2/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Vegeta169
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 227
09/02/2012 12:20 pm  

Wiesz Kev, moim zdaniem większe połacie ziemi dewastuje się pod pastwiska kejefsi i innych temu podobnych.. Ale może się mylę.. I muszę przyznać rację eRZet'owi, że są smaczniejsze rośliny, ja chyba najbardziej lubię fasolę. Może jak masz taki dylemat to poszukaj innych roślin strączkowych i kombinuj dania z tychże 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
09/02/2012 12:47 pm  

Ogrom soi pochodzi z Brazylii gdzie pod jej uprawy codziennie karczują połacia puszczy amazońskiej - podawali to w ilości boisk piłkarskich ale nie pamiętam ile dziennie. W każdym razie ten teren jest domem dla ogromnej ilości żyjątek, więc jedząc soję przyczyniamy się do ich wyginięcia.

To raczej soja paszowa albo taka która pełni funkcję 'wypełniacza' żywności, podobnie jest w kukurydzą. Produkty sojowe dla wege raczej są zrobione z lokalnej soi, tym bardziej że te z okolic Puszczy Amazońskiej to własność wielkich koncernów żywnościowych, one mają więcej na sumieniu niż tylko niszczenie lasów deszczowych.

Wydaje się to być jeszcze gorsze od jedzenia kurczaka gdyż karczowanie tych lasów deszczowych ma ponadto wpływ na globalny klimat.

A czym są żywione kurczaki jak nie soją/kukurydzą z tych rejonów?


OdpowiedzCytat
Kev
 Kev
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
10/02/2012 12:50 am  

Dzięki za odpowiedzi!
Pozostaje bretharianizm ;]
Ja soi nie mogę jeść, poprostu po niej wybucham.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca