Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

TŁUSZCZE I OLEJE  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

lisek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 83
04/03/2010 7:44 pm  

Olej kokosowy (taki twardy, w słoiczku), jest wspaniały do smarowania pieczywa

Smaczny? Z tego co wiem, olej kokosowy to bogactwo tłuszczów nasyconych, więc powinniśmy je jeść z umiarem.........Oczywiście mogę się mylić 😉

Dla mnie jest smaczny.
Świeży chlebek cienko posmarowany kokosowym, na to liść sałaty i plasterki cukinii (surowej). Pyszne 🙂

Wiesz, człowiek potrzebuje również trochę tłuszczów nasyconych. Dla weganina nie ma problemu, żeby miał nadmiar tłuszczów nasyconych 😉

Poza tym nie jada się codziennie kanapek z takim olejem. Ja szamię je co jakiś czas.

[url=http://wydaje.pl/e/magia-owocow]ZOBACZ :)[/url]


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
18/04/2010 10:47 pm  

Od jakiegoś czasu mam ciągle ochotę na smażone. Niedawno zaczęłam używać oliwy z oliwek, na pierwszy ogień poszła najtańsza dostępna w markecie, ok 10 zł. za litr. W piramidzie żywienia wegetarian, na którą się natknęłam tutaj jakieś 3 dni temu, tłuszcze znajdowały się na samym końcu i zastanawiam się ile tak naprawdę dziennie/tygodniowo powinniśmy tłuszczów używać i czy można powiedzieć, że oliwa jest zdrowsza od tych wszystkich olejów kukurydzianych, z pestek winogron itp? Już sama oliwa jest dla mnie droga i jakoś szybko ubywa, mimo że staram się jej dozować jak najmniej. Ale stanowczo nie chcę używać margaryny, a masła prawie nie jem. Jedyne co jem odzwierzęce, to ser biały jakieś2 razy w miesiącu, mleko sporadycznie do kawy, śmietanę sporadycznie do zupy, czy pierogów, jogurty również okazjonalnie, ser żółty rzadko, ale lubię takie białe serki do smarowania. W tych produktach też jest tłuszcz, więc powiedzcie, czy np. smażone warzywa, czy kotlety (wegetariańskie oczywiście) raz w tygodniu przy spożywaniu produktów mlecznych wystarczą, żeby dostarczyć odpowiednią ilość tłuszczów, i jak się ma do tego jedzenie siemienia lnianego codziennie, jak tutaj niektórzy zalecają (wiem, że chodzi głównie o omega3, ale sam tłuszcz w tym przypadku).

[edytowane 18/4/2010 przez Nela89]

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
30/10/2012 6:43 pm  

Właśnie troszkę nie rozkiminiam dlaczego tłuszcze są na samej górze. Przecież one są równie ważne! Ja jem ich więcej niż Ty, tak po tym co napisałaś, a na ostatnich zajęciach z Żywienia człowieka jak policzyliśmy swój dzienny jadłospis to tłuszczyk w nim stanowił zaledwie 10%, a powinniśmy dostarczać 30% energii z tłuszczu właśnie. No i trzeba wziąć pod uwagę, że smażony tłuszcz już nie jest takiej dobrej jakości jaki powinniśmy jeść. Dlatego polecałabym codziennie jakiś olej do surówek, te serki czy tam już masło w małych ilościach nawet, orzechy np. w postaci masła orzechowego czas od czasu, siemię tak jak piszesz też codziennie. A więc głównie surowe tłuszcze, a smażone niech się liczą na drugim miejscu. Powiem, że z moich osobistych doświadczeń tłuszcz to także lepszy nastrój i samopoczucie - dobrze to tłumaczą fitosterole zawarte w roślinnych tłuszczach. Zapraszam do przeczytania artykułu o fitosterolach na http://www.vegestrefa.pl/195/fitosterole/

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
09/02/2014 1:03 am  

Wiecie może w jaki sposób można rozpuścić masło orzechowe do ciasta? Nie wiem czy można tak jak tradycyjne, czyli zwyczajnie w garnuszku czy może lepiej w kąpieli wodnej?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
DanusiaW
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 8
29/04/2016 2:41 pm  

ufff, kopię,
do tej pory wychodzi mi, ze oliwa jest bezpieczna do smażenia i [url= http://supple.pl/s/olej-kokosowy-virgin] olej kokosowy [/url] chyba 🙄
ale omega3 jest w oleju rzepakowym, lnianym i ciemnozielonych warzywkach
i dalej nie wiem na czym smażyć 🙁

Ja smażę tylko na oleju kokosowym. Nic się nie przypala, dla mnie jest najlepszy. Oleju lnianego używam do sałatek


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca