Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kotlety sojowe, co z nimi zrobic?  

  RSS

dylesid
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
01/06/2012 7:22 pm  

Witam,

Ja wiem, moze to glupie pytanie, kotlety wystarczy opanierowac wrzucic na patelnie i po sprawie, ale czy jest jakis inny sposob na ich przyrzadzenie? Robie wlasnie obiad dla mojej dziewczyny, i cos czuje, ze takie namoczone w bulionie warzywnym kotlety sojowe (Sante w tym wypadku), juz sie troche jej przejadly. Sam ich nie moge jesc, bo sa dla mnie zbyt ciezkostrawne (ma tak ktos?). Jakies rady?

Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
01/06/2012 7:53 pm  

Ja mam radę - nie kupować więcej, zrobić z żywej soi, soczewicy albo cieciorki 😎
Robi się je szybciej i są duuuuużo lepsze.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
01/06/2012 8:15 pm  

jako dodatek do kotletów z ziemniakami możesz podawać np. kaszę gryczaną ugotowaną i podsmażaną z czerwoną papryką pociętą na kostkę, posoloną, popieprzoną i ze szczyptą ostrej papryki.

[edytowane 1/6/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
victoriav
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 14
20/06/2012 3:34 am  

Ja kotlety duszę w sosie np. grzybowym 😀


OdpowiedzCytat
OutOfACannon
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 7
13/08/2012 7:33 pm  

Pozwolę sobie odkopać temat.
Ja kotlety sojowe najpierw zamiast w bulionie namaczam we wrzątku z dodatkiem dużej ilości sosu sojowego, a w drugim garnku robię sobie mieszankę przypraw - pieprz, świeży wyciskany czosnek, sól, papryka, przyprawa do kurczaka (o ironio) z oliwą, czasem dodaję też sosu chilli. Wrzucam do tego odsączone kotlety, przykrywam garnek i potrząsam nim we wszystkie kierunki, żeby równomiernie rozprowadzić przyprawy, a potem panieruję i podsmażam.
Smakują genialnie, zwłaszcza jeśli zamiast bułki tartej do panierowania użyje się sezamu :3

Na na na na na na...Batman


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
13/08/2012 8:55 pm  

Jak się przejadły, to odstaw na jakiś czas, jest mnóstwo innych ciekawych potraw 🙂

Z kotletami można zrobić hamburgery, albo tosty, albo coś w tym stylu. Ugotować, wsadzić do bułki/chleba tostowego, dorzucić warzywka wedle upodobania i zapiec w tosterze albo piekarniku, ale nie wiem czy to się nadaje na obiad 😛


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
14/08/2012 4:47 pm  

ja robie marynowane w ciescie - przepis w oryginale na karkowke/schabowe/inne takie.

3lyzki maki przennej, 2lyzki ziemniaczanej, jajko, czosnek, majeranek, ziola prowansalskie, woda, papryka slodka i ostra i co tam chcemy, mieszam, wrzucam rozmieczone kotlety i odstawiam na przynajmniej kilka godzin. pozniej na tłuszcz. pyszne :D.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
14/08/2012 6:59 pm  

Ja najpierw gotuję wg przepisu na opakowaniu potem rozrywam wzdłuż włókien, posypuję przyprawami np mieszanką do grilla, majerankiem. Odkładam na jakiś czas aby kotlet przeszedł aromatem przypraw i smażę na oleju. Super smakuje z sałatką z pomidorów.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
20/08/2012 1:31 am  

Najczęściej namaczam je w bulionie i sosie sojowym, doprawiam na ostro i duszę z cebulką, czosnkiem i i innymi warzywami.
Lubię też kroić je w paseczki i dodawać do jednogarnkowców, np. chińszczyzny.

A tak w ogóle to najlepiej zrobić samemu kotlety z prawdziwych strączków, kaszy lub warzyw. Albo wszystkiego razem 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
20/08/2012 1:37 am  

Udusić można też z cebulą, papryką i pieczarkami na ostro z cynamonem.
(W ogóle cynamon lepiej smakuje w ostrych daniach niż słodkich.)

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
  
Praca