Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

lody:)...  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Ada
 Ada
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 95
11/06/2007 10:46 pm  

Podsumowujac-jeżeli aż tak bardzo pragniemy umilić sobie porę letnią np.jakimś lodziekiem czytajmy etykietki bądź zróbmy coś sami (wtedy żadnych wątpliwości nie będzie lecz czas w tym przypadku to podstawa) lub zwyczajnie w świecie zastąpmy to chociażmy świeżą marceweczką xD xD xD

Pytaniem jest nie to, 'czy myślą?' lub 'czy potrafią mówić?', tylko czy potrafią odczuwać ból.


OdpowiedzCytat
sopocianka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
24/08/2007 12:08 am  

ja odnośnie cukru...

Używam tylko fruktozy i cukru trzcinowego, ostatnio jednak gdzieś czytałam (chyba w portalu integra, czy coś takiego), że nawet ten trzcinowy może być filtrowany przez kości zwierzęce lub być wręcz zwykłym, zabarwionym dla niepoznaki, cukrem...

Jak odróżnić prawdziwy cukier trzcinowy od podróby??

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
15/09/2007 5:49 pm  

Ja już zaczynam się odzwyczjać od słodyczy, także ok. 🙂 Ale mam inne pytanie. Herbata. Zawsze słodziłam herbatę cukrem. Moge teraz jakoś zastąpić ten cukier?


OdpowiedzCytat
Lilith81
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
16/09/2007 4:06 pm  

Zawsze słodziłam herbatę cukrem. Moge teraz jakoś zastąpić ten cukier?

W tej kategorii znajdziesz temat "zamiast cukru". Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
25/10/2007 3:38 am  

Witajcie- moja koleżanka w wakacje pracowała w lodziarni. Znacie na pewno lody-świderki ( nie są to lody włoskie tylko takie kółeczka jedno na drugim;)
Oto skład: cukier, mleko w proszku pełne,skrobia modyfikowana,kakao ( w czekoladowych), stabilizatory: E412,466, aromat
Ponadto w waniliowych:barwnik E 160a
Czekoladowym: E 132 124 110 150c

Skład wafelków-rożków: mąka pszenna,olejroślinny, skrobia ziemniaczana, lecytyna, cukier, sól, soda oczyszczona, aromat
Także uważajcie

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
22/05/2009 3:13 am  

Dobra ja na temat cukru i będzie nieprzyjemnie! Ostrzegam!

1. Jak jakaś firma używa zwierzaki do roboty, to bojkotujemy firme i cukier tej firmy, a nie cukier wogle.

2. Jak chcemy absurdów, to pierwszy z brzegu, jemy chleb, który został zrobiony przez piekarza, który w swym nadwornym młynku, wykorzystywał konie, krowy i co tylko się da ... nawet kuropatwy złapane z przestrzelonymi nóżkami . Więc drogą naszego rozumowania mamy nie jeść chcleba? Przecież tego nie da się nigdy sprawdzić!

3. Fanatyzm jest zły, oczywiście nie sądze, żeby weganizm był fanatyzmem, gdyż sam dąze krok po kroku do weganizmu . Ograniczam wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego w tym miód! Jednak z cukrem to jest tak jak, ktoś by nagl sobie wymyślił, że soja rośnie na nawozie ze zmarłych biednych zwierzątek.

4. Znamy kreatywność przedsiębiorczości i ignorancje na ból istot ludzi, ale to nie znczy, że wszyscy są źli. Oszustów trzeba tępić, a nie tępić sam produkt, chyba że ktoś mi udowodni NAUKOWO, gdzie i do czego są wykorzystywane kości zwierząt i czy one są niezbędne do produkcji cukru!

mn


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
17/07/2009 10:06 pm  

To ja jeszcze w temacie cukru........
Jeżeli kupuję trzcinowy ekologiczny lub nieekologiczny firmy Sante to czy mogę być pewna , że jest on wege?
Bardzo proszę o odpowiedź!!!!!

Dodam jeszcze , że na food info czytałam zarówno o produkcji cukru buraczanego jak i trzcinowego i w żadnym z opisów nie znalazłam nic niepokojącego.
Ale mimo to mam wątpliwości, więc piszcie proszę.

[edytowane 17/7/2009 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
akcelerator
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
19/07/2009 3:56 pm  

z Was tacy wegetarianie..... szokujecie mnie wiadomo, ze lody nie sa wegetarianskie, a juz napewno nie weganskie. maja cukier- poczytajcie troche jak jest produkowany, to sie zdziwicie, mleko- no to chyba wiadomo, kazde slodycze maja tluszcze zwierzece.

jeśli jem lody to nie jestem wegetarianką? sa różne odmiany wegetarianizmu. ja jem mleko, jajka, tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (np. masło) a czasem produkty zawierające żelatynę jeśli nie mogę znaleźć substytutów. i uważam się za wegetariankę!

Wiejka - to że ktoś trochę dłużej niż ty nie je mięsa to nie znaczy że jest jakimś guru i wielkim autorytetem. lepiej poczytaj poważne książki - mniej zamieszania w głowie i więcej sprawdzonych informacji 😉


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
19/07/2009 4:12 pm  

a czasem produkty zawierające żelatynę jeśli nie mogę znaleźć substytutów.

Substytutem żelatyny jest agar.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
20/07/2009 2:46 am  

Generalnie lubie lody, ale ze wzgledu na moje postanowienie letnie jadlam moze ze trzy razy... Staram sie caly czas:] Ale np sorbety moga jesc przeciez nawet weganie, tak?:>

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
29/07/2009 12:44 am  

Z tego co wiem to nie wszystkie sorbety.
Napisałam jakiś czas maila do firmy Grycan ( mają świetne lody wg.mnie ). Lecytyna
sojowa oraz mono diglicerydy kwasoów tłuszczowych , których używają są pochodzenia roślinnego. Także ich lody mogą jeść lakto-owo-wege ( zawierają jajka! ).
Natomiast ich sorbety są w 100 % wegan.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
29/07/2009 1:51 am  

Szanowna Pani,

Dziêkujemy za odwiedzenie naszej strony i kontakt.

Iformujemy, i¿ u¿ywana przez nas lecytyna sojowa jest pochodzenia
roœlinnego.

--
Pozdrawiamy,
Algida


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
29/07/2009 2:23 am  

Tak, ale nie wiadomo jak z mono i diglicerydami kwasów tłuszczowych. Też do nich pisałam, ale odpowiedzieli tylo o lecytynie, kw.tłuszczowe zmilczeli 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
misia13
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 11
22/06/2010 1:35 am  

Mam pytanie odnośnie takich lodów z budek: jecie je czy nie? Ja jestem laktowegetarianką i zawsze się obawiam, że w składzie mogą występować jajka lub jakieś inne składniki odzwierzęce.


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
22/06/2010 2:25 am  

Im bardziej czytam to forum tym bardziej stwierdzam, że chyba nie jestem wegetarianką... Paranoja z tym cukrem. A roślin nawożonych ekskrementami też nie używacie?

zgadzam się z tym. wegetarianie nie mają łatwego życia. niestety

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca