Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jajka ekologiczne zero ?  

  RSS

adamcopper
początkujący
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 10
30/06/2014 8:53 pm  

czy macie jakieś fachowe sprawdzone informacje na temat warunków w jakich na prawdę są hodowane kury produkujące jajka ekologiczne z oznaczeniem zero " O " ?

mój weganizm polega na tym aby zwierzę nie cierpiało, wtedy jem produkty odzwierzęce typu jajka czy przetwory mleczne, no i nie wiem czy te jajka ekologiczne dostępne w sklepach to są od szczęśliwych kur, czy jak zwykle oszukane?

żyj świadomie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/06/2014 10:19 pm  

To nie jest weganizm.
Wszystkie kury nioski są dość szybko przerabiane na mięso, a kogutki często od razu giną, bo nie da się hodować wyłącznie kur.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
adamcopper
początkujący
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 10
30/06/2014 11:07 pm  

To nie jest weganizm.
Wszystkie kury nioski są dość szybko przerabiane na mięso, a kogutki często od razu giną, bo nie da się hodować wyłącznie kur.

to, to ja oczywiscie wiem, ale nie wiem jak jest w przypadku tych konkretnych jajek zero " 0 "

jajek moge nie jesc w ogole, ale pomyslalem, ze bede wspieral hodowle tych kur ekologicznych szczesliwych, dzieki czemu moze sie ona rozwinie i hodowle przemyslowe beda mialy mniej zyskow

żyj świadomie


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
01/07/2014 11:14 am  

Musiałbyś znać gospodarza, który je hoduje, bo przemysłowe zerówki to raczej ściema jest.
Tylko gdzie tu weganizm? 😮

(...)pomyslalem, ze bede wspieral hodowle tych kur ekologicznych szczesliwych, dzieki czemu moze sie ona rozwinie i hodowle przemyslowe beda mialy mniej zyskow

To raczej nie działa w taki sposób.

[edytowane 1/7/2014 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
adamcopper
początkujący
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 10
01/07/2014 5:20 pm  

zbankrutuja te jajka zerowki, dzis bylem po nie w sklepie i jest kilkadziesiat opakowan ktorych data waznosci konczy sie jutro, ludzie tego nie kupuja bo sa 2 razy drozsze od zwyklych

wywala je na smiecia i nie beda zamawiali, przemysl miesny znowu wygra eh

ps

filozofia weganizmu jest nie krzywdzenie zwierzat, a nie poprostu nie jedzenie produktow odzwierzecych

jesli sie wspiera ekologiczne hodowle gdzie zwierzeta sa szczesliwe, to sie tym samym wspiera weganizm

[edytowane 1/7/2014 przez adamcopper]

żyj świadomie


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
02/07/2014 11:21 am  

filozofia weganizmu jest nie krzywdzenie zwierzat, a nie poprostu nie jedzenie produktow odzwierzecych

jesli sie wspiera ekologiczne hodowle gdzie zwierzeta sa szczesliwe, to sie tym samym wspiera weganizm

yyyy... jasne, fajnie jest dopasować definicję do swoich wyobrażeń, wtedy można sobie powiedzieć: "jestem weganem!".

To nie jest definicja weganizmu, weganizm to powstrzymanie się od wykorzystywania zwierząt, w tym (w przypadku jedzenia) niespożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Rozumiem, jak ktoś zmienia sobie to na "minimalizowanie", bo przecież tak naprawdę nawet nie wiemy na 100%, co gdzie jest. Ale jeśli jesz jaja to nie jesteś weganem. Simple as that.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
leppard
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 29
02/07/2014 3:57 pm  

Niewątpliwie zerówki i inne oznaczenia to tylko etykiety używane dla poprawienia naszego nastroju podczas kupowania produktów odzwierzęcych.

Są zamienniki jajek, więc nie przejmowałbym się za bardzo jajami i po prostu ich nie kupował.


OdpowiedzCytat
adamcopper
początkujący
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 10
04/07/2014 12:04 am  

tak sobie mysle ze brak jakichkolwiek sensownych informacji w necie na temat tych jajek swiadczy jednak na ich niekorzysc, jakby te kury rzeczywiscie byly szczesliwe i to by dali zdjecia z fermy w google i reklamowali szeroko hmmm tak ze jednak przestaje je jesc na wszelki wypadek

ps

wlasnie wyczytalem ze kurom obcinaja nogi i dziioby na fermach przemyslowych, uczulam na to wegetarian ...te jajka zerowki kosztuja 10zl za duze opakowanie w wawce

żyj świadomie


OdpowiedzCytat
leppard
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 29
04/07/2014 1:17 pm  

wlasnie wyczytalem ze kurom obcinaja nogi i dziioby na fermach przemyslowych, uczulam na to wegetarian ...

adamcopper: proponuję byś oglądnął sobie film Earthlings, tam jest sporo na ten temat.

[edytowane 4/7/2014 przez leppard]

[edytowane 4/7/2014 przez leppard]


OdpowiedzCytat
adamcopper
początkujący
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 10
06/07/2014 2:33 pm  

o nie, nawet nie ma mowy, zadnych filmikow, kiedys tu zobaczylem fiilmik z lisem zywcem obdzieranym z skory...

żyj świadomie


OdpowiedzCytat
Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
16/07/2014 2:04 pm  

WG.MNIE - to nie jest weganizm ale owowegetarianizm , a jeśli chcesz jeść jaja od szczęśliwych kur to tylko na wsi ! Jeśli nie mieszkasz na wsi , poszukaj takowego gospodarza w najbliższej wsi , dowiedz się w jakich warunkach żyją kury itd.


OdpowiedzCytat
  
Praca