Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Grzyby na surowo  

  RSS

czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
16/11/2016 1:00 pm  

Witajcie!
Badam ostatnio temat jedzenia grzybów na surowo. Czy jadacie?
od lutego jestem na witariańskiej diecie i byłam ciekawa, czy skoro grzyb jest jadalny, to czemu by nie zjeść go tak jak natura dała. Zrobiłam badania... umieściłam je na tej stronie

http://witarianizmpolski.blogspot.com/2016/10/grzyby-na-witarianskim-stole.html

kochani! nic mi nie było po surowych jadalnych grzybach
nie bolał mnie brzuch, nie było mi ciężko, nie miałam rewolucji- po prostu żadnych zmian oprócz tego, że bardzo są sycące

co o tym sądzicie? czy mit komunistyczny o tym, że grzyby są bezwartościowe to teraz podobny mit o ciężkostrawności surowych grzybów?


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
17/11/2016 3:14 am  

Surowe pieczarki są super!
Innych nie jadłem.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
18/11/2016 8:45 pm  

Grzyby są zbudowane z chityny, tak jak rośliny z celulozy. I tak samo jak surowa marchewka jest ciężej strawna, od gotowanej, tak samo jest pewnie z grzybami. Jak ktoś jest przyzwyczajony do surowizny to po takich grzybach nic mu nie będzie, a jak ktoś żyje tylko na gotowanym to może ciężej to znosić. Tę samą chitynę, która jest obecna w grzybach wykorzystują np. skorupiaki do budowy swoich pancerzy..


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
19/11/2016 5:06 pm  

dobry komentarz aniss
wyjaśniłaś kwestię
chodzi tylko o to, że w mediach jest tzw. epidemia strachu na wszystko i bogu ducha winne grzyby też obrywają od lat
zastanawiam się dlaczego? jak na prawdziwego teoretyka konspiracji przystało
grzyby są zdrowe w stanie dzikim (leśnym) zawierają o wiele więcej mikro i makro elementów od warzyw z ryneczków a co dopiero od warzyw z marketów (które już nic tam nie mają, przez wielokrotne mycie, naworzenie i brak miłości w trakcie chodowli)
dzikie zioła to też silne specyfiki w bogactwo witamin i minerałów


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
19/11/2016 8:55 pm  

Ja tam już dawno przestałam się przejmować medialną "epidemią strachu". Ale z grzybami też trzeba uważać, bo jak wiadomo - nie wszystkie są jadalne 😉 Nie popieram też dawania grzybów małym dzieciom. To prawda, że wszystko co dziko zerwane = zdrowsze, ale na dziko zerwanym nikt nie zarobi. I fakt ten budzi prawdziwą epidemię strachu, wśród tych, co zarobić chcą.

[edytowane 19/11/2016 od aniss]


OdpowiedzCytat
MannaPoranna
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 232
21/11/2016 12:28 am  

Ja surowe pieczarki kroję w plasterki i kładę na kanapki. Nic mi nigdy po nich nie było.

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
23/11/2016 10:37 am  

A ja mam kiepski żołądek i po grzybach grzmi 🙁

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
25/11/2016 10:37 am  

surowe takie lekkie jak kurka (lżejsza od pieczarki) są ok fatty, ale po tych cięższych no to wiadomo- nie można przesadzić szczególnie z wrażliwym żołądkiem


OdpowiedzCytat
  
Praca