Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

kawa  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

sasha
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 79
23/06/2006 6:47 pm  

może ten temat był już poruszany na forum, ale się na niego nie natknełam, ktoś mi kiedyś powiedział, że wegetarianie nie pije kawy, czy to prawda??

[edytowane 23/6/2006 od sasha]

Sarve Bhavantu Sukhina. Sarve Sant Niramaya.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
23/06/2006 6:59 pm  

Z definicji wegetarianina wynika tylko i wyłącznie, że wegetarianie nie jedzą mięsa 🙂 Dlatego pytanie "czy wegetarianie robiąto" "czy jako wege mogę jeść to" są trochę dziwne dla mnie, każdy wybiera sam.
Do rzeczy.
Kawa nie jest niewegetariańska. Jesli nie dodasz mleka, jest nawet wegańska.
Jesli bardzo dbasz o zdrowie jako wege czy nie, nie pij kawy, bo to używka. Podobno uzależnia. Niektórzy wegetarianie z zasady nie przyjmują żadnych używek. Kofeina ponadto źle wpływa na wchłanianie żelaza, więc jesli obawiasz się anemii, nie pij kawy (ani herbaty).
Jesli do tego wszystkiego dbasz o sprawiedliwość naswiecie, bo większość kaw (takich bez znaczka Fair Trade) prawdopodobnie pochodzi z wyzysku.
Poza tym nie ma żadnych przeciwskazań do tego żeby wegetarianie pili kawę (ja piję).


OdpowiedzCytat
Katikot
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 57
23/06/2006 7:08 pm  

ja nie piję, bo po prostu nie lubię 🙂


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
23/06/2006 7:48 pm  

kawa sie czasem przydaje 😉 , ale na co dzien nie polecam

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
23/06/2006 8:06 pm  

uważam,ze kawa jest niezdrowa i faktycznie potrafi uzaleznić, dlatego pijam zbożową lub mieszanke(ze względu na bardzo niskie ciśnienie):zbożowa+30%naturalnej


OdpowiedzCytat
kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
23/06/2006 9:33 pm  

Jetem uzależniony...


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
23/06/2006 9:50 pm  

ja pije bardzo zadko, ale czasami przydaje sie po zarwanej nocy.

kiedys pilam z mlekiem i cukrem, potem z mlekiem sojowym i cukrem, potem bez cukru, a teraz jesli pije to tylko czarna c; Czasem robie sobie taka letnia wersje kawy - mrozona, o smaku mietowym - zalewamy kawe wrzatkiem tak zeby sie rozpuscila, mala iloscia wody, dolewamy mocnej mietowej herbaty (w dowolnej prporcji) i dodajemy duzo kostek lodu - mniam C:

ale na szczescie nie jestem uzalezniona i pije sporadycznie; a katrinko wszystko super Ci wytlumaczyla - nic dodac nic ujac C:

pozdrawiam c;

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
maa
 maa
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 18
23/06/2006 10:13 pm  

euridice ...mniam, będę to musiała wypróbować.
owszem wypłukuje z organizmu to i owo, ale ...who cares, dla mnie dzień bez kawy to dzień stracony(;
btw - podobno 80 filiżanek to dawka śmiertelna.

maa


OdpowiedzCytat
sasha
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 79
23/06/2006 10:22 pm  

no to świetnie, bo jestem uzależniona od kawy, powinanm się zapiasać do AK (anonimowy Kawoholik) 🙂

Sarve Bhavantu Sukhina. Sarve Sant Niramaya.


OdpowiedzCytat
BASIOŁEK:*
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 97
23/06/2006 10:24 pm  

ja ostatnio nie mam ochoty na kawę ale w roku szkolnym zdarzało mi się pić nawet 2-3 dziennie, czarna oczywiście 😀


OdpowiedzCytat
Katarzysko
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 39
23/06/2006 10:44 pm  

ja bylam uzalezniona od kawy ale udalo mis ie zucic tak jak papierosy. i teraz czuje sie swietnie.wypijalam trzy kawy dziennie nie zaleznie od tego czy musialam sie uczyc czy nie.najgorsze bylo to ze bez niej nie miglam normalnie funkcjonowac a jak za duzo wypilam to watroba mnie bolala.dla tych ktorzy potrzebuja energi i dletego pija kawe polecam herbatke z guarany bioactive ale moze byc tez innej firmy.jest taka szara a na okladce jest bokser!naprawde efekt przyplywu energi murowany!!!i zdrowe tez to jest w przeciwienstwie do kawy!!

katarzysko


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
23/06/2006 10:51 pm  

Ja kawy nie piję z dwóch prostych przyczyn..nie samkuje mi i jest niezdrowa:D..i problem z głowy:D.

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
24/06/2006 2:57 pm  

a ja mam uczulenei i nawet gdybym chcial to nie moge ;p

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
27/06/2006 12:24 pm  

ja pije codziennie i bardzo to lubie.nie wyobrażam sobie nawet zbytnio poranka bez kawy.


OdpowiedzCytat
figlerek
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 34
27/06/2006 3:10 pm  

ja kawy nie pijam strasznie nie lubię tego smaku, ale w momentach kryzysowych podczas sesji bywa nawet przydatna 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca