Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

chipsy...?  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

vesta
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
12/07/2006 11:49 pm  

Mam pytanie. Czy wegetarianie mogą jeść chipsy? Bo ktoś mi mówił (znaczy sie... czytałam gdzieś...;) ), że nie... Jednak ja w składnikach nic złego nie znalazłam...
CZekam na odpowiedzi =D


OdpowiedzCytat
figlerek
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 34
13/07/2006 2:02 am  

Ja chipsów nie polecam bo to delikatnie mówiąc straszne świństwo: nie dobre, nie zdrowe, napakowane chemią.W dodatku w każdych chipsach, których skład czytałam jest glutaminian sodu-środek naturalnie pobudzający łaknienie 🙁 .Zamiast chipsów polecam alternatywę w postaci np.owoców na pewno ich jedzenie lepiej wyjdzie ci na zdrowie.


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
13/07/2006 3:14 am  

coz, chipsy za zdorwe z cala pewnoscia nie sa, ale ja lubie od czasu do czasu wtrzachnac paczke - nie mozna w koncu odzywiac sie tylko zdrowo. Na cos trzeba umrzec. 🙂

Z tego co wiem, nie ma w nich skladnikow odzwierzecych, wiec wegetarianie raczej moga je jesc.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
13/07/2006 1:13 pm  

Najlepiej zrobić sobie "chipsy" samemu - z jabłek 🙂 Obrane i pokrojone na cienkie plasterki jabłka wysuszyć w suszarce i gotowe. U mnie tak się tym wszyscy (łącznie z moim nastoletnim już dzieckiem) zajadamy, że trudno mi nadążyć z produkcją.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/07/2006 1:30 pm  

W jakiej suszarce wysuszyć? Sowją drogą nijak się to ma do chipsów ziemniaczanych, ale tych nie jadam raczej (chyba że mnie ktoś poczęstuje), bo mają mnóstwo soli i tłuszczu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
13/07/2006 1:33 pm  

a no czasem jem , choc obrzydły mi ciut, chemi, sól :/

kilka lat temu pamietam, zwykłe solone chipsy nie pamietam jakiej firmy, miały w sobie tłuszcz zwierzęcy a ostatnio nawet znalazłam bekonowe bez miesnych dodoatków, tylko duzo przypraw coby smakowały jak bekon(czyli własnie duzo przypraw)+ chemia rzecz jasna.
tak czy siak nie kapuję zbytnio pytania ;p
jak chipsy w składzie nie maja zwierzaków to ok a jak mają to nie ok, nie wiedzę problemu ;p

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
13/07/2006 1:53 pm  

Nie jem tych śmieci już długi czas. Zdaje się, że ocknęłam się po wykładzie jednego z mądrzejszych członków rodziny, zanim byłam jeszcze wege 😉


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
13/07/2006 2:04 pm  

Suszarka faktycznie taka do warzyw, owoców itd... Różnica w jabłkach suszonych w piekarniku i tych z suszarki jest taka, że te drugie "zachowują" się właśnie jak chipsy - są kruche i chrupiące, w piekarniku nie udało mi się nigdy osiągnąć takiego efektu.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
13/07/2006 2:26 pm  

Mam pytanie. Czy wegetarianie mogą jeść chipsy? Bo ktoś mi mówił (znaczy sie... czytałam gdzieś...;) ), że nie... Jednak ja w składnikach nic złego nie znalazłam...
CZekam na odpowiedzi =D

Bardzo czesto nie są wegetariańskie;E635,E627,a jeśłi jest napisane w składzie "przyprawy"-to i tak bym temu nie wierzyła.

Poza tym chipsy są syfne, niezdrowe i nie niosą ze sobą nic pozytywnego dla naszego organizmu. Nie jadam ich od dawna.


OdpowiedzCytat
vesta
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
17/07/2006 12:17 am  

jeszcze jedno pytanie. też dotyczące chipsów;) Czy powinnam również odrzuciś chipsy o smaku mięsnym (np.bekon) Bo w "składnikach" jest napisany jedynie preparat aromatyzujacy o takim lub owakim smaku. To nie jest to samo co mięso... A może się myle...?


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
17/07/2006 12:07 pm  

dla mnie sama myśl o chipsach o smaku bekonu czy innego mięsa jest obrzydliwa więc odrzuciłabym je na pewno.
zresztą jak wszystkie inne rzeczy typu parówki, kiełbaski, sery o skaku szynki czy czegoś tam...


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
17/07/2006 12:55 pm  

tyle, ze chipsy bekonowe zazwyczaj nie smakują jak bekon tylko chemicznym czary-mary ;p. jak kto chce to je lub nie i wsio 🙂

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
Neti
 Neti
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 24
18/07/2006 9:02 pm  

fakt w niektórych chipsach są składniki odzwierzęce wiec raczej nie powinno się ich jesć bo nie wiadomo na co się trafi. ja zreztgnowałam s chipsów bo są ochydne. czuć tylko sam olej. Zamiast nich jem zwykłe chrupki kukurydziane 🙂

[b]Eight men will never play again, who met destruction there, the flowers of English football, the flowers of Manchester[/b] Joga Bonito :* :*


OdpowiedzCytat
stoppelek
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 47
26/07/2006 7:26 pm  

ja czasem jem chipsy, polecam pringlesy zwykle mają oznaczenie V wiec mozna je jesc... chyba ze ktos nie przepada za chemią... ale jak cos to te... tylko ze sa trudno dostepne, najczesciejj kupuje je na stacji benzynowej albo w Niemczech 🙂

Rząd na bruk! Bruk na rząd!


OdpowiedzCytat
uluss
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 13
28/07/2006 3:48 am  

Zrezygnowałam, przynajmniej staram się unikać chipsów ziemniaczanych. W to miejsce zajadam się chipsami bananowymi lub jabłkowymi 🙂 ("jabcusie"). Niedość, że pyszne, to jeszcze bez witamin E 😛


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca