Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Katowice  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
08/01/2009 2:22 am  

A co to za jakiś dziwny, post powyżej ? 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
08/01/2009 2:31 am  

jardlin
Wiecie może czy w złotym ośle można płacić kartą??
JankeS
O ile dobrze mi się przypomina, to można, ale dla pewności lepiej mieć nieco gotówki w kieszeni
Z tego co ja wiem, a bardzo lubie "osiołka" to NIE MOZNA PŁACIC KARTĄ w nim, chyba, ze cos sie zmieniło od m-ca, a ja tego nie spostrzegłem
ps. zreszta nie mogłem zauwazyc bo mnie tam juz ponad miesiaca nie było:(

[edytowane 7/1/2009 przez adamrozew]

[edytowane 7/1/2009 przez adamrozew]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
08/01/2009 8:00 pm  

Z tego co ja wiem, a bardzo lubie "osiołka" to NIE MOZNA PŁACIC KARTĄ w nim, chyba, ze cos sie zmieniło od m-ca, a ja tego nie spostrzegłem
ps. zreszta nie mogłem zauwazyc bo mnie tam juz ponad miesiaca nie było

a te posty, które cytowałeś są sprzed trzech miesięcy 🙄


OdpowiedzCytat
zarin
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 14
12/01/2009 11:28 pm  

Złoty Osioł ma najciekawszą toaletę, jaką widziałam w życiu :D.
Świetne są ich soki.
Odpowiednik w Gliwicach już jest, jechałam swojego czasu pociągiem z dziewczyną, która tam pracuje.

Swoją drogą, z tego co mi wiadomo, to nie jest na Mariackiej, tylko Dworcowej.

[edytowane 12/1/2009 przez zarin]


OdpowiedzCytat
Hefalump
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 11
22/03/2009 4:59 pm  

Pozwolę sobie zareklamować lokal,który od niedawna funkcjonuje w Żywcu (0,5 h od B-B)
Nazywa się ,,Made in heaven " i występują tu dobre dania kuchni wegetariańskiej. Ceny umiarkowane: np. zapiekanka+zestaw surówek za 12zł, zupy-3,5zł. Estetyczne,kolorowe wnętrze, delikatna muzyka w tle( bynajmniej nie radio:), uśmiechnięta i miła obsługa.
Zapraszam:)


OdpowiedzCytat
Devilish_Lady
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
24/03/2009 12:52 pm  

dobre zarcie w Osle 🙂


OdpowiedzCytat
Beoska
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 20
08/04/2010 12:14 am  

A gdzie dokładnie jest ten Złoty Osioł, moglibyście mi wytłumaczyć? Ktoś wspominał, że jeśli się nie wie, gdzie on jest, to trudno tam trafić...
No i co z Green Way? Jest, nie ma?


OdpowiedzCytat
Sabka
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
17/04/2010 3:50 am  

W katowicach jest też restauracja "Dobra Karma"myślę, że dość nowa bo dopiero co o niej usłyszałam. Nie za wiele mogę o niej powiedzieć bo jeszcze w niej nie byłam, ale strona internetowa wygląda zachęcająco 🙂
www.dobrakarma.com
Dobra Karma
ul. św. Jacka 1,
40-019 Katowice
zapraszamy codziennie od 9.00 do 22.00

Kasia: kasia@dobrakarma.com | +48 692 133 239
Jerzy: jerzy@dobrakarma.com | +48 795 590 100


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
17/04/2010 12:42 pm  

Jej jeszcze nie znam :). Dziekuje za informacje. Sadzac po mapce to bardzo blisko "Zlotego Osiolka"
Pozdrawiam po przerwie
A.

Nie wiem czy jestes z Katowic
Jak jest nowy dworzec pkp stoisz przy nim i patrzysz na niego to idziesz w lewa strone prosto, mijasz skrzyzowanie, po lewej stronie hotel monopol, po prawej stary dworzec dochodzisz do malej poprzecznej ulicznki ktora konczy sie z prawej stronie przejsciem podziemnym pod torami, patrzysz w prawo widzisz bar kebab 🙁 a obok Zloty Osiol. :)Smacznego

[edytowane 17/4/2010 przez adamrozew]


OdpowiedzCytat
artemida15
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 2
05/06/2010 6:06 pm  

"Dobra Karma" kapitalne miejsce, mówiąc szczerze "Osioł" lekko mnie juz zaczął irytować, wyszczerbione talerze i rozpadajace się siedziska (krzesłami bedące kilka lat temu po otwarciu knajpy) mogły być fajne na początku ale teraz są gratami grożącymi wypadkiem przy spożywaniu. Jakoś tak też irytuje brak karty kiedyś myslałam, ze właściciele to zmienią nawet kilka razy zapytywałam o to...podobno się nie da. Teraz jest przynajmnije menu na stronie to zawsze jakiś krok w tę strone. Brak honorowania kart a przeciez obroty maja i ludzie tam fura. I te fajki ...kurde no nie lubie dymu i widze że w tym względzie właściciele NIC nie robią.
Osioł mi obmierzł po prostu albo tez za stara jestem na wadliwą zastawę stołową:)
ale ale polecam za to moje nowe odkrycie wspomnianą "Dobrą Karmę" mieścii się w uliczce św. Jacka za ZDZ estetyczne miejsce brak palaczy jest karta (mimo , ze tez sa potrawy inne każdego dnia) Całe i nieuszkodzone naczynia, nie czuć zapachów kuchennych na sali, mili ludzie i miła obsługa (oby w miarę rozwoju popularnosci to się nie zmieniało) prosta smaczna i najwazniejsze świeża kuchnia bardzo dobre gatunkowo herbaty, co do kaw się nie wypowiadam bo nie pijam. Hebrata podana estetycznie (plus za filtr w osle fusy mnie wnerwiają) i z dodatkiem brązowego cukru oraz ciasteczka - w końcu kto powiedział, ze wegetariańsko nie moze być elegancko:). Polecam spaghetti wszelakie z szczegóolnym naciskiem na to z orzechami - porcja spokojnie na dwie kobiety albo jednego bardzo wygłodzonego faceta. Z ciast najbardziej przypadło mi do gustu brownie ale inne tez zjadliwe.
Po prostu KOŃkurencja poważna dla Osła.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
05/06/2010 7:36 pm  

a podają w "Dobrej Karmie" dania wegańskie? Mają je zaznaczone w menu?ceny dań są przystępne?


OdpowiedzCytat
artemida15
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 2
07/06/2010 11:27 am  

Wegańskie jest chociażby opisywane przez mnie "szpageti" są tez pizze ale tych jeszcze nie kosztowałam. Spojrzyj na ich menu
http://www.dobrakarma.com/dla_brzucha.php?PHPSESSID=78fcff8951c2b6cb0fdb941ef73f5c0a

Wedle mnie ceny nie są z kosmosu


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
07/06/2010 2:36 pm  

O rany, pizza... poślinię się zaraz 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Scansenmuseum
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 107
26/11/2010 1:50 am  

Wegańskie propozycje w menu ? No,raczej nie..

Może ja opowiem o swoich doświadczeniach zw. z Dobrą Karmą.Byłam tam tylko raz..
w miejscu naprawdę można się zakochać .Coś innowacyjnego,zresztą chociażby dlatego iż w Katowicach mało jest oryginalnych miejsc. Ciekawe,proste,tanie i innowacyjne rozwiązania : jak ozdobić lokal i tak np.
na wielu stołach zamiast tradycyjnego obrusu jest tzw."szary papier" do pakowania paczek..na tym papierze zamiast wazonu -kubek z kredkami świecowymi,gdyby kogoś natchnęla wena do namalowania czegoś na stole 😉

Firanki -z papieru ;ala witraże .Mnóstwo dziurek i otworów 😉

Ale minusa mają u mnie jednego i to bardzo dużego;po zapytaniu ich czy mają coś wegańskiego w menu ,nie potrafili mi na to nawet odpowiedzieć .Nawet nie mieli bladego pojęcia :czym jest weganizm.

I ja osobiście nie zaryzykowałam i ostatecznie zamówiłam u nich tylko herbatkę..

Wegetarianom ,jak najbardziej polecam.. jest kącik do poczytania i takie tam 😉

[edytowane 25/11/2010 przez Scansenmuseum]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/11/2010 2:17 am  

My byliśmy w Dobrej Karmie niedawno, ale nie tylko nie jest wegańska, ale nawet nie do końca wegetariańska, bo mają tam ryby. Jedliśmy pizzę - ta z chili jest piekielnie ostra, ja na szczęście miała inną, dali nam na przegryzkę pyszny chlebek z oliwą do maczania + masło ziołowe, ale te stoły z szarym papierem i kredkami to chyba na górze, bo na dole nic takiego nie było. Jest kominek, ale chyba za wcześnie było na palenie w nim 😉 Generalnie było miło.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca