Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kraków - Restauracja Pod Norenami  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Katarynna
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 2
02/07/2013 3:55 pm  

Sporo kontrowersji wśród wegetarian środowiska Krakowskiego wywołała karta dań restauracji Pod Norenami. Jako piersi w Krakowie wprowadzili do menu " mięsne " smakołyki z kuchni azjatyckiej.
A co Wy sądzicie o wprowadzaniu do karty dań wegetariańskiej restauracji a'la mięsnych potraw? Czy to trafiony pomysł? Czy wegetarianin ma potrzebę jedzenia dań imitujących mięso?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/07/2013 7:26 pm  

Nie wiem, o co chodzi. Seitan? Nie widzę w tym nic zdrożnego, jeśli to nie jest prawdziwe mięso. Wielu wegetarian tęskni za mięsem w jakiś tam sposób, zwłaszcza tych wege od niedawna. Póki nie jest to "mięso prawdziwe" tow niczym mi to nie przeszkadza. Chyba że w wegetariańskiej restauracji pojawi się mięso, wtedy to zresztą już nie będzie restauracja wegetariańska.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
02/07/2013 7:35 pm  

Ja czasami mam potrzebę- jakiś czas temu wzrokiem łakomym obłapiałam karkówkę na szaszłyku 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Katarynna
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 2
02/07/2013 7:42 pm  

🙂 Czyli restauracja Pod Norenami jest dla Ciebie:) Można się "oszukać" i zjeść w zgodzie z przekonaniami.
Ciekawa jestem, czy większość wegetarian ma podobne podejście, a te wszystkie kontrowersje wokół takiego podawania jedzenia są wymysłem krytyków kulinarnych.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
04/07/2013 12:37 am  

Te "kontrowersje" to chyba akcja marketingowa?
Przecież nawet "wiecznie zielony" ma co najmniej kilkanaście "mięs", że o serach nie wspomnę.
Co to w ogóle za problem?
Chodzi o samą nazwę? Jeśli knajpa funkcjonuje jako wege i nie ma mięsa to kwestia nazewnictwa potraw jest naprawdę marginalna.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
04/07/2013 2:11 am  

Czasem lubię przekąsić jakąś imitację mięsa(pod warunkiem że jest to jakaś pychotka)ale w moim przypadku to bardzo dziwne, bo nigdy tak naprawdę mięsa nie lubiłam 😀 Nie mam nic przeciwko serwowaniu tego typu dań, dzięki temu przyjdzie więcej ludzi jedzących mięso i przekonają się ze wegetarianie/weganie nie jedzą tylko sałaty.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
12/07/2013 12:11 am  

Byłam Pod Norenami, ich "mięso" faktycznie do złudzenia przypomina w smaku oryginał. Najbardziej zbliżona imitacja, jaką kiedykolwiek spotkałam. Nie jest to czysty seitan, ale dokładnej receptury raczej nie zdradzą.

Ja również nie mam nic przeciwko takim daniom, dopóki nie są ze zwierząt 🙂 Od czasu do czasu lubię coś takiego zjeść - niestety prawie 30-letnie przyzwyczajenia zrobiły swoje :/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
12/07/2013 1:38 am  

Wkrótce będę w Krk i zaglądnełabym z ciekawości- ale sie boje, że się zgubię :rotfl:

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
16/07/2013 10:18 pm  

Fatty, daj znać jak będziesz w Krk - jeśli będę to mogę się z Tobą wybrać go jakiejś wege knajpy:)
A jeśli nie ja to na pewno kto inny się znajdzie 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
18/07/2013 1:40 am  

SilentEnigma a chętnie 🙂 Tylko wypad mi sie przełoży w czasie bo chodzi o szkolenie - co do którego się okazało, że jestem o 2 miesiace za młoda 😛 Szkoleniodawca czeka aż sie zestarzeje i dopiero wtedy być moze Kraków nawiedzę 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
18/07/2013 4:08 pm  

własnie do mnei dzwonili i mam być jutro, heh 😉 chyba zbyt nagle aby zorganizować mini spotkanie. Przyjeżdżam rano i mam 5 h na odnalezienie miejsca docelowego co widzę czarno 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
18/07/2013 9:49 pm  

A na długo przyjeżdżasz? Bo akurat pojutrze spotkanie jest już zorganizowane 🙂
https://www.facebook.com/events/175098075996535/
A gdzie masz to miejsce docelowe? Jutro Cię niestety nie oprowadzę po krakowskich knajpach, bo normalny dzień pracy :/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
18/07/2013 10:55 pm  

Do niedzieli siedzę, ale nie mam rozpiski ile h zajmą szkolenia i kiedy będę wolna. Hotelino mam w nowej hucie.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
18/07/2013 11:13 pm  

Wysłałam Ci pw


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
19/07/2013 12:15 am  

Fatty, przyjdź na wege piknik! 😀 koniecznie 🙂 mogę się z Tobą spotkać wcześniej, żebyś się po drodze na miejsce nie zgubiła;)


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca