Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dlaczego wegetarianizm?  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

idalia
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 31
30/04/2012 4:19 pm  

Zdrowsza będziesz na pewno jeśli nie będziesz jadła mięsa:) Ja nie pamiętam, żebym na coś chorowała od kilku lat nie licząc kataru:P


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
30/04/2012 4:54 pm  

Ziemniaki tez są bardzo dobrym ważywem, którego nie powinno się nie doceniać. Bardzo lubię ziemniaki. 😛
Jakbyś jadła samo mięso, to też bys miała poważne niedobory, a możliwe że i paradoksalnie, anemię.


OdpowiedzCytat
Aleksandra96
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 8
30/04/2012 6:13 pm  

Trochę się uspokoiłam. Napiszę od razu jak będę miała wyniki. Mama się pewnie zdziwi, że wszystko jest ok. 🙂


OdpowiedzCytat
Szpicelek
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 36
04/05/2012 4:13 pm  

Jako dziecko jadłam mięso do tego stopnia, że nie jadłam warzyw 😮 (jak ja żyłam?) w każdym razie nigdy przenigdy nie jadłam kaszanek etc no i nigdy koniny. W wieku jakoś 11 lat chyba może mniej troszkę widziałam jak rzeźnik zabija świnię. Niczego wtedy nie rozumiałam, ale było mi strasznie. Po filmie Babe świnka z klasą przestałam jeść wieprzowinę i inne mięsa z dnia na dzień zostawiając jedynie mięso rybie i zupy na mięsie (porcji rosołowej). Pamiętam mój ostatni mięsny posiłek- makaron z mięsem myślałam, że po tym zwymiotuje. Nadal jednak byłam totalnie nieświadoma. Żyłam z myślą- czego nie potrafię zabić tego nie zjem. Później poznałam mojego chłopaka i dla niego zaczęłam jeść drób. Aż pewnego dnia rzuciłam wszystko w cholerę. Nie zabiłabym nawet muchy. Żyję zgodnie z przykazaniami (no a tam 5 nie zabijaj jak nic). Do tego doszła medytacja, joga. Zrozumiałam coś co nie pozwala mi jeść zwierząt. Bardzo chciałabym by moje dzieci również kiedyś nie jadły mięsa, ale mój "przyszłościowy" mąż jada mięso (mimo, że nie jest aż takim jego fanem). Jeszcze rodziny nie zakładam, ale wiem, że podziału na dobrych niejedzących mięsa i złych jedzących robić nie będę. 🙂
A najlepsze jest to, że moim wegetarianizmem zaraziłam moją mamę, która od dziecka również tak jak ja czuła zawsze, że martwe mięso jest do szczęścia niepotrzebne Wychowywała się na wsi i bardzo kocha zwierzęta. 😎

Szpiceluś


OdpowiedzCytat
KamilFaure
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
01/06/2012 4:48 am  

Po prostu przestałem wybiórczo przestrzegać przykazanie "Nie zabijaj". Moja świadomość i wrażliwość wzrosła. I tyle.


OdpowiedzCytat
zuzik
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
22/11/2012 1:38 pm  

Tak jakoś wyszło nawet nie wiem dlaczego.


OdpowiedzCytat
Iosovoi
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 3
26/11/2012 12:57 am  

U mnie to w sumie był taki banalny przypadek. Natknęłam się przypadkiem na stwierdzenie, że buddyści byli wegetarianami. I to zadziałało. Nie wiem czemu, moja psychika jest bardzo dziwna. Od dziecka uwielbiam zwierzęta, widziałam różne zdjęcia z uboju, bardzo dużo czytałam na ten temat- nic to nie dało. Lubiłam mięso i nie byłam pewna reakcji rodziców, toteż odpuszczałam. Po przeczytaniu jednego, głupiego zdania o czymś, co od dawna wiedziałam pojawiła się w mojej głowie blokada. Nawet jedzenie pizzy, ze świadomością, że jest tam mięso nie sprawiało mi już przyjemności. Stwierdzenie, że chcę zrezygnować z mięsa nawet ucieszyło rodziców, bo bardzo kochają zwierzęta. Zaskoczyli mnie pozytywnie, myślałam, że będą doszukiwać się braków różnych składników, przekonywać mnie, żeby to mięso jednak jeść. Oni zamiast tego wyszukiwali mi co powinnam jeść, żeby nie mieć niedoborów. Wprawdzie mięsa nie jem dopiero od tygodnia, ale nie czuję takiej potrzeby. Mam nadzieję, że wytrwam w moim postanowieniu.

[edytowane 25/11/2012 przez Iosovoi]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/11/2012 1:22 am  

Ja też poznałem kiedyś człowieka który twierdził że jest Buddystą, na co zadałem mu pytanie "a czemu Buddyzm? Biblie chociaż przeczytałeś?" i twierdził że nie je mięsa, na co ja zapytałem "a nie masz problemów z dostarczaniem białka?" i twierdził też że ćwiczy jogę, więc zapytałem "to pewnie nieźle rozciągnięty jesteś? Szpagat zrobisz?"
😀


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
26/11/2012 12:09 pm  

Zupełnie nie rozumiem ciekun pytania o Biblię 😮 czy każdy, kto nie jest katolikiem musi ją znać bo inaczej co, jego wiara jest nie ważna i bezmyślna?


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/11/2012 12:59 pm  

To co napisałem oddaje moją mentalnosć z tamtych czasów, ale odpowiadając na Twoje pytanie, tak, uważam że każdy Katolik powinien się zapoznać z Biblią.


OdpowiedzCytat
OlaS
 OlaS
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 75
26/11/2012 2:36 pm  

To co napisałem oddaje moją mentalnosć z tamtych czasów, ale odpowiadając na Twoje pytanie, tak, uważam że każdy Katolik powinien się zapoznać z Biblią.

a dopiero po zapoznaniu się z nią (Biblią) można krytykować wiarę Katolików, i w pełni świadomie wybierać pomiędzy innymi wyznaniami!


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/11/2012 3:22 pm  

Żeby cos krytykować wypadałoby to poznać... nieprawdaż? 😎
A tak nawiasem, to nie staraj się zgłębić mojej mentalności bo utoniesz... 🙂


OdpowiedzCytat
Kev
 Kev
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
26/11/2012 4:02 pm  

Ja jeszcze jem mięso ale temat wraca do mnie co raz częściej z pobudek etycznych. Np dzisiaj mam nawrót (stąd znów tu zaglądam). Ciężko mi przełknąć myśl że przez 30 lat zjadłem pewnie około 1000 zwierzaków tylko po to żeby zaspokoić swoje potrzeby. I jak sobie mogę to w jakiś sposób usprawiedliwić, niewiedzą czy porpostu głupotą lub ignorancją, to co z nastepnymi 30 latami które mam zamiar w zdrowiu przeżyć? A co np. z butami?
Pozdrawiam
http://www.youtube.com/watch?v=hESksXbJZ3o&feature=share


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
26/11/2012 9:19 pm  

Ciekun miałam na myśli czy każdy nie-katolik musi ją znać, żeby wyznawać swoją religię (niechrześcijańską). Bo z Twojego posta zrozumiałam, że tak skoro Twoje pytania kierowane były do Buddysty a nie katolika...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/11/2012 9:22 pm  

A to katolicy znają Biblię?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca