Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co ze mnie za wegetarianka?.....  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

oliwkowa
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 29
14/10/2006 10:33 pm  

staram sie byc wegetarianka (nie weganka). tak naprawde to dopiero okolo miesiaca ucze sie, czytam i probuje zdobyc jak najwiecej wiedzy.
absolutnie unikam rzeczy ktore moglyby zawierac jakies skladniki pochodzenia zwierzecego. ale teraz przeszlam sama siebie. jestem na siebie baaaaaaaaaaaardzo zla!
mozecie mnie skarcic bo mi sie nalezy, ale musze sie Wam zwierzyc....
otorz zima idzie i musialam kupic sobie buty. wlasciwie to takie przejsciowe, ktore jesienia tez bym mogla kupic. wiec sledzilam i czytalam post "buty". w poszukiwaniu nieskorzanego obuwia obeszlam chyba wszystkie sklepy typu deichman, ccc, ambra, itp. jakie znalazlam we wroclawiu. no i z braku laku kupialm buty ze skory w bata 🙁
sa swietne i bardzo wygodne, bo ja mam zawsze problem z butami..... kupilam je bo nic mi sie nie podobalo z tych nieskorzanych..... poprostu dolina. moze Wy bardziej nadajecie sie na zakupy bo ja tego nienawidze i w ucieczce przed wizja dalszych poszukiwan kupilam te w bata :casstet:
powinnam teraz raczej boso chodzic niz w nich! glupio zrobilam.
powiedzcie mi czy Wy naprawde wszystkie buty macie tekstylne albo z imitacji skory? czy sa jeszcze jakies fajne sklepy gdzie mozna jakies cichobiegi kupic? mam nadzieje ze mnie juz nigdy diabel nie pokusi i ze juz nie kupie butow ze skory.....
z gory dziekuje za odpowiedzi na post


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/10/2006 11:05 pm  

Masz rację, trudno jest kupić ładne buty bez skóry, i do tego strasznie pocą się w nich nogi. Może przyjdą lepsze czasy i będzie większy wybór. Nie rób sobie wyrzutów, następnym razem będzie lepiej.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
14/10/2006 11:21 pm  

Co się na zakupy wybiorę, to odnoszę wrażenie,że społecznośc wege pomija się straszliwie, i chyba największy problem w butach właśnie. O ile w lecie takiego problemu nie mam, bo mykam sobie w klapeczkach to w okresie jesienno-zimowym faktycznie zaczynają się schody.
Gdy w sklepach nic( a równiez zakupów nie lubię 😉 )to siadam na allegro(bo komputer lubię 😉 ) i szukam, bo allegro istną skarbnicą być potrafi np wyszperałam sobie eko-glany.

A co do tego, czy mam buty ze skóry... mam. Zakupione jeszcze sporo czasu przed moim przejściem na wegetarianizm. Nie wyrzucę ich -najpierw je "dokończę", a potem siepnę w kubełek. Ale jak już pozbędę się tych,to już tylko syntetyki.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/10/2006 11:23 pm  

Allegro? Nie kupiłabym tam butów z prostego powodu - nie mogę ich zmierzyć i mogą się okazać za małe lub za duże.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
14/10/2006 11:31 pm  

Jeśli chodzi o rozmiar butów kupowanych przez internet, to zawsze można poprosić sprzedającego o zmierzenie po wewnętrznej stronie. Natomiast gorzej z dopasowaniem szerokości, wysokością podbicia...
Oliwkowa, Tobie wysyłam wiadomość na priva.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
14/10/2006 11:50 pm  

Allegro? Nie kupiłabym tam butów z prostego powodu - nie mogę ich zmierzyć i mogą się okazać za małe lub za duże.

u mnie jak dotąd większość była ok, jedynie jedne były ciasne więc mi je wymieniono.
Czasami na allegro można wynaleźć istny hit cenowy 🙂 Dajmy na to, ostatnio podczas mojej eskapady do sklepów widziałam nieskórzane kozaczki z mustanga. Na allegro również są,ale 40 zł tańsze- jest różnica, a więc można zrobić tak: zmierzyć je sobie w sklepie i jeśli będą pasować to..odłożyć buty na półkę,wrócić do domu i zakupić te buty przez allegro 😎 Kombinator, to moje drugie imię 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 429
15/10/2006 7:40 pm  

Hej oliwkowa nie zadręczaj się...Ja tez mam kłopoty ze znalezieniem sobie butów ,bo mam problem - duża stopa(życiowa:D) no i nie mieszcze się w damskich rozmiarach , latem to jeszcze pal licho - kupuje sobie japonki(niestety męskie - podchodzące pod damskie:P) i łażę w nich cały sezon ,ale jesnień i zima to prawdziwa udręka...choc zeszłej zimy kupiłam sobie takie adidasopodobne ocieplane buty i były ok, będę nosiła je chyba tej zimy też...ale w końcu będę musiała kupić sobie nowe,no i się zacznie łażenie w nieskończoność po sklepach...ehh te buty to naprawdę spory problem....


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
16/10/2006 12:34 am  

zanim zostałam wege kupiłam glany oczywiscie skorzane. Są po prostu cudowne, takie wąskie-bardziej kobiece i bardzo wysokie, kilkunastodziurkowe (nie pamiętam dokładnie). Mam wyrzuty sumienia, wiem ze mozna dostać nie skorzane jak sie poszuka, ale najnormalniej nie mam kasy zeby kupic sobie trampki za 15 zł wiec na razie bede sie męczyc....:(

hide and seek


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
19/10/2006 2:55 pm  

To fakt, za niczym nigdy sie tyle nie latalam jak za butami nie skorzanymi... co prawda posiadam buciki wykonane z tego tworzywa, ale jeszcze z dawnych czasow... teraz jak kupuje to tylko sztuczne materialy. Oliwkowa widzialam ostatnio w ccc we wrocku roznorakie kozaczki NIE skorzane 😀 wiec moze tej zimy nie bedzie tak zle 😛

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
19/10/2006 4:56 pm  

Ja jestem zadowolona z zakupów na allegro, a przynajmniej jeszcze nie zdarzyło mi się żebym musiała wymienić buciki;) A przede wszystkim zawsze znajdę ładne nieskórzane butki. W sklepach mam zawsze ten sam problem, większość bucików oferowanych jest ze skóry a nieskórzane? no cóż nie są zbyt ładne 🙁 Dlatego kupuję buciki przez necika 😀


OdpowiedzCytat
Wege-Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 105
19/10/2006 7:36 pm  

Dla mnie buty też są problemem... Ostatnio musiałam kupić sobie eleganckie czarne szpileczki.... Przez kilka dni latałam dosłownie po wszystkich sklepach w mojej małej mieścienie i przymierzałam wszystko co się dało... Niestety jedyna para, która była dobra i wygodna miała skórzane elementy... 😡 🙁 Ale musiałam kupić te buty bo były mi naprawdę potrzebne, 🙁 a przez internet nigdy nie kupiłabym szpilek. One muszą być idealnie dopasowane do nogi...

Jeśli zaś chodzi o buty na jesien i na zimę, to w zeszłym roku bez problemu kupiłam dwie ładne i nieskórzane pary, które posłużą mi również w tym roku. 😉

[edytowane 19/10/2006 od Wege-Weronika]


OdpowiedzCytat
majunta
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 19
27/10/2006 5:40 pm  

Jestem wege od sześciu miesięcy, a rok temu kupiłam sobie glany. Teraz trochę żałuję, ale mam zamiar w nich chodzić po prostu tak długo, aż się nie zniszczą. Martwi mnie tylko, że w sklepach bardzo trudno o eko-glany a ja te buty uwielbiam. Na allegro sobie nie kupię, bo mam bardzo niewymiarową stopę( długa i szczupła). Może wiecie jakia sieć sklepów oferuje glany ze sztucznej skóry?


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
27/10/2006 5:53 pm  

Firma Vegetarian Shoes oferuje mnóstwo ciekawych fasonów butów nieskórzanych w tym glanów, możesz śmiało wejść na ich stronkę lub szukać butów z tej firmy na allegro, zresztą prz zakupie glanów nie powinnaś mieć większych problemów (zreguły rozmiarówka jest uniwersalna) przymież sobie w dowolnym sklepie kilka par butów i zwróć uwagę na rozmiar wkładki) .
Pozdrawiam cieplucho;D


OdpowiedzCytat
rrufio
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 7
01/11/2006 12:18 pm  

Witam! Dobre, co nie znaczy świetnie wyglądające, można kupić w sieci Deichman!
Miałem duży problem z zakupem butów. Przekopałem internet, pytałem znajomych i takie tam...
Tragedia! Jak już znalazłem to albo bardzo drogie, albo bałem się kupować bez przymierzenia (internet). I... na czacie ktoś rzucił Deichman. Poszedłem, sprawdziłem... i kupiłem. Już mam 3 pary. I zimowe i przejściówki. Może nie są za piękne ale wege. Wiem, że facetom jest lepiej 😉 ale dział damski wygladał imponująco. Znalezłem, też w Rzeszowie sklep, "Fabryka Outlet Store" czy jakoś tak, (pewnie w innych miastach też są takie) gdzie wyprzedają końcówki serii i to co nie poszło w firmowych sklepach. Buty też tam są, np. Kangaroos, zimowe, sznurowane lub na rzepy, bez śladu naturalnej skóry. W Jarosławiu, gdzie mieszkam kosztowały 199,- zł. a tam 120,-.
I tak dla porządku dodam :angel: , że nie jetsem pracownikiem Deichmana ani Fabryki.
I nie jest to kryptoreklama! :diablo:
Pozdrawiam!

Robert


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
02/11/2006 9:38 am  

a ja sobie kupiłam ostatnio buty całe ze sztucznego tworzywa marki heavy duty. jak sie chce to można znależć 🙂
fajnie sie patrza sprzedawcy jak sie człowiek wbija do sklepu z tekstem: "przepraszam, które buty są nie ze skóry? bo mi o takie chodzi.." małe zdziwienie na twarzy jest 😛


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca