Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

WEGANIE odpiszcie.  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
22/10/2006 3:22 pm  

Dwa miesiące temu przeszłam na weganizm. Mam kilka pytań do wegan. Wystarczy jak odpowiedzie tak lub nie. Bede wdzieczna.
1. Czy jadacie bułki?
2. Jakie znane firmy nie testują produktów pielegnacji ciała na zwierzetach?
3. Czy używacie ketchupów?
4. Czy jadacie makarony?
Mam nadzieje że odpowie mi na to chociaż kilka osób :* :exclam:


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
22/10/2006 4:15 pm  

hej:) mamy podobny staż wegan
1. nie
2. lista firm [url] http://www.uszata.com/eksplorer/prawa/testy_na_zwierz.html#p[/url]; lub tutaj [url]www.greenplanet.pl [/url]
3. nie
4. tak, wszytskie mają podany skład na torebkach, ja rzadko spotkałam taki z jajkiem w składzie,albo jakąś chemią.
Pozdrawiam!

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
22/10/2006 5:37 pm  

Dzieki 😉
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, dlaczego nie używa sie ketchupów? Czy są w nich jakies niebezpieczne konserwanty?


OdpowiedzCytat
joasiotek
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 232
22/10/2006 5:57 pm  

hej! Co prawda nie jestem weganką, ale akurat na to pytanie mogę ci spokojnie odpowiedzieć, zdecydowana większosć kethupów ma lacytynę sojową.

<A HREF=


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
22/10/2006 6:04 pm  

A jak to sprawdzić?


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
22/10/2006 6:05 pm  

1. nein
2. kto je tam wie :>
3. czasem, szczerze mowiac nie zauwazylam w nich nigdy lecytyny sojowej
jesli juz to moj ukochany benzoesan 😛
4. makarony to zwykle maka i woda, wiec spoko 😀

pozdrawiam weganke chcaca sie uczyc :red:


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
22/10/2006 6:12 pm  

Dziękuje za odpowiedzi. Jestem bardzo wdzieczna. Właśnie przeglądałam tą stronkę ze spisem firm które nie testuja kostetyków na zwierzetach. Bardzo sie ciesze ze z polskich firm są to takie jak: AVON, Dr Irena Eris, Farmona, Kolastyna, Miraculum, Nivea(chodziaz to nie polska firma), Pollena-Ewa, Primer i Ziaja 🙂


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
22/10/2006 6:15 pm  

No wiec tak:
Od dzisiaj koniec z bulkami które wcześniej niestety nieswiadomie jadłam i no i z ketchupami. Chyba ze bedzie WYRAŹNIE napisane że zawierają lecytyne sojową. Narazie wybaczam sobie takie błedy ponieważ dopiero sie ucze. 🙂


OdpowiedzCytat
Dżakonda
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 104
22/10/2006 6:30 pm  

Mam pytanie o linka albo o wytłumacznie - o co chodzi teraz z lecytyną sojową :>?


OdpowiedzCytat
joasiotek
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 232
22/10/2006 6:37 pm  

Lecytyna sojowa - E 322    Lecytyna sojowa, lecytyna i inne lecytyny mają to samo oznaczenie E 322 (zgodnie z prawem UE).    Poza tym lecytyna sojowa jest mylnie traktowana jako wegetariańska - a to jest błąd. Do jej produkcji uzywa się składników pochodzenia zwierzęcego (tłuszcze!).

<A HREF=


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
22/10/2006 6:46 pm  

[b]waszakicia[/b], uwaga na przyszłość: Nie pisz proszę jednego postu pod drugim. Lepiej użyć opcji "zmień" i dopisać do poprzedniego posta.

Co do kosmetyków to proponuję skorzystanie z listy OK! [url] http://www.ok.3bird.net/[/url]
Wydaje się wiarygodniejsza, niż ten wyciąg firm z różnych źródeł na stronie, którą podała Weronika.
Poza tym Ok podaje listę firm, które oprócz tego, że nie testują, to dodatkowo nie zawierają składników niewegetariańskich.

[b]Dżakonda[/b] - o lecytynie było niejednokrotnie na forum. Wpisz lecytyna do wyszukiwarki [url=XForum-search.html]www.wegetarianie.pl/XForum-search.html[/url]

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
22/10/2006 7:59 pm  

Ja jestem weganką ale bułki i chleb jem, nie mam niestety warunków żeby samodzielnie je piec ani też gotować sobie coś rano na śniadanie, czyli latać na drugie piętro do kuchni (bo mieszkam w akademiku) jak mam tylko pół godziny na wyszykowanie się i wyjście na uczelnię.

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
oliwkowa
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
22/10/2006 9:53 pm  

" Od dzisiaj koniec z bulkami które wcześniej niestety nieswiadomie jadłam "

co jest zlego w bulkach? ja jem w sumie tylko grahamki i bagietki razowe, ale nie jestem weganka tylko wegetarianka. co moze byc w bulkach? prosze powiedzcie mi...


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
22/10/2006 10:50 pm  

Jeśli jestes wegetarianką to bułki jedz spokojnie.
Ja jestem weganką i nie powinnam ich spożywać ponieważ do ich produkcji potrzebne sa jajka.


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
23/10/2006 1:18 am  

Kupuję grahamki zapakowane w woreczki z przyczepioną karteczką ze składem: mąka graham, woda, sól. Nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać tam jajek 🙂

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca