Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy mieso wam smakowalo??  

Strona 14 / 18 Wstecz Następny
  RSS

weggie
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 2
12/01/2010 1:56 pm  

Śledzia bez śledzia można łatwo zrobić samemu:
http://puszka.pl/przepis/4153-_sledzie_marynowane_z_kotletow_sojowych.html
😛

hihihihihi nie wiedzialam ze takie cuda są! na szczescie nie tesknie za tym, wiec zamiennikow nie musze stosowac, z reszta niezbyt mi smakuja 😉

Ja zanim zaczęłam byc stricte wegeterainka minelo troche czasu. Kiedy bylam mala lubialam mieso, podobno samo mieso jadlam. Teraz na przypomnienie tych opowiesci ( snutych z reszta bardzo czesto, kiedy tylko pojawia sie temat mojego wegetarianizu, oczywiscie z oburzenia najczesciej) robi mi sie niedobrze.
Kiedy jescze nie myslala o tym zeby zostac wegeterianką, a przeszlam na "zdrową zywnosc" (przekonalam sie wtedy tez o tym jakie trudne jest znalezc prawdziwie zdrowa zywnosc) preaktycznie nieswiadomie prawie w ogole nie jadlam miesa, tylko same ryby. kiedy chcialam sprobowac miesa...CZUŁAM ŁÓJ zamiast jakiegokolwiek smaku!
potem kiedy juz złozylo sie tak w moim zyciu ze postanowilam zostac wege ( zupoelnie zmienilam filozofie zycia poprzez perturbacje jakie w zyciu mnie spotkaly) odzucilam takzze ryby.
teraz rozsmakowuje sie w roznych pysznych straczkowcach, szczegolnie kocham orzechy i tak jak juz nawet na poczatku napisalam - niekoniecznie stosuje zamienniki. Niezbyt mi smakuja - wedlug mnie tak naprawde wszystkie smakuja tak samo - soją, bądz tym z czego zostały zrobione a najczesciej przeciez jest to soja.

[edytowane 12/1/2010 przez weggie]


OdpowiedzCytat
lonka
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
12/01/2010 9:36 pm  

Ja na szczęście nie przepadałam nigdy za mięsem więc nie miałam żadnego problemu żeby przejść na wegetarianizm:)


OdpowiedzCytat
lekki123
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 187
12/01/2010 11:50 pm  

na studiach to mi sie po nocach snilo ze jem mieso, ale to raczej z tego powodu, ze sie sie niezbyt dobrze odzywialem.
Wiadomo jedno z klamstw studenta to bylo: Nie jestem glodny.
A tak poza tym to nie brakuje mi miesa

swiat zmienia sie przestawia game barw


OdpowiedzCytat
aleksandra_
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
13/01/2010 7:01 pm  

Lubiłam mięso, ale nie jadło się go u mnie w domu dużo bo tato jest wege. Problem miałam z rybami. Uwielbiałam je pod każdą postacią. Na szczęście szybko się odzwyczaiłam.

Czasem jeszcze śni mi się, że jem mięso, ale to są raczej koszmary, że ktoś mnie zmusza. Została mi maleńka trauma po próbach "nawrócenia mnie" stosowanych przez babcię 🙂


OdpowiedzCytat
lauraP.
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 42
15/01/2010 1:02 pm  

A lubiłam mięso. Ale jeśli nie muszę go jeść (nie jest niezbędne do przeżycia) to z niego rezygnuję, bo nie pasuje mi taka zależność, że jeśli chcesz zjeść-zabijasz. Im dłużej nie jem tym bardziej odrzuca swoją drogą.

Just free love.


OdpowiedzCytat
manekin
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 58
19/01/2010 10:39 pm  

lubiłam, np. kotlety z piersi kurczaka, kabanosy, kebab, polędwica.. ale potem stopniowo te smaki przestały być dla mnie przyjemne, a wręcz zaczęły mnie obrzydzać; jedyny momenty, kiedy przez ułamek sekundy żałuję, że przeszłam na wegetarianizm, to kiedy wącham sos do spaghetti mojego ojca


OdpowiedzCytat
kropkaaaa
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
19/01/2010 11:47 pm  

lubiłam tylko kurczaka i ryby. i jedyne czego mi teraz brakuje to sushi. ale ostatnio jadłam wegańskie sushi i jest równie pyszne, jak nie smaczniejsze dzięki świadomości, że nie ucierpiało na tym żadne stworzenie. teraz zbieram się do zrobienia sobie takiego w domu. 😀

'i think therefore i am vegetarian' ;D


OdpowiedzCytat
manekin
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 58
20/01/2010 2:05 am  

powiem Ci, że wcześniej nie słyszałam o bezrybnym sushi, brzmiało mi to jakoś niedorzecznie, aż musiałam wygooglować i przeczytać przepis


OdpowiedzCytat
Aga1
 Aga1
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
20/01/2010 4:18 pm  

Ja jestem początkującą wegetarianką i doskonale pamiętam smak mięsa. Powód, dla którego zmieniam dietę nie był niestety tak ambitny jak Wasz. Ja po prostu chciałabym zrzucić kilka niepotrzebnych kilogramów. Myślałam - "przecież nie ma żadnego grubasa wśród wegetarian!" Na początku, kiedy weszłam na tę stronę, szukałam przepisów, propozycji nowych, nieznanych mi dotąd smaków. Ale po jednym dniu lektury, zaczęłam czytać o początkach wegetarianizmu, prawach zwierząt, głównych przesłaniach tego nurtu. I dopiero wtedy zrozumiałam, że wegetarianizm to nie tylko dieta, a przede wszystkim filozofia życia! Przyznam, że kiedy to do mnie dotarło, zrobiło mi się wstyd, że miałam tak niskie pobudki jak dbałość tylko o swoją figurę, a nie dbałość o inne stworzenia niż człowiek. Dziś jestem na początku drogi i mam nadzieję, że dzięki wegetarianizmowi stanę się po prostu lepszym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
kropkaaaa
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
20/01/2010 6:32 pm  

powiem Ci, że wcześniej nie słyszałam o bezrybnym sushi, brzmiało mi to jakoś niedorzecznie, aż musiałam wygooglować i przeczytać przepis

dla mnie na początku też było to dziwne, bo sushi kojarzy się głównie z rybami, ale w którymś numerze "vege" znalazłam przepis i mam zamiar w najbliższym czasie go wypróbować. 😉

'i think therefore i am vegetarian' ;D


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
21/01/2010 12:01 am  

Jest nawet sushi witariańskie, zamiast gotowanego ryżu stosuje się podkiełkowaną grykę.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
21/01/2010 1:27 am  

[b]Aga1 [/b], cudownie się czyta takie posty, jak Twój 🙂 Witaj na forum.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/01/2010 1:31 am  

Witaj Aga1, fajnie, że dołączasz do grona wegetarian, ale wegetarianizm to niestety nie jest sposób na schudnięcie 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Pete
 Pete
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
01/02/2010 11:19 pm  

Każde, przyrządzane na wszystkie sposoby. Teraz jednak wiem, że nie mięso, a dokładnie przyprawy odgrywały dużą rolę, poza tym jest udowodnione naukowo, że dopiero po odstawieniu mięsa kubki smakowe wracają do normy i smak się wyostrza. To samo mam ze słodyczami. Od czasu, kiedy wyrzekłem się tych "sklepowych" i jadam tylko wypieki (w tym różne ciastka) mojej narzeczonej (która też jest wegetarianką) mogę powiedzieć, że mi coś słodkiego smakuje czy nie 🙂


OdpowiedzCytat
AnnaBarbara
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 82
16/05/2012 7:46 pm  

Nie wiem czy w dobrym temacie, ale...
Ostatnio pod wpływem rozmów z mięsożercami postanowiłam, że sprawdzę jak smakuje gyros (czy tam kebab, nie rozróżniam) - przeszłam na wegetarianizm przed wielkim szałem na takie jedzenie a przynajmniej w mojej miejscowości takiego czegoś jeszcze nie było.
Zaopatrzyłam się więc w przyprawę "gyros" i kostkę sojową, jedno i drugie przygotowałam wg przepisu na opakowaniu, zjadłam z sałatką wzorowaną na tych fast-foodowych (jakaś kapustka, pomidorek, ogórki, cebula, oliwki, fasola) i sosem czosnkowym. I tak się zastanawiam, czy ktoś kto ma porównanie bo jadł gyros z mięsa i z soi, mógłby mi powiedzieć czy taka kostka ma podobny smak?
Bo złe to nie było, ale dupy nie urywa... I zastanawiam się za czym ci wszyscy mięsożercy tak szaleją :)?

Wiem, że problem naprawdę wielki 😀 ale jakoś tak nie daje mi to spokoju...


OdpowiedzCytat
Strona 14 / 18 Wstecz Następny
  
Praca