Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy mieso wam smakowalo??  

Strona 7 / 18 Wstecz Następny
  RSS

KonradS
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 15
21/07/2008 3:11 pm  

Szczerze mówiąc to mi mięso smakowało. Szczególnie skrzydełka z kurczaka w miodzie, ale cóż wybrałem wegetarianizm i widzę, że mogę obejść się bez mięsa.

Wszystko o wegetarianizmie: http://wegetarianizm.zlotemysli.pl/gazyn.php


OdpowiedzCytat
ropucha
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 30
26/03/2009 12:37 am  

Ja też uwielbiałam mięso I tym bardziej nie rozumiem osób które mówia że tak je lubią że nie potrafią zrezygnować Jak komuś zależy to zrezygnuje bez problemu

Głupotą jest oczekiwać zmian robiąc wszystko tak jak dotychczas


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
26/03/2009 1:35 am  

Ja... szczerze mowiac ubustwialam wrecz kotlety schabowe i mielone. No i te wszystko, co kladzie sie na kanapki. Ale niczego innego nie tklam, bo mi po prostu nie smakowalo;)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
justa
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 14
26/03/2009 11:04 am  

Ja ogolnie za miesem nie przepadalam, z lepszych smakow to pamietam kurczaka pieczonego. Ale nic nie zaluje bo teraz mam kotlety sojowe o smaku piersi z kurczaka 😛


OdpowiedzCytat
remedios1983
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 4
27/03/2009 6:16 pm  

ja uwielbiałam mięso, pod każdą postacią...


OdpowiedzCytat
ekoeko
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
27/03/2009 6:57 pm  

Mi nie smakowało Ble !
Ale jadłam tylko kurczaka i indyka. I nadal jem ryby, bo muszę. Ale są wegetarianie którzy jedzą ryby. Bo ryba w pewnym sensie nie jest mięsem...

Nie jem zwierząt bo są moimi przyjaciółmi a przyjaciół się przecież nie je...


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
27/03/2009 7:03 pm  

I nadal jem ryby, bo muszę. Ale są wegetarianie którzy jedzą ryby. Bo ryba w pewnym sensie nie jest mięsem...

a)nie ma wegetarian, którzy jedzą mięso ryb,
b)ryba to też mięso, bo cóż innego, roślina?


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
27/03/2009 7:16 pm  

a)nie ma wegetarian, którzy jedzą mięso ryb,
b)ryba to też mięso, bo cóż innego, roślina?

oho chyba już wiem gdzie to zmierza 😎

ekoeko dobra rada - przyznaj się do błedu i proś o przebaczenie...

stay classy...


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
27/03/2009 7:20 pm  

oho chyba już wiem gdzie to zmierza
ekoeko dobra rada - przyznaj się do błedu i proś o przebaczenie...

Bez przesady. Jesteś forumowym wróżem? Dopiłeś herbatę i fusy Ci powiedziały, dokąd to zmierza? Akurat byłam miła, wypraszam sobie 😛


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
27/03/2009 7:30 pm  

Bo ryba w pewnym sensie nie jest mięsem...

Ekoeko, a w jakim sensie według Ciebie ryba nie jest mięsem? Potrafisz to wytłumaczyć ? 😮


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
27/03/2009 7:34 pm  

hhehe wolę określenie forumowy szaman jeśli już mogę wybierać 😉
W dobie herbatek expresowych o fusy niezwykle trudno więc ja akurat zasięgam rady od starego kruka

aha i rzeczywiście zaczęłaś łagodnie...to podstęp 😮

stay classy...


OdpowiedzCytat
ekoeko
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
27/03/2009 10:17 pm  

Tyle osób mi mówiło że ryby to nie mięso....
Przyznaje się do błędu 🙂 nie mam wyboru

Nie jem zwierząt bo są moimi przyjaciółmi a przyjaciół się przecież nie je...


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
27/03/2009 10:23 pm  

Nawet w Wikipedii jest wyraźna definicja co to jest mięso:
[i]Mięso jest konglomeratem (zespołem) tkanek, z których główną jest tkanka mięśniowa, uzyskiwana ze zwierząt rzeźnych lub łownych (dziczyzna). Słowa "mięso" zazwyczaj używa się w znaczeniu kulinarnym. Potocznie mięsem nazywa się również słoninę. Jest to niepoprawne, ponieważ słonina to anatomicznie zlokalizowana, tj. przede wszystkim grzbietowoboczna warstwa tkanki tłuszczowej (tłuszczu) tuszy lub półtuszy świńskiej (wieprzowej).

Obecnie obowiązująca definicja mięsa: "mięśnie szkieletowe ssaków i ptaków uznane za zdatne do spożycia przez człowieka wraz z przyległą tkanką, gdzie ogólna zawartość tłuszczu i tkanki łącznej nie przekracza przyjętych wartości, i kiedy to mięso stanowi składnik innego produktu spożywczego".

Ogólnie dzielimy je na:
mięso bez kości - w którym brak jest tkanki kostnej
mięso z kością

Określenie stosuje się głównie do ssaków, ptaków, ryb i innych jadalnych zwierząt. [/i]


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
27/03/2009 10:31 pm  

ekoeko czemu nie masz wyboru?
Wybacz, ale mówienie o sobie "jestem wegetarianką" i jedzenie ryb to tak gdyby mówić "jestem abstynentem, ale wieczorami lubię wypić piwo".

Z tego co mi wiadomo to ryby okazują ból w sposób jeszcze bardziej intensywny niż ssaki (wydają wibrujące dźwięki) , a ich skóra jest tak wrażliwa jak nasza gałka oczna.

Sądzę, ze wszystko przez to, że ryby nie potrafią skomleć, wyć, ryczeć -wówczas ich cierpienia byłyby zauważalne.

a osoby, które mówiły cie, ze ryby to nie mięso odeślij do szkoły na lekcje biologii.


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
28/03/2009 12:11 am  

ekoeko, niestety musisz się przyznać do błędu i nie dla świętego spokoju, ale dlatego że ryba to mięso i już;
no dobra, a tak wracając do tematu, to ja lubiłam mięso, kiedyś kiedyś to znaczy na początku liceum jadłam go bardzo dużo; co wcale nie oznacza że niejedzenie go jest dla mnie jakimś wyrzeczeniem (kiedyś mi ktoś powiedział, że mnie podziwia, bo tylu rzeczy sobie muszę odmawiać :rotfl: ) bo po prostu mnie teraz od niego odrzuca.


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 18 Wstecz Następny
  
Praca