Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

[ używki ] wegetarianizm a zdrowy tryb życia?!  

Strona 10 / 12 Wstecz Następny
  RSS

xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
26/07/2009 2:53 am  

Wiesz z autopsji? 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
26/07/2009 2:55 am  

Te słodkie czasy gimnazjum :rotfl:

mn


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
26/07/2009 3:08 am  

Jesli chodzi opicie wina w gimnazjum- pmk ma racje:P Ludzie pija zeby pic, bo to jest modne. Ale glownie dlatego, ze chca w zyciu wszystkiego sprobowac. Jesli chodzi omnie, nigdy nie ciagnelo mnie do zadnych uzywek, a ostatnio uslyszalam mily komentarz na temat mojego stylu zycia:"Ty to bedziesz dluuugo zyla":D Nie uzywam niepotrzebnych kosmetykow, staram sie spacerowac lub dojezdzac na rowerze, a nie samochodem, wiadomo, troche ekologii tez- segregacja smieci, zbieranie puszek, baterii, makulatury itp:]

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
26/07/2009 3:25 am  

nie rozumiem dorabiania ideologii do picia taniego wina, że niby to jest modne? Sama kiedyś piłam, całkowicie for fun, nie było w tym żadnej potrzeby zaimponowania komuś, po prostu jeśli była jakaś lekcja, na którą nie zamierzało się iść, ten czas można było spędzić inaczej, ze znajomymi, z którymi nie mogłam się spotkać po szkole, bo dojeżdżali z wiosek 20 km.

Nie uważam, że nadmierne picie jest dobre, sądzę, że jest bardzo destrukcyjne. Jednak z umiarem można.


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
26/07/2009 3:54 pm  

Z 666 trudno się nie zgodzić, pewnie dlatego w późniejszym wieku ludzie od tego odchodzą, zresztą to samo jest z fajkami itd. itp. ...

mn


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
26/07/2009 4:27 pm  

Jak to wspomniałam już w innym temacie bycie wegetarianką jest niewygodne dla społeczeństwa szczególnie na imprezach rodzinnych czy weselach. A już bycie wegetarianką abstynentką jest po prostu nieakceptowalne. Nie dość że wczoraj na weselu musiałam tłumaczyć sie wszem i wobec z mojej odmowy przyjęcia "staropolskiego" obiadu, to już kieliszek odwrócony do góry nogami wywoływał totalne oburzenie, bo zdaniem ludzi, to nie jest normalne. Oprócz mnie na weselu był Egipcjanin, który jest muzułmaninem i również nie pije alkoholu. Przykro było słuchać komentarzy ludzi oraz (mimo jego odmów), patrzeć na to jak podsuwają mu pod nos wódkę, powtarzając "tu trzeba się napić". To smutne. Ja nie mam nic do ludzi jedzących mięso, ani do pijących, ani do palących. Więc proszę tylko o jedno, dajcie żyć innym.


OdpowiedzCytat
Kolorowaneczka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 6
26/07/2009 6:06 pm  

"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"
Aby żyć zgodnie z naturą powinniśmy:
1.nie jeść mięsa
2.unikać używek
3.uprawiać sport i jak najczęściej się ruszać
4.spać około 8 h na dzień
5.odżywiać się zdrowo dużo surowych warzyw i owoców
6.nie stresować się nadmiernie (bo stres w małych ilściach jest potrzebny)
7.używać kosmetyków i chemi której nie testowano na zwierzętach....
itd.
Połowe z tych punktów udaje mi się przestrzegać ale nie wszystkich 🙁 niestety


OdpowiedzCytat
Ankha
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
11/08/2009 7:52 pm  

Hmmm... pale papierosy od 7 lat, mięsa nie jem od 4; robię dziś wegetariańską kolacje dla mojego mięsożernego faceta i w dodatku kupiłam 0,75 białego wytrawnego wina....

Czy po tym co robię nadal będę uważana za wegetariankę? :oo:

hellou! Ludzie opamietajcie się...

Papierochy, alkohol i inne używki nie mają nic wspólnego z wegetarianizmem, wege jest dietą to ludzie ubarwiają go w styl życia poglądy etc...

Jest coś takiego jak wegan sXe
Szczerze powiedziawszy wszyscy ludzie tego pokroju (a znam ich naprawdę wiele i to z przeróżnych środowisk) uważają się za lepszych i powiedzmy "traktują nieco gorzej " tych co sobie używać lubią nawet od czasu do czasu...

A żelatyna w produkcji tytoniu...hmmm rozbawiło mnie to nieco 😉
nie wszystko co napiszą w necie jest prawdą 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/08/2009 8:07 pm  

Nie chodzi o żelatynę tylko o testowanie papierosów np. na psach. No sorry, ale wegetarianizm + papierosy to mi się mocno kłóci.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
11/08/2009 8:59 pm  

Papierochy, alkohol i inne używki nie mają nic wspólnego z wegetarianizmem, wege jest dietą to ludzie ubarwiają go w styl życia poglądy etc...

Jak jeszcze nie miałem dostępu do internetu a byłem już wegetarianinem to wyobrażałem sobie, że pozostali wegetarianie są ludźmi dbającymi nie tylko o bezpieczeństwo i zdrowie zwierząt, ale również o swoje. Że są ludźmi szlachetnymi pomagającymi wszystkim istotom żyjącym na Ziemi. Utożsamiałem ich także z walką o czystość klimatu na Ziemi i z wszelkimi działaniami ekologicznymi. Takie miałem wyobrażenie o tej grupie społecznej 😎


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/08/2009 9:51 pm  

Tak, tak! Żałuję! Wiję się z rozpaczy, że nigdy nie dorosnę do pięt Wam, ideałom. Nigdy nie będę tak doskonałą wegetarianką jak Wy, pomimo, że od 6 lat nie jem mięsa i tyle samo czasu nie noszę nic skórzanego. O nie! Chyba zaszyję się w chacie pustelnika. Chlip.


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
11/08/2009 10:04 pm  

Fasolka nie masz co ironizować bo każdy ma swoją wizję idealnego wegetarianizmu i każdy postępuje według swoich wyobrażeń 🙂


OdpowiedzCytat
Ankha
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
11/08/2009 10:23 pm  

no papierosy to najbardziej to środowisko zatruwają... w porównaniu do elektrowni np...


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/08/2009 10:28 pm  

Nie ma co porównywać fajek do elektrowni. Elektrownie dostarczają nam światła i prądu, niezbędnego do większości czynności, od zapalenia lampy, poprzez upieczenie ciasta aż po obejrzenie tvn24 w tv. Fajki to potrzeba urojona.


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
11/08/2009 10:51 pm  

A ja właśnie wypiłam 2 lampki czerwonego półwytrawnego. Raz się żyje 😀


OdpowiedzCytat
Strona 10 / 12 Wstecz Następny
  
Praca