Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

a moze..... frutarianizm.......?  

Strona 4 / 4 Wstecz
  RSS

Marzenusia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 161
20/05/2008 3:06 pm  

Loviisa-chan - nie znam Jędrusia, nie wiem, co wie i ile. Strzelił perfidnego byka, więc sprostowałam 😉

Ale jedno o Jędrusiu wiem - fanklub ma wierny 😉 Pogratulować 🙂

[edytowane 20/5/2008 przez Kociaczek]

zdecydowanie Kociaczek strzelił potrójnego byka, ktory jest o wiele powazniejszy...
Ale kociaczek pomimo studiowania literek i cyferek tego nie jest w stanie zrozumiec...

Ludzie i zwierzęta mają duszę


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
20/05/2008 3:08 pm  

[quote Kocziczek] Strzelił perfidnego byka, więc sprostowałam 😉 Ale jedno o Jędrusiu wiem - fanklub ma wierny 😉 Pogratulować 🙂

Kociaczek nie wymiguj się nie podałaś definicji rozróżniającej owoce właściwe od rzekomych (w sensie botanicznym). Podaj wreszcie pełne definicje owocu właściwego i rzekomego.
Czekam. 🙂

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168

OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
20/05/2008 3:58 pm  

[quote Kociaczek:] http://pl.wikipedia.org/wiki/Owoc
http://pl.wikipedia.org/wiki/Owoc_pozorny

To zbyt mało jak na rasowego botanika. 🙂
Są dwa podstawowe rodzaje owoców: owoce powstałe w wyniku zapłodnienia (owoce rzeczywiste) oraz owoce powstałe bez zapłodnienia to są właśnie owoce rzekome (np. banany komercyjne, awokado bez pestki, arbuzy beznasienne, winogrona beznasienne i wiele innych komercyjnych odmian roślin).
W drugim przypadku to są owoce rzekome w pełnym tego słowa znaczeniu, zapytaj się wykładowcy.

[url] http://sciaga.onet.pl/12581,57,147,39,0,19932,sciaga.html [/url]

Fragment: Nasiono (nasiona) wraz z owocnią tworzą owoc, organ, który jest charakterystyczny jedynie dla roślin okrytozalążkowych.

Owoce właściwe (które składają się z nasion/a i owocni) można podzielić na dwie grupy:
1. owoce z owocnią pochodzącą tylko i wyłącznie ze ścian zalążni (organów generatywnych).
2. owoce z owocnią pochodzącą i ze ścian zalążni (organy generatywne) lub/i dna kwiatowego (ewentualnie z okwiatu, przysadki) czyli organów wegetatywnych.

Tak to powinno być.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 20/5/2008 przez Jędruś]


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
20/05/2008 4:11 pm  

Owoce właściwe (które składają się z nasion/a i owocni) można podzielić na dwie grupy:
1. owoce z owocnią rzeczywistą pochodzącą tylko i wyłącznie ze ścian zalążni (organów generatywnych).
2. owoce z owocnią rzekomą pochodzącą i ze ścian zalążni lub/i dna kwiatowego (ewentualnie z okwiatu, przysadki) czyli organów wegetatywnych.

To samo można wyczytać z linków w wikipedii

awokado bez pestki, arbuzy beznasienne, winogrona beznasienne

W polskich sklepach nie spotkałam. Jeśli więc mówimy o praktyce kulinarnej...
😉


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
20/05/2008 4:23 pm  

[quote Kociaczek] To samo można wyczytać z linków w wikipedii awokado bez pestki, arbuzy beznasienne, winogrona beznasienne W polskich sklepach nie spotkałam. Jeśli więc mówimy o praktyce kulinarnej...

To przeczytaj uważnie te informacje na linkach których podałaś,czy jest to samo co napisałem
Wikipedii i nie tylko pomylono owoce z owocniami to widać od razu a ty twierdzisz że to samo.
Taki podział jaki napisałem to nie jest mój wymysł to jest pogląd pochodzący od rasowego botanika który mnie uczył.

Mówisz że nie widziałaś owoców bez nasion a co powiesz o bananach, widziałaś banany?

Banany po zapylaniu mają nasiona (czarne nasiona) komercyjne nie mają.
Nie wiesz co się z nasionami bananów stało?

Polecam wpisać w googlu beznasienne arbuzy, beznasienne winogrona, beznasienne awokado

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 20/5/2008 przez Jędruś]


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
20/05/2008 4:33 pm  

Banany? A co to? :rotfl:

I choćbyś stanął na uszach, nie przepchniesz poglądu, że owoc w kuchni=owoc beznasienny.

EOT... Szkoda mojego czasu


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
20/05/2008 4:35 pm  

awokado bez pestki, arbuzy beznasienne, winogrona beznasienne

W polskich sklepach nie spotkałam. Jeśli więc mówimy o praktyce kulinarnej...
😉

Oczywiście ,że można kupić np.winogrona beznasienne na polskich "bazarkach ", to żaden problem. 🙂


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
20/05/2008 5:25 pm  

Ayna wystarczy wpisać w googlu: seedless avocado image przykładowy link:
http://tiny.pl/n8d4

Kociaczek ja ci dałem argumenty na to że nadal istnieje pomieszanie pojęć w botanice przy opisie owoców, I nadal tak twierdzę a czy ty się z tym zgadasz czy nie twoja sprawa. Znajdź mi argumenty że nie mam racji, po to jest forum.

Owoce beznasienne powstają poprzez partenokarpię oki (link)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Partenokarpia
Cytat:
Przykładem partenokarii jest banan, który rozmanaża się tylko w ten sposób.

A to o bananie jest nieprawda, zobacz inny link, banan z nasionami:
http://tiny.pl/n8z6

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 21/5/2008 przez Jędruś]


OdpowiedzCytat
caliban
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
21/05/2008 1:41 am  

Zauwazyłam ze teraz jak "jest moda na studiowanie" to studencikom w głowie zawrociły te literki i cyferki... Neguja wszystko co nie potwierdza sie z "wiedzą"...

I bardzo dobrze robią, bo sprawdzając, czy to, co piszą jest potwierdzone i podając swoje źródła unikają wypisywania wierutnych (w dodatku niesprawdzalnych) bzdur.

Jak inaczej proponowałabyś prowadzić merytorycznę dyskusję, jeśli nie w oparciu o konkretne argumenty?


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 4 Wstecz
  
Praca