Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 12 / 30 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/09/2009 11:15 pm  

No cóż, moja babcia mówi mi, że będę miała kości jak żółty ser ( dziurawe ) przez to, że nie jem mięsa 😉
Co do picia mleka - ja piję , bo po prostu bardzo lubię. Gdyby było dla mnie neutralne w smaku, jak np. pepsi pewnie usunełabym je z mojej diety.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/09/2009 5:59 pm  

To, że mleko jest takie ważne i zdrowe to stereotyp. Wpisz sobie w wyszukiwarkę "pij mleko będziesz kaleką", znajdziesz mnóstwo argumentów przeciwko spożyciu mleka a przede wszystkim to jak wpływa na kości. O miesiączce nie wspomnę.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/09/2009 9:08 pm  

O miesiączce nie wspomnę.

??/ 😮

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
13/09/2009 2:51 am  

nie mam pojęcia co sądzić o spożywaniu mleka. wiem jedno, nawet gdybym chciała, nie mogłabym go odstawić. moja rodzinka już na mnie dziwnie patrzy, że jem coraz mniej rzeczy tych samych, co oni.
zawsze mi powtarzano, że mleko jest zdrowe. i tego się póki co trzymam.... nie pozstaje mi nic innego. 😮

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
13/09/2009 3:47 pm  

Princess, doskonale cię rozumiem. Mam tak samo. Póki co nie mam możliwości, ale na szczęście też nie odczuwam potrzeby wyłącznenia mleka z mojej diety.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
lamdre
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 34
16/09/2009 2:06 pm  

Ja mam nietolerancję laktozy i czuję się dużo lepiej nie spożywając nabiału. Mój lekarz twierdzi że 40% dorosłych Polaków ma mniejsze lub większe problemy z trawieniem laktozy. Cóż zaczynam dochodzić do wniosku, że mleko krowie rzeczywiście jest bardzo zdrowe, ale dla cielaków he. Nie do końca tylko wiem czy w wystarczającej ilości dostarczam wapń do swego organizmu, to mnie trochę martwi...

Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić - Zacznij tylko. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/09/2009 3:39 pm  

Lamdre, bogate źródła wapnia to brokuły, kapusta, figi(!), mak, migdały. I prawdopodobnie jest to lepiej przyswajalny wapń niż ten z mleka.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Cheery
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 53
22/09/2009 1:53 am  

Myślę, że jego picie może nam prędzej zaszkodzić, niż pomóc. Jest szkodliwe dla organizmu głównie ze względu na kozeinę w nim zawartą. O tym, że 80% ludzi laktozy po prostu nie trawi nie wspomnę. A źródła wapnia i białka można szukać w o wiele bardziej wartościowych produktach, które już wyżej tego postu zostały wymienione, jak widzę 😉
Staram się mleka i przetworów mlecznych unikać, ostatnio mnie po prostu brzydzi- zwłaszcza jak wyobrażę sobie jak drobinki podobne do twarogu przylepiają się do kawałków jedzenia w jelitach, przylepiając się też do ich ścianek. (fe)
A nie zrezygnowałam z niego do końca przez moją rodzinkę niestety- główna zasada w tym domu "wegetarianka- ok, jeszcze zniosę. Ale weganka ? W porządku, ukończysz 18 lat, wyprowadzisz się z domu i będziesz mogła zostać nawet wiewiórką, ale ja ci gotować nie zamierzam" -przez to, że wracam do domu dość późnymi godzinami nie miałabym czasu na gotowanie. Chciałabym mieć nietolerancję laktozy- byłoby to przynajmniej odpowiednią wymówką i argumentem tego, że nie czuję żadnej potrzeby picia mleka.
Kiedyś się postawię, uda mi się : P


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/09/2009 9:50 pm  

Nie wiem czy mam rację, ale osoby nietolerujące laktozy mogą pić mleko kozie....Mam rację? W sumie to pytam z ciekawośći 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Savior
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 5
22/09/2009 10:22 pm  

Mam prosbe ktos wczesniej wspominal o reportazu "Uwagi" na temat mleka. Moze mi ktos zapodac linkiem?
A co do mnie to pije mleko bo no coz lubie no i mam maly staz ,ze tak powiem i narazie nie wyobrazam sobie rezygnacji z mleka , ale kto wie moze kiedys 😉


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
22/09/2009 10:37 pm  

Mam prosbe ktos wczesniej wspominal o reportazu "Uwagi" na temat mleka. Moze mi ktos zapodac linkiem?

Na stronie Uwagi już nie ma tego reportażu ale możesz go obejrzeć tutaj: [url= http://video.google.com/videoplay?docid=2198398064455935247#]http://video.google.com/videoplay?docid=2198398064455935247[/url]

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Savior
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 5
22/09/2009 11:11 pm  

Admin wielkie dzieki za link 🙂


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
22/09/2009 11:20 pm  

No ja jestem jak na razie tylko wegetarianinem, bo i staż mam mały(niecałe 3 miesiące)...ale po za mięsem(co wywołało ogromy sprzeciw i krytykę domowników) odstawiłem też spożywanie napoi gazowanych i cipsów, oraz ograniczyłem sól, cukry i oczywiście alkohol(teraz tylko okazjonalnie za zdrowie jubilata)...Mam zamiar przejść na lakto weganizm i jak się dłużej nad tym zastanawiam to ograniczyć spożywanie produktów mlecznych...jak chwilowo nie ma dnia bym czegoś podobnego nie zjadł...zapewne ograniczę jeść seki wiejskie, jogurty i sery (papa serku camember) , ale to jest pewne że ich nie odstawię, bo jak mówiłem jest przeciw rodziny i mam tekst "sam sobie gotuj"...no cóż, staram się, nie mam łatwo, dopiero zacząłem, chęci mam duże...więc powinno podziałać...pisząc to uświadomiłem sobie nawet że od tych 3 miechów to nawet szklanki mleka nie wypiłem...więc może nie będzie tak źle...sorry że tak długo ale jakoś tak wyszło...pozdrawiam z Miasta Włókniarzy...

[edytowane 22/9/2009 przez MuayThai89]

[edytowane 22/9/2009 przez MuayThai89]

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
23/09/2009 12:54 am  

Mam zamiar przejść na lakto weganizm

Nie istnieje nic takiego - albo [b] lakto wegetarianizm [/b]albo [b] weganizm[/b] 😉
Nabiał ( jeżeli chcesz być lakto wege ) możesz jeść, ale uważaj na podpuszczkę ( mikrobiologiczna jest ok ) i żelatynę ( niestety ładują ją do przeróżnych rzeczy ).
Powodzenia 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
batmanatma
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
06/10/2009 10:12 pm  

nie ma większej bzdury niż twierdzenie że mleko jest nie zdrowe.to nie mleko jest nie zdrowe,tylko ludzie je nieumiejętnie spożywają.jesli pijemy mleko, to samo ,bez innych pokarmów,to przedewszystkim,wtedy proces trawienia przebiega poprawnie.a jesli chodzi o produkty mleczne (jogurt,kefir)to juz nie ma takiej konieczności śmiało mozna je łaczyc z innymi pokarmami. niezdrowe to moze byc mleko nieświeże bąć z różnymi niezdrowymi dodatkami,nie samo mleko.


OdpowiedzCytat
Strona 12 / 30 Wstecz Następny
  
Praca