Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 13 / 30 Wstecz Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
06/10/2009 11:03 pm  

nie ma większej bzdury niż twierdzenie że mleko jest nie zdrowe

Nie ma większej bzdury niż picie mleka przez dorosłe osobniki innego gatunku ma ono taki skład aby dzięki niemu poprawnie rozwinął się osobnik konkretnego gatunku. Teraz zastanów się czego potrzebuje ludzkie niemowlę a czego potrzebuje cielę. Czyż wymagania nie są drastycznie inne? Czyż innym dowodem nie jest to iż w mleku krowim występują takie substancje których człowiek trawić nie potrafi. Czyż dowodem nie jest skaza białkowa? Czyż dowodem nie jest nieumiejętność trawienia laktozy? Hm? Poczytaj trochę o akcji pij mleko będziesz kaleką zrozumiesz jeszcze kilka innych rzeczy.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
07/10/2009 10:05 pm  

Na mnie nie działa ani hasło "Pij mleko będziesz wielki" ani "Pij mleko będziesz kaleką". Po prostu je piję, raz na jakiś czas. Jem jego przetwory, więc nie czuję się "winna" pijąc je .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
08/10/2009 12:23 am  

Jadam przetwory mleczne, mleka nie pijam 😎


OdpowiedzCytat
batmanatma
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
19/10/2009 9:48 pm  

[php]Nie ma większej bzdury niż picie mleka przez dorosłe osobniki innego gatunku ma ono taki skład aby dzięki niemu poprawnie rozwinął się osobnik konkretnego gatunku. [/php]

to ze ma taki skład by poprawnie rozwijało sie potomstwo,nie oznacza że potomstwo innego gatunku będzie sie źle rozwijało lub że są w nim składniki które szkodzą osobnikowi dorosłemu innego gatunku ,czyli konkretnie człowiekowi.

[php]Czyż innym dowodem nie jest to iż w mleku krowim występują takie substancje których człowiek trawić nie potrafi. [/php]

a niby to jakich substancji z mleka człowiek nie potrafi trawić a, mu szkodzą.?

[php] Czyż dowodem nie jest nieumiejętność trawienia laktozy?[/php]

bzdura na resorach to co tu napisałaś.zdrowy organizm człowieka posiada umiejetnosc trawienia laktozy

[php] Czyż dowodem nie jest skaza białkowa?[/php]

alergia to stan chorobowy...ludziom chorym wielu rzeczy nie wolno spożywać,które można spożywać ludziom zdrowym.

[php] Poczytaj trochę o akcji pij mleko będziesz kaleką zrozumiesz jeszcze kilka innych rzeczy.[/php]

nie ja muszę tu cos zrozumieć,tylko ty musisz sprawdzać czy twoje argumenty są słuszne i czy maja sens.


OdpowiedzCytat
.Cherry.
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 53
21/10/2009 2:20 am  

Mleka jako mleka nie pijam ,ale od czasu do czasu jakiś serek zjem 😉
Ja jakoś nigdy za przetworami mlecznymi specjalnie nie przepadałam,
i zastanawiam się czy nie być weganką 😉

Łzy są kroplami duszy.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/10/2009 3:01 am  

a niby to jakich substancji z mleka człowiek nie potrafi trawić a, mu szkodzą.?

Właśnie o laktozie pisałam. Laktaza-enzym trawiący laktozę występuje u dzieci do mniej więcej 4 roku życia. Później zdolność do trawienia laktozy zanika. W wyniku mutacji część populacji przystosowała się do trawienia laktozy ale mutacje to dzieło przypadku więc raczej bym nie powiedziała tak jak ty, że zdrowy ludzki dorosły organizm potrafi trawić laktozę bo tak nie jest. Nie pamiętam statystyk ale chyba ok 80% populacji nie trawi laktozy.
Oprócz tego mam "halo" do kazeiny. Corrie McLachlan udowodnił, że powoduje choroby serca.
Japończycy są jednym z narodów które piją najmniej mleka i najdłużej żyją.

to ze ma taki skład by poprawnie rozwijało sie potomstwo,nie oznacza że potomstwo innego gatunku będzie się źle rozwijało lub że są w nim składniki które szkodzą osobnikowi dorosłemu innego gatunku ,czyli konkretnie człowiekowi.

Nie no... Jedynie mleko posiada taki skład aby rozwinęła się z niego krowa. Wiesz takie umięśnione zwierze z małym mózgiem... I do tego dochodzi kwestia trawienia. Człowiek nie krowa, czterokomorowego żołądka nie posiada... Są tez dowody na to, że mleko powoduje osteoporozę. Rzecz jasna tv zarzuca hasłem "pij mleko będziesz wielki" no ale każdy mądry człowiek wie, że tv kłamie i jest w stanie zauważyć iż to nie jest akcja edukacyjna ale zwykła reklama mająca na celu zwiększenie budżetu UE napisane małym druczkiem 😀 Teraz z pamięci nie napiszę o co dokładnie chodzi z osteoporozą. Jedyne co w miarę pamiętam to, że w mleku krowim w porównaniu do ludzkiego istnieje dysproporcja między jakimiś zawartymi w nim substancjami co u dorosłego człowieka spożywającego mleko powoduje wypłukiwanie wapnia z kości. Tv robi pranie mózgu. Czasem warto poszukać w jakiś źródłach, poszperać. To nie boli. Za to mnie rażą stereotypy.
Jeszcze pozostaje kwestia tego jak bardzo mleko jest nafaszerowane chemią, antybiotykami oraz to, że jest zniszczone termicznie przez pasteryzację.
I nie tym tonem bo odzywam się do ciebie tak jak ty do mnie.

[edytowane 20/10/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
kingajkari
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 45
25/10/2009 1:05 pm  

A ja pije
Znaczy piłam, a teraz tak okazjonalnie po prostu mi się teraz nie chce .
Uważam że dojeniem krów krzywdy się im nie robi.
😉

[edytowane 25/10/2009 przez kingajkari]

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?


OdpowiedzCytat
Tempeh-Starter
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 133
25/10/2009 1:20 pm  

samo dojeniem nie, może bardziej stanie na betonie z pyskiem uwiązanym krótko do żelaznej barierki i z tak zwanym automatem, który nieustannie ssie jej sutki

jak krowa zostanie już wyeksploatowana - zacznie dawać mniej mleka niż ustalił hodowca idzie do rzeźni...

RÓB SOBIE TEMPEH


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
25/10/2009 1:53 pm  

Generalnie to produkcja mleka wygląda tak że jest sobie krówka i faszeruje się ją różnymi środkami abo przedłużyć jej laktację i aby mleka podczas tej laktacji było jak najwięcej. Ale co trzeba zrobić aby taka krowa w ogóle zaczęła dawać mleko? Musi urodzić młode. I co się z nim dzieje? Do rzeźni. I ta krówka daje sobie mleko daje. Żeby zysk był jak największy to podczas tej sztucznie przedłużonej laktacji zapładnia się krowę. Jak tylko skończy się laktacja krowa znów rodzi i znów zaczyna dawać mleko. Oczywiście to nie jest naturalne. Wszystko za sprawą chemii. Cielak na szynkę. I tak całe życie. Jak się zestarzeje to sru do rzeźni. Opisałam tutaj duże hodowle. Taki przeciętny rolnik mający dwie krowy na swój własny użytek to inna sprawa chociaż na koniec i tak jest rzeźnia.

[edytowane 25/10/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
batmanatma
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
26/10/2009 3:35 pm  

Właśnie o laktozie pisałam. Laktaza-enzym trawiący laktozę występuje u dzieci do mniej więcej 4 roku życia.

bzdura.u dorosłych ludzi enzym ten również występuje...dokształć sie.

W wyniku mutacji część populacji przystosowała się do trawienia laktozy ale mutacje to dzieło przypadku w

następna bzdura na resorach.nie w wyniku mutacji,tylko po prostu ludzki organizm posiada zdolność trawienia laktozy.a nie udowodnione spekulacje na temat tego skąd ta zdolność sie wzięła,są w naszej dyskusji nie istotne...grunt że fakt jest taki że organizm człowieka taka zdolność posiada.

Oprócz tego mam "halo" do kazeiny. Corrie McLachlan udowodnił, że powoduje choroby serca.
Japończycy są jednym z narodów które piją najmniej mleka i najdłużej żyją.

wszystko w nadmiarze jest szkodliwe.tak samo np.arginina obficie wystepujaca w roślinach,do pewnej ilosći jest pro zdrowotna,a od pewnego poziomu zaczyna szkodzić.(właśnie względem serca)

Japończycy są jednym z narodów które piją najmniej mleka i najdłużej żyją.

nigdzie nie udowodnione że wynika to z tego że pija mało mleka.a przykład plemienia Hunzów świadczy że twoje wnioski są nie słuszne.Hunzowie pija sporo mleka i jedzą produkty mleczne,a ich średnia życia jest dłuższa od Japończyków.

I do tego dochodzi kwestia trawienia. Człowiek nie krowa, czterokomorowego żołądka nie posiada...

nie wiesz w ogóle o czym piszesz...krowie czterokomorowy żołądek jest potrzebny właśnie poto by produkować mleko,a nie by móc je trawić.

Są tez dowody na to, że mleko powoduje osteoporozę.

następna bzdura.
podaj jakieś dowody naukowe.

Jedyne co w miarę pamiętam to, że w mleku krowim w porównaniu do ludzkiego istnieje dysproporcja między jakimiś zawartymi w nim substancjami co u dorosłego człowieka spożywającego mleko powoduje wypłukiwanie wapnia z kości. Tv robi pranie mózgu.

to że istnieją różnice miedzy proporcjami w mleku krowim i ludzkim o niczym nie świadczy.różnice w proporcjach ma większość produktów spożywczych roślinnych,co nie znaczy że są szkodliwe. to jak juz sobie przypomnisz.to wklej tu linki do badań naukowych które by potwierdzały te twoje rewelacje.

Jeszcze pozostaje kwestia tego jak bardzo mleko jest nafaszerowane chemią, antybiotykami o

to juz następny temat.jesli cos szkodliwego znajduje sie w mleku,to nie oznacza że to mleko jest szkodliwe tylko te dodatki.

a swoja drogą wykaż co szkodliwego i w jakich ilościach znajduje się w mleku.tylko proszę o dowody naukowe,a nie jakąś nie poparta faktami propagandę.

oraz to, że jest zniszczone termicznie przez pasteryzację.

a to jeden z bardziej nonsensownych argumentów jakie słyszałem w tym temacie.
to że posiłki roślinne są przygotowywane metoda termiczną ,juz dla ciebie argumentem żeby ich nie jeść z tego powodu nie jest.

to że z powodu zagotowywania mleka, w mleku zmniejsza sie trochę poziom niektórych składników,tak jak w roślinach,to nie oznacza że jest to argument by z niego rezygnować.mleko nadal te składniki zawiera,tylko trochę mniejszą ilosć.

[edytowane 26/10/2009 przez batmanatma]

[edytowane 26/10/2009 przez batmanatma]


OdpowiedzCytat
Tempeh-Starter
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 133
26/10/2009 4:06 pm  

Mleko to przemysłowe źródłu zwierzęcego biała i tłuszczu, samo w sobie pewnie nie szkodliwe.
Ale zachęcanie do picia mleka jako takiego w kraju w którym jest nadprodukcja i białka i tłuszczu, w którym połowa reklam nawołuje do jedzenia jeszcze większych ilości białka i tłuszczu jest bez sensu - no chyba że chodzi o interesy mleczarń

RÓB SOBIE TEMPEH


OdpowiedzCytat
k86w09
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 21
09/11/2009 7:22 pm  

...

A ja piłem, pije i będę pił mleczko. Ogólnie wypijam 0.5l dziennie, moim celem jest nie jedzenie mięsa, ale na pewno nigdy a to nigdy nie zrezygnuje z mleczka :):):). Chociaż prawdą jest że mleko nie jest najlepszym produktem jeśli chodzi o przyswajalność białek czy wapnia, to mam jakiś wpojony od dziecka sentyment do niego.

...

...


OdpowiedzCytat
Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
13/11/2009 8:59 am  

Dla tych co lubia pic mleko....

http://www.youtube.com/watch?v=VYpWuQlhRpQ&feature=email

ps. Jak sie czyta niektore posty to wlos na glowie staje, wychodzi jak niektorzy
niby- wege, maja za nic cierpienie zwierzat, wyzyskiwanych do wytwarzania mleka.

[edytowane 13/11/2009 przez Filip]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/11/2009 1:10 pm  

Taaaak, siłą odciągnijmy ludzi od picia mleka. Będziemy wtedy baaardzo etyczni i w ogóle super.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
13/11/2009 4:51 pm  

Czytajac niektore posty zastanawiam sie czy slowo etyka i wspolczucie dla zwierzat cos znaczy, bo widze,ze niektorzy chyba nie rozumieja ideii wege nic a nic.


OdpowiedzCytat
Strona 13 / 30 Wstecz Następny
  
Praca