Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 4 / 30 Wstecz Następny
  RSS

bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
17/05/2008 3:23 am  

Loviisa-chan więc trzeba wziąć się w garść i robić swoje mleko 😉
Kurcze, chyba za dużo czytam, bo mam coraz większą ochotę zobaczyć jak takie mleko się robi i czy smakuje gorzej niż sklepowe.
W przyszłości będzie się trzeba zaopatrzyć w maszynkę, troche droga, ale zwróci się szybko przy kosmicznych cenach mleka sojowego :).

[edytowane 16/5/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
karolka_ma
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
19/05/2008 1:47 am  

A mi mleko nigdy nie smakowało, a już broń Boże słodkie, gorące kakao, ale jak przeszłam na wege zaczęłąm je pić, wtedy jeszcze myślałam, że w końcu jakoś muszę dostarczyć sobie białka... a potem przypadkiem trafiłam na artykuł "pij mleko będziesz kaleką", kupiłąm książkę "Mleko cichy morderca" (polecam) i od tego czasu mleka do ust nie wzięłam, zrezygnowałam też ze wszystkich przetworów mlecznych i dobrze mi z tym.

A biedne małe cielaczki odstawia się od wymiona krowy i karmi mlekiem w proszku... a mój brat, który na co dzień ma do czynienia z krówkami twierdzi, że cielak musi być sztucznie karmiony, bo inaczej nie przeżyje... no i wspominał jeszcze o podziale krów na mięsne i mleczne...straszne


OdpowiedzCytat
Marzenusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 161
19/05/2008 11:44 pm  

muszę przyznac ze rzeczywiscie mleko sojowe kupne jest wstrętne...

Ale mleko sojowe dla dzieci Bebiko ma juz inny smak, na poczatku 1-2 dni czuje sie inny smak, potem jednak smakuje. Budyn z tym mlekiem jest pycha. Sama nieaz potrafie sie skusic by zjesc niby zupke mleczna z tyzem czy kasza jaglana. Gryczana nie smakuje cos, bo nie doprawiam.
Najciekawsze ze śluz w gardle ktory czuje sie po zjedzenie mleka krowiego (tez serach itp) nie wystepuje w sojowym.

Poszukuje lodów domowych wegańskich (same owoce i woda) lub mleczne z sojowego...
Dajcie przepis sprawdzony.

Jeszcze musze przyznac ze kupujac mleko kokosowe tez byłam powalona jego smakiem! Do kawy nie udało mi sie gi uchowac bo mała i ja same wyjadłysmy go.
Do zup czy surowek jest rewelacyjne. Tylko czemu robia takie małe opkakowania?

[edytowane 19/5/2008 przez Marzenusia]

Ludzie i zwierzęta mają duszę


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
20/05/2008 6:13 pm  

powiem wam, że nabiału nie jadam od jakichś 5 miesięcy. przestałam ze względów etycznych a okazało się, że i moje zdrowie na tym skorzystało.
przestałam miewać migreny, które wcześniej były dla mnie jedna wielką męczarnią.przestała pojawiać mi się taka dziwna wysypka w zagięciu łokci.
poczytałam trochę w internecie, wypytałam mamę jak reagowałam na mleko jak mała byłam. wyszło na to, że mam nietolerancję laktozy, której nikt nie podejrzewał u mnie.

to upewniło mnie tylko w tym, że mleko jest kompletnie nie potrzebne

mleko które jest zdrowe dla człowieka daje mu tylko i wyłącznie jego mama.
mleko krowie jest dla cielaczków a kozie dla małych kózek. i tak powinno zostać.


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
23/05/2008 2:25 pm  

właśnie nie. to była typowa wysypka dla tych którzy nie tolerują laktozy, jak później się dowiedziałam.
byłam nawet z tym u dermatologa, a ona mnie odesłała ze słowami" przejdzie samo" 😮


OdpowiedzCytat
Kokoro
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
23/05/2008 3:13 pm  

Nie lubię mleka... bardzo nie lubię, niedobrze mi po nim... takie dziwne uczucie w całym górnym przewodzie pokarmowym... jogurty bardzo sporadycznie, to samo ze śmietaną, jedyne od czego tak naprawdę nie mogę się odzwyczaić to ser...jednak nie byłoby problemu gdyby nie było go w lodówce 😉


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
23/05/2008 10:25 pm  

ja piję mleczko codziennie około 19 bo lubię jakos tak przywykłam wielki kubek chudego mleczka pycha 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
naya
 naya
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 8
24/05/2008 5:08 am  

Mleko prawdziwe piłam w dzieciństwie. Takie od krowy, po które się chodziłlo "do baby". Tego, co ludzie kupują w kartonach nie nazwałbym mlekiem w żadnym kontekście. Kiedyś trzymałam mleko dla kota, taki mały kartonik stał w lodówce miesiąc w stanie nieodmiennie świeżym. Stąd wiem, że to nie mogło być mleko...
Jeśli komuś chce się pić, polecam wodę źródlaną, z pewnością zdrowsza i lepsza dla organizmu. A o tym w czym znaleźć wapń, napisano już na tym forum istne księgi:)


OdpowiedzCytat
An_Rogozinska
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 40
24/05/2008 10:39 am  

mleka nie pijam,choć nie powiem czasami skuszę się na jogurcik(naturalny), i jakiś twarożek... Mleko "od krowy", również piłam w dzieciństwie... do dziś jakoś miło tego nie wspominam...może nie tyle mleka , co tego "kożuszka"' jakoś nie mogłam się przełamać...Dla mnie ble...Ale co kto lubi... :hiya:


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
24/05/2008 5:07 pm  

Chyba żartujecie 🙂 Kiedy byłam mała, wręcz biłam się z bratem o kożuch 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
24/05/2008 7:33 pm  

Kiedy byłam mała, wręcz biłam się z bratem o kożuch

W dzieciństwie lubiłem korzuch z mleka w odróżnieniu od mojego brata. Teraz już nie lubie, bleee 😉

Od jakiegoś czasu nie pije samego mleka, za to bardzo polubiłem jedzenie jogurtów i nie mogę się odzwyczaić;
Ser jem żadko, ale gdybym robił pizze to bez niego bylaby niesmaczna.
Niedawno spróbowałem zrobić mleko sojowe, które smakowało prawie jak woda (za dużo jej dolałem)...
Nie poddaje się jednak i bede nadal próbował;).

Na mleku sojowym też powstaje korzuch i jest tak samo obrzydliwy jak ze zwykłego mleka ;).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
24/05/2008 11:56 pm  

pizza bez sera wychodzi całkiem spoko 😉
ja wrzucam dużo szpinaku na nią (w liściach) zamiast sera i jest super ;]


OdpowiedzCytat
Kudłacz
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 139
06/06/2008 12:31 pm  

Pije mleko i jem jajka (najlepiej surowe) z tego samego powodu co Albert Hofmann, który wychodził z założenia, że te składniki muszą zawierać wszystko co potrzebne organizmowi do prawidłowego rozwoju, dożył 102 lat, więc chyba coś w tym jest 😛 Moim ideałem jest ferma gdzie trzymał bym własną kozę. Nie cierpiała by tam, wręcz przeciwnie, gatunki mleczna trzeba regularnie doić by oszczędzić im bólu i chorób typu zapalenie wymion. Skoro człowiek stworzył już takie mutanty (zabieg retoryczny mający zwiększyć grozę, wszyscy jesteśmy w końcu ewolucyjnymi mutantami 🙂 ) to powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za ich cierpienie. Dało by się oczywiście zorganizować masową akcję ograniczania hodowli zwierząt mlecznych bez ich uboju i zaprzestania dojenia, ale kto wierzy w taka możliwość w ciągu najbliższych 25 lat niech zmieni leki.

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
07/06/2008 12:13 pm  

Jem nabiał i przetwory mleczne, mleko też piję. Nie odstawię ich, mają za dużo składników potrzebnych człowiekowi. Na weganizm nie jestem gotowa.

Kass


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
07/06/2008 12:18 pm  

[b]Kass [/b] , odstawiać jak odstawiać, ale dla zdrowia warto ograniczyć. Po co pracować na alergie teraz i osteoporozę na stare lata? 😉


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 30 Wstecz Następny
  
Praca