Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 5 / 30 Wstecz Następny
  RSS

Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
07/06/2008 12:49 pm  

Wiem czym to grozi, niestety w moim mieście nie można kupić mleka sojowego 😡 ani jogurtów sojowych. Drugi problem to mama, powiedziała, że lakto-ovo-wege jest w stanie zaakceptować ale weganizmu już nie. Tak więc, nie mam możliwości 🙁
PS nie mam uczulenia na laktozę 🙂

[edytowane 7/6/2008 przez Kass]

Kass


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
10/06/2008 6:04 pm  

A ja lubię mleko,jaja,sery,miód,wszystko co zwierzatka robia dla ludzi. Mleczko mam od gospodarza,nie z "fabryki mlecznej",jaja od sąsiada,gdzie kurki sobie biegają wolno,nie są zaklatkowane,miodek tez z prywatnej pszczelni.Ser biały robię sama,a żółty kupuję i nie wyobrazam sobie życia bez tych produktów:)

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Abi
 Abi
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 5
10/06/2008 11:37 pm  

ja się na sobie przekonałam, że mleko jest niezdrowe. Jak byłam młodsza to piłam mleko do oporu aż pewnego dnia żołądek skapitulował. Uczuliłam się na laktozę, która jest w mleku i jeśli już to powinnam je pić sporadycznie.

Gdzieś słyszałam, że człowiek trawi mleko do trzeciego roku życia, potem zanikają jakieś enzymy (?), które je trawią i organizm albo przestaje przyswajać mleko albo przyswaja je tylko w jakimś niewielkim stopniu.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
17/06/2008 6:06 am  

do mnie także powoli dociera że mleko nie jest zdrowe. jako dziecko lubiłem mleko, kakao, gorąca czekolada itp. a teraz mam masę alergii, problemy z atopowym zapaleniem skóry, w dzieciństwie miałem chyba ze dwa razy zapalenie ucha. oczywiście podstawówka i gimnazjum obowiązkowo jadłem na śniadanie miskę płatków z mlekiem 😐 brrr aż się wzdrygam na myśl o tym że większość dolegliwości mogło być spowodowanych piciem mleka.

ale jako fan włoskiej kuchni przyznaje, pizza bez sera to nie pizza 😛


OdpowiedzCytat
batmanatma
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
20/06/2008 7:53 pm  

kociaczek napisał; [php] Kryszna najwyraźniej nie przewidział krowich ferm... Krów umierających na gąbczaste zwyrodnienie mózgu, z powodu jedzenia innych krów w proszku... Ogromu bólu i cierpienia, które z miłością nie mają nic wspólnego. [/php]to tak jak byś powiedział/ła że Bóg dając człowiekowi ręce nie przewidział że człowiek przy ich pomocy popełni zbrodnię. Kryszna dał dokładne instrukcje jak mamy traktować krowy.a to że w dzisiejszych czasach jest wielu wykolejonych "ludzi"którzy tak dreczą krowy to już całkiem inny temat.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
20/06/2008 10:44 pm  

Dlatego mamy 2 wyjścia;
- hodować własną krówkę jak Kryszna przykazał
- zrezygnować z nabiału (gdy nie ma warunków na punkt pierwszy)

😎

[edytowane 20/6/2008 przez Kociaczek]


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
21/06/2008 12:35 am  

Albo zamieszkac na wsi i iść do sasiada codziennie wieczorem z bańką na mleczko:)
Mleko nie jest niezdrowe dla wszystkich.Jesli ktoś czuje,tak jak ja,że musi,to niech pije na zdrowie.jesli komus szkodzi,to niech nie pije.
Ja tam lubię i pić będę:)

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
nova.nike
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 173
21/06/2008 3:20 pm  

Ja pje mleko i jem jajka. Co do jajek to kupuję je tak jakby nielegalnie, no bo teraz jajej bez znaczków nie wolno sprzedawać. Ale tylko w tym wypadku wiem że to jest jakby nie patrzeć zerówka, czyli że kury nie są trzymane w klatkach. Mleko również staram się kupować od gospodarzy wiejskich, a nie z jakiś wielkich gospodarstw. Co do produkcji mleka to każdy ma naprawdę inną wersję. Ja słyszłam o takiej że owszem krowa musi mieć raz cielaka żeby zaczęła dawać mleko. Ale to wystarczy. Jeśli nie przestanie się pobierać mleka to ono nie zanika (podobno tak jest też u ludzi) i wcale nie trzeba jej co jakiś czas kolejnych cieląt.
Być może kiedyś zdecyduję się na weganizm, ale na razie z różnych powodów nie jestem jeszcze na to gotowa.

supergirl;)


OdpowiedzCytat
t0omaszek
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 12
21/06/2008 6:48 pm  

Mleka nie piłem juz od małego (z małymi wyjątkami) jednak często jadłem coś co zawierało mleko, np naleśniki i zawsze lubiłem sery, szczególnie żółte i pleśniowe 😉
Teraz odkąd nie jem nic co zawiera mleko, nie miałem jeszcze ani raz bólu brzucha, niestrawności co kiedyś zdarzało się nawet dość często.


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
23/06/2008 3:05 am  

nova.nike , ja tez kupuje zerówki,ale ze znaczkiem:) Chcoaiż zdaży się iść do sąsiadki po tzrydziestkę,to tez nielegalnie;) (u mnie 30 jaj znika w ciagu 8dni...)
Tomaszek,a u mnie wręcz przeciwnie.Na zgagę to albo kwas,albo zasada. Kwas-sok z cytryny,zasada-mleko. Zależy co powoduje zgagę...tak jak mówię,jesli ktos potrzebuje,niech pije,jeśli nie,to trudno:)
Ja tam nigdy nie zrezygnuję zmleka,a juz na pewno nie z jajek....:)

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
29/08/2008 11:54 pm  

Ja mleko uwielbiam, choć latem przerzucam się na jogurty raczej. Mleko najczęściej kupuję ekologiczne, jest tłustsze od tego w sklepie, ale dużo lepsze wg.mnie 🙂 Jajka kupuję od mieszkającej w pobliżu pani, która jest właścicielką kilku kurek, które szczęśliwie biegają sobie po działeczce, mają naprawdę dobry żywot. I ponoć nie są zabijane......
Nie wyobrażam sobie zrezygnować z produktów mleczarskich ani jajek, bo po prostu je lubię i no cóż szczerze mówiąc nie mam wyrzutów sumienia jedząc je...Brak mi świadomości, że pijąc mleko krowy czy jedząc jajka kury krzywdze je.
I proszę, nie próbujecie mnie przekonywać, że jest inaczej, bo ja mam swoje zdanie, ale akceptuję zdanie innych, szanuję też wegan, bo uważam, że najważniejsze to żyć zgodnie ze swoim sumieniem i poglądami.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
31/08/2008 1:01 am  

Staram się ograniczać jeśli chodzi o mleko. Kiedyś próbowałam przestawić się na takie ekologiczne, bo kumpeli babcia kupuje z eko-gospodarstwa, ale było dla mnie za tłuste, część wylałam. O ile mleko łatwo by mi było odstawić to jednak lubie dodawać śmietanę do różnych potraw no i jem sery. Taki zwyły żółty to mi zbrzydł, ale wędzony z ziołami jest bardzo dobry, albo twarożek. A jogurty też mi już nie smakują.


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
13/09/2008 7:28 pm  

Widzę, że niektórzy twierdzą, że krowie mleko jest zdrowe dla krowy, ale nie dla człowieka. Czy ci sami ludzie nie widzą, że na przykład ziarno pszenicy to w większości papu dla malutkiej pszenicy, a nie dla człowieka? Mleko jest zdrowe, smaczne i szkoda go nie pić. :p


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
13/09/2008 7:31 pm  

Czy ci sami ludzie nie widzą, że na przykład ziarno pszenicy to w większości papu dla malutkiej pszenicy, a nie dla człowieka

to m przypomina argument mięsożerców, że roślinki też czują 😉


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 1:15 am  

Zupełnie nie chodzi mi o kwestię moralną. Po prostu niektórzy twierdzą, że krowie mleko jest niezdrowe, bo jest "przeznaczone" dla cieląt, a nie dla ludzi. To piszę, że tak samo ziarna (podałem jako przykład pszenicę, ale to w zasadzie bez różnicy co to za ziarno) składają się głównie z pożywienia dla rozwijającej się roślinki. Po prostu poza ludzkim mlekiem nie istnieje żaden pokarm, którego skład jest przystosowany ewolucyjnie do karmienia ludzi, więc w przypadku krowiego mleka ten argument jest tak samo bezsensowny jak w przypadku każdego innego pokarmu.


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 30 Wstecz Następny
  
Praca