Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 6 / 30 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/09/2008 1:21 am  

To może pijmy mleko psie, kocie, świńskie - czemu nie? A kobiece do kawy. Ktoś chętny? A czy w naturze zwierzęta jedzą roślin? Jedzą. A piją mleko innych gatunków? Nie piją. Więc jest to naturalne, żeby pić mleko od krowy? Nie jest. Dla mnie logiczne.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 1:28 am  

no tak, o to mi chodziło, Lily 😀 zgadzam się z Tobą


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 1:55 am  

Oj Lily, jeżeli mamy się tak bardzo wzorować na zwierzętach, to może zabijajmy i zjadajmy słabsze zwierzątka, skoro nam smakują (tak, dokładnie, wilk nie zjada owieczki, bo jest dla niego zdrowa, bo nikt mu o tym nie powiedział, tylko dlatego, ze mu smakuje)? Zwierzęta nie piją na wolności mleka innych gatunków, bo nie potrafią, za to w niewoli niektóre mogą pić i bardzo to sobie chwalić.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 1:57 am  

a pytałeś się kiedyś kota, czy to sobie chwali?
a to biegnij na pole i poluj, kto Ci broni? zobaczymy tylko, czy jesteś szybszy i silniejszy, tak jak drapieżniki 😉


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 2:59 am  

Tak, pytałem tego, co go mam w głowie.:p Gdyby koty nie lubiły mleka, to by go nie piły. Polować ani zbierać nie muszę, od hodowania zwierząt i uprawy roślin mam swoich ludzi, którym za to płacę. 😎 Podział zadań w stadzie jest dla niektórych zwierząt, w tym, jak widać, dla człowieka, normalny.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 3:14 am  

no nie wiem..nazywasz właściwym i uzasadnionym zabijanie na pożywienie bezbronnych i przestraszonych zwierząt? mleko, które kupujesz jest bardziej chemiczne niż mleczne 😮 zresztą, pij sobie mleko, tylko nie dorabiaj do tego jakichś niestworzonych ideologii-jeżeli potrzebujesz usprawiedliwienia dla swojego postępowania, to niekoniecznie musisz nas "uświadamiac"
tekstu o kocie w głowie nie będę komentowała


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 3:37 am  

no nie wiem..nazywasz właściwym i uzasadnionym zabijanie na pożywienie bezbronnych i przestraszonych zwierząt? mleko, które kupujesz jest bardziej chemiczne niż mleczne 😮 zresztą, pij sobie mleko, tylko nie dorabiaj do tego jakichś niestworzonych ideologii-jeżeli potrzebujesz usprawiedliwienia dla swojego postępowania, to niekoniecznie musisz nas "uświadamiac"
tekstu o kocie w głowie nie będę komentowała

Bezbronnych i przestraszonych... zapomniałaś jeszcze dopisać że ślicznych i puchatych. Nie ma czegoś takiego jak bezbronne zwierzę. Każde zwierzę może się bronić a nawet atakować, mniej, lub bardziej skutecznie, ale zwierzęta z natury ani nie są sparaliżowane, ani nie są pacyfistami. Nie dorabiam do picia mleka żadnej ideologii - smakuje mi i jest zdrowe, więc je piję. To Ty ją dorabiasz do niepicia mleka.


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
14/09/2008 4:00 am  

O lol!
Jest zdrowe??A kto ci to powiedział?
Mleko zawiera enzymy(kazeina),których człowiek nie może strawić.Strawić mleko(krowie) moga jedynie cielaczki.A propos ogladałeś ostatnio Uwage na TVN.Był problem poruszany i naukowo stwierdzono,że MLEKO JEST NIEZDROWE????
Możesz sobie pić,lecz nie twierdż ,że jest zdrowe,zresztą każdy kto zna temat wie o co chodzi....


OdpowiedzCytat
t0omaszek
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 12
14/09/2008 4:08 am  

Adam, czy Ty się z choinki urwałeś? Napisz mi w jaki sposób związane zwierzę w rzeźni się broni? Z tego co napisałeś wynika, że można je zabić, bo jak by chciało to by się obroniło, a to już jest delikatnie mówiąc głupie. A co do mleka(tego krowiego oczywiście), pomijając wszelkie ideologie, po prostu nie jest zdrowe.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
14/09/2008 4:16 am  

UWAGA, czyli reportaż o 'zdrowym' nabiale:

http://uwaga.onet.pl/1506986,archiwum.html

Miłego seansu :diablo:


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/09/2008 4:21 am  

Na deser proponuję ten artykuł:
http://www.wegetarianie.pl/Article1099.html
A gdy znajdziesz więcej czasu , to książkę : "Mleko- cichy morderca "


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 4:26 am  

Marines, możesz czerpać swoją wiedzę z programów typu "Uwaga", ja czerpię głównie ze studiów na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Mleko nie jest szkodliwe, o ile ktoś nie jest na nie uczulony (tyle że to zastrzeżenie dotyczy KAŻDEGO produktu), ani nie należy do około 1/5 (w Polsce) populacji nie trawiącej laktozy (lub o wiele rzadziej - nie metabolizującej galaktozy).

tOomaszek, wcale nie napisałem, że jak by chciało, to by się obroniło. Chce, ale nie może. Tylko co z tego?


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
14/09/2008 4:29 am  

Ach, polskie uczelnie... Na większości ciągle uczą, że wegetarianizm jest zUy, a weganizm to juz w ogóle mogiła 😀

Nihil novi 😀


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
14/09/2008 4:38 am  

Następny uczony...Nie nie czerpię info z TV,i każdy wege wie jak szkodliwe jest mleko.A ty to mozesz sobie je pić nawet cysternami.
Więc żyjesz w tępocie ,niestety za mało nauczyłeś się ,lub nie chciałeś wiedzieć całej prawdy o mleku....

Tak samo uczeni wypowiadają się ,że wegetarianizm jest niezdrowy.Mądre głupki!!!!
Oto co myslę o takich uczonych.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
14/09/2008 4:41 am  

nastepny, ktory chce uswiadamiac wegetarian i probuje wprowadzic na tym forum rewolucyjne odkrycia, a dodatkowo podkresla, na jakiej to uczelni sie tych cudow dowiedzial. Obok tego, ze zęby nalezy myć pasta z fluorem. Farmaceutyka ma strasznie duzo wspolnego z dietetyka.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 30 Wstecz Następny
  
Praca