Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy znacie ludzi którzy zrezygnowali z wegetarianizmu/weganizmu?  

Strona 1 / 12 Następny
  RSS

nati27
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 26
13/05/2008 5:57 pm  

dzisiaj rano w tv usłyszałam o znanej polskiej piosenkarce która po 20 latach nie jedzenia mięsa zaczęła od początku bo jak stwierdziła nie jest to dobre dla jej zdrowia. jestem ciekawa czy któreś z was byłoby w stanie zrobić coś takiego. bo ja absolutnie nie.

[edytowane 13/5/2008 przez nati27]


OdpowiedzCytat
sunnylion
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 132
13/05/2008 6:54 pm  

znam parę osób, które zrezygnowały z wegetarianizmu i to też pod dość długim okresie.
troche tego nie rozumiem...muszę przyznać.ale każdy ma prawo do własnego wyboru.

2 dziewczyny po prostu źle się odżywiały, popadły w anemię, wypadały im włosy, zęby się osłabiły itd itp...ale to wszystko dlatego,że nie lubiły wielu warzyw.a jak tu być wege jeśli się nie je żadnych roślinek?jest to samo w sobie conajmniej sprzecznością
😉
a trzecia dziewczyna, upiła się na sylwestra, tam ktoś podsunął jej kurczka, po pijaku się nim zażerała a potem stwierdziła,ze jednak za wiele dobrych rzeczy ja omija i zaczela jesc mieso.

ale czasami boję się,ze ze mna stanie sie to samo mimo,ze teraz wydaje mi sie to niemożliwe(na wszelki wypadek nie piję ;).

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
13/05/2008 7:32 pm  

nie chcę deklarowac czy byłąbym w stanie zrezygnować z wege czy nie. Boję sie wszelkich deklaracji tego typu- tak w życiu czasem bywa, że im bardziej jesteśmy czegoś pewni tym życie brutalniej nas zaskakuje. Ale tak jak napisała sunnylion mam nadzieję być zawsze wegetarianką.

dziwi mnie i nie dziwi taka rezygnacja. Z jednej strony ciężko sobie to wyobrazić, a z drugiej strony przecież większość z nas przed byciem wege też bez większych skrupułów jadła mięso, wiedząc że są to zabite zwierzęta. Takie osoby, które zrezygnowały z wege pewnie na nowo wpadły w taką znieczulice i świadomie uciekaja od przemyśleń na ten temat.

Pani doktor, z która miałam ćwiczenia wspomniała, ze kiedyś była wege, ale teraz mąż, dziecko..więc jest jej żal, serce się kraja jak idzie do mięsnego..no ale musi 😮 kumpel (wege) zdziwił się "jak to Pani musi?". Ona dodała jeszcze, że kiedyś była zapaloną wege, ze nikt w domu nie mógł spokojnie jesc mięsa, bo wyzywała ich od morderców itd..a teraz...ach szkoda słów. Niestety nie było możliwości dyskusji z nią na ten temat.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
13/05/2008 7:38 pm  

usłyszałam o znanej polskiej piosenkarce która po 20 latach nie jedzenia mięsa zaczęła od początku bo jak stwierdziła nie jest to dobre dla jej zdrowia.

Ta piosenkarka twierdziła ,że jej było zimno. Dużo podróżowała, koncertowała a dieta wegetariańska wychładzała jej organizm. Wróciła do mięsa i twierdzi że jest ok.

Każdy pretekst jest dobry, jakoś musiała się tłumaczyć.Mnie nie przekonała, jest masa produktów rozgrzewających , których pewnie ona nie jadała. 😉

[edytowane 13/5/2008 przez Ayna]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/05/2008 9:03 pm  

Znam 2 osoby, które po 7 latach wróciły do mięsa.
Loviisa-chan, faktycznie jest mi potwornie zimno nocami (zimą, jesienią i wiosną), ale pamiętam, że jeszcze w szkole za mięsnych czasów chodziłam w zimie w 2 swetrach. Faktem jest, że u mnie w domu dużo mięsa się nie jadło.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
verufer
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 442
13/05/2008 9:40 pm  

Przepraszam za offtop, ale czy Wy zauważyliście żeby po przejściu na wege było Wam bardziej albo częściej zimno??

O znowu offtop... No to trzeba sie dolaczyc 😉 Ja raczej nie zauwazylem roznicy, a z tego co mi sie wydaje to zalezy od ilosci spozywanego tluszczu a nie od tego czy jest to pokarm roslinny czy zwierzecy... Ale moge sie mylic 🙂 Pozdrawiam

Chi vuol veder il ciel, poi morir'


OdpowiedzCytat
Agat
 Agat
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
13/05/2008 10:59 pm  

mam koleżankę, co po 2(?) latach zrezygnowała, bo "kocha mięso" i teraz za każdym razem, jak mnie widzi, to rzuca komentarze w stylu "jak Ty tak możesz żyć?! przecież to niezdrowe!" 😮

ja zawsze marznę... ale czy to od niejedzenia mięsa :question: nieeeee 😛


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
13/05/2008 11:40 pm  

Jak marzniecie to więcej ruchu 😀 Co do tej piosenkarki to mogę wiedzieć kto to jest? Czysta ciekawość 🙄


OdpowiedzCytat
nati27
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 26
13/05/2008 11:52 pm  

halina frąckowiak chyba ale nie jestem pewna


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/05/2008 1:13 am  

ja zawsze marzłam, od dziecka, nawet zanim przeszłam na wegetarianizm, potem nie zauważyłam żadnej zmiany w tym względzie- nadal marznę, podobnie jak wiele moich znajomych mięsożerców, więc to chyba nie ma wpływu, no i od zawsze mam strasznie zimne dłonie i stopy, ale to już chyba sprawka złego krążenia
powracając do tematu, to mam jedną koleżankę, która zrezygnowała z bycia wegetarianką z powodu obniżonej krzepliwości krwi...


OdpowiedzCytat
Marzenusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 161
14/05/2008 1:11 pm  

halina frąckowiak chyba ale nie jestem pewna

ja słyszałam że to Irena jarocka była wiele lat wegetarianką, a teraz zaczeła jeść na stare lata mięso, bo jej zimno...

Ogółem, jedzenie miesa musi miec głębsze podłoże by było trwałym postanowieniem, a nie chwilowym kaprysem.
Moim zdaniem wielu wegetarian jest na tzw. chwilę, reszta powraca do jedzenia mięsa.

Dużym powodem tu moze byc presja spoleczeństwa, zmęczenie ciagłego udawadniania innym ze ma się racje, itd.

Najlepiej jak niejedzenie mięsa jest powodowane kilkoma powodami naraz a nie jednym np. samo wspólczucie dla zwierzat czy zdrowie, bo za duzo jest ataków z zewnątrz i mozna nie wytrzymac trzymając sie cienkiej nici...
W zyciu jest tak, że test jak mocno jest ta ideologia u nas zakorzeniona, pęka, np. przy osobistych nadmiernych cierpieniach, braku pieniedzy (że trzeba korzystac z jadłodajni dla bezdomnych), itd.

Ludzie i zwierzęta mają duszę


OdpowiedzCytat
Paulina_p
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 239
14/05/2008 1:22 pm  

ja też marznę ale zawdzięczam to hormonom a raczej ich braku (tarczyca) 🙁


OdpowiedzCytat
Marzenusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 161
14/05/2008 1:43 pm  

Wegetarianie szybciej marzną niz miesożercy, to fakt.
To odczuwa sie zwłaszcza jak sa zimne dni. Nasz klimat wymaga ogrzewania, i siebie samego. Trudno mi sobie wyobrazic zycie frutarianow: tylko na owocach przez cały rok w naszym klimacie to nie lada wyczyn... Bo być nim w dnie ciepłe to nawet wskazane dla organizmu.

Jestem ciekawa czy wsród wegetarian sa morsy?

Ludzie i zwierzęta mają duszę


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
18/05/2008 7:20 pm  

O znowu offtop... No to trzeba sie dolaczyc Ja raczej nie zauwazylem roznicy, a z tego co mi sie wydaje to zalezy od ilosci spozywanego tluszczu a nie od tego czy jest to pokarm roslinny czy zwierzecy... Ale moge sie mylic Pozdrawiam

Ja _wege , jest mi ciepło , nie marznę , moja koleżanka - mięsożerna , ale za to wyglądająca na nie dożywioną i marznąca STRASZNIE.Zawsze jest jej zimno.W tym wypadku , wniosek taki , wszystko zależy od tego czy odżywamy się prawidłowo 🙂

Za nic w świecie nie zrezygnuję z wegetarianizmu.Jeśli okaże się ,że mam jakieś niedobory itp.to pójdę do wege lekarza.Zawsze jest jakiś wyjście , a nie ma wytłumaczenia.Jeśli na czymś nam zależy to musimy o to walczyć i nie poddawać się nawet jak jest już bardzo źle...


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
18/05/2008 7:32 pm  

Przepraszam za offtop, ale czy Wy zauważyliście żeby po przejściu na wege było Wam bardziej albo częściej zimno??

a ja w ogóle nie marzne bom gorąca kobita hahaha 😀
a tak na serio to jest mi tak samo cieplutko jak zawsze, tyle że jak jadłam mięso było mi ciepło bo miałam nadwage a teraz jest mi ciepło bo codziennie godzinę ćwiczę i mam lepsze krążenie 😉 jeśli chodzi o mnie-moja mama ma znajomą która po [b] dziesięciu [/b]latach bycia wege zaczęła jeść mięso. jak sama mówi to dlatego że zaszła w ciąże a wtedy jeszcze nie było takiej wiedzy o odżywianiu i panowało przekonanie że wegetarianizm jest szkodliwy dla dzieci... teraz mówi że chętnie wróciłaby do wegetarianizmu ale jest jej ciężko... acha i została wegetarianką bo miała na studiach o odżywianiu praktyki w zakładzie mięsnym... 🙁

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 12 Następny
  
Praca