Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"Jedz ryby codziennie"  

Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  RSS

Natasha
stały bywalec
28/06/2008 2:28 am  

ciekawe czy liście konopii są równie wartościowe ^^ nie no żart... ^^

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
28/06/2008 3:11 am  

Jędruś,dzięki za zainteresowanie,ale u mnie na wsi raczej tego nie dostanę;)
Postaram się włączyć do diety sezam i takie tam nasionka..:)
Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com

OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
28/06/2008 4:33 am  

A ja dla swoich papug kupowałam konopie w sklepie zoologicznym. 🙂 Zastanawiam się czy chodzi o te same konopie. 😮 Ale one były w twardych łupinkach,z którymi papugi radziły sobie błyskawicznie. Pozostają pewnie sklepy ze zdrową żywnością . 😉

OdpowiedzCytat
nova.nike
bywalec
28/06/2008 3:17 pm  

Ja też nie widziałam tej reklamy, na szczęście, bo wkurzają mnie reklamy gdzie zwierzęta namawiają żeby je zjeść. Ale słysze ją często w radio. Nastawiona typowo na dzieci, tak jak reklamy zabawek. No bo inne dzieci jedzą to ja też chcę 😡
Szkoda że Greenpeace albo inne stowarzyszenia prozwierzęce nie robią reklam zniechęcających doi jedzenia ryb i mięsa, pokazujących fakty a nie bajki.

supergirl;)

OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
29/06/2008 6:58 am  

dzis 1 raz widzialam a mzoe jzu wczensiej ale nie apmietm. w akzydm razie mnie to wkurza

OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
29/06/2008 12:50 pm  

natusia może dasz radę łykać olej z simienia lnianego 😉 porządny olej kosztuje wprawdzie 19 zł ale 1 łyżka to dzienne zapotrzebowanie na nienasycone kwasy tłuszczowe (z których w 75% złożony jest ten olej). łyżkę tylko siup do dzioba, popić czymś i po krzyku, w każdym razie ja tak robie bo też do siemienia byłam zniechęcona 😉 można też polewać nim sałatki to też będzie pycha 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
01/07/2008 11:02 pm  

Natasho ja na siemię reaguje podobnie jak weganin na mleko...nie da rady.Wszystko inne może być,ale nie to;/ Sezam postaram się jeść,to przynajmniej ma jakis smak...

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com

OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
02/07/2008 2:51 am  

NatusiaMK
Sezam jest bogaty w omega-6, ma nieiwiela (poniżej 5% omega-3).

Praktycznie jest kilka gatunków nasion bogatych w omega-3
Siemie lniane 80% wszystkich nienasyconych tłuszczów to omega-3
Konopie 50%
Szałwia Chia 50%
Rzepak 30%
Orzechy włoskie 20%

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

OdpowiedzCytat
Marzenusia
bywalec
13/08/2008 1:14 am  

Widzieliście już nowe reklamy współfinansowane przez Unię Europejską pod hasłem "Jedz ryby"? Występuje w nich mężczyzna przebrany za niebieską rybę, przekonując, że dobrze robią one na cerę, rozwój umysłowy dziecka, itp. Co sądzicie o tej akcji?

Osobiście jestem podejrzliwa, tak jak w przypadku programu "Pij mleko - będziesz wielki". Czyżby wystąpiły jakieś nadwyżki, które trzeba szybko sprzedać ludziom? Z drugiej strony tyle się mówi o kurczących się ławicach, kontrowersyjnych limitach UE na połowy... Szkoda też, że reklamy te nie wspominają o toksynach zawartych w rybach albo że wszystkie dobroczynne składniki odżywcze można łatwiej i bezpieczniej pozyskać z produktów roślinnych. Nie cierpię takiego ogłupiania ludności.

Czekam na Wasze opinie 🙂

Zaskakujące jak bezdusznie i zaściankowo podchodzą...
http://empatia.pl//str.php?dz=45&id=55

Poza tym jedząc ryby wcale nie jadamy tych cudownych składników ale wszelkie skumulowane składniki jak np. rtęć...

Ludzie i zwierzęta mają duszę

OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
13/08/2008 1:37 am  

ja kiedyś łowiłam ryby, nauczono mnie tego... zawsze było mi ich żal i to uczucie dorbze pameitam ale ejdnoczesnie lubilam lowic ryby... ale juz od roku nie lowie i nigdy juz nie chce tego robić!!!!!

OdpowiedzCytat
Cheery
rozmówca
13/08/2008 2:24 am  

Widziałam raz tą reklamę w tv ,drugi raz w radiu ,wkurzyło mnie to ,jak by rybka mówiła -"zjedz mnie ,jestem zdrowa i zabijaj mnie do woli -ja to uwielbiam!" :/ mama zareagowała śmiechem na tą reklamę uważając ,że jest zabawna... Ale z czasem przeminie ,tak jak reklama "pij mleko będziesz wielki" ,w którą osobiście przestałam wierzyć jak zobaczyłam okładkę gazety z napisem "pij mleko ,będziesz martwy" na tle był szkielet popijający szklankę mleka... ciekawa jestem czy kiedyś pojawi się temat w gazetach ,w telewizji o szkodliwości jedzenia ryb ,lecz wątpię ...

OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
13/08/2008 2:56 am  

Ach jak mnie ta cała akcja wkurza.
Amerykę odkryli cudowne zbawienie jedz ryby i wszystko zapewnione .
Denerwuje mnie gdy ludzie idą po najmniejszej lini oporu,samo jedzenie ryb nie rozwiąże wszystkich problemów .
Zamiast zachwalać jakie to właściwości ma ryba zajęliby się zachęcaniem społeczeństwa do spożywania większej ilości warzyw bo choć już była reklama jedz 5 razy dziennie nie pomogła:(

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.

OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
13/08/2008 2:57 am  

Jak widzę i słysze takie reklamy to w.... sie strasznie !Nic innego jak oszukiwanie ludzi,a najwięcej sugerują się tym dzieci.
ZENUJĄCE!!!!!
Jak można tak wciskać kłamstwa!!!!

[edytowane 13/8/2008 przez Marines]

OdpowiedzCytat
Cheery
rozmówca
13/08/2008 3:11 am  

Marines ,można można. Ludzie teraz uwierzą we wszystko -jeśli się dobrze zareklamuje. Nawet jak by stworzyli reklamę tańczącego papierosa "pal mnie ,jestem taki zdroowy".
Co do reklamy jedzenia warzyw -bardzo ciekawy pomysł ,szkoda ,że nie widziałam takiej reklamy. Można by coś takiego wymyślić ,coś podobnego do reklam bonduelle (tańcząca kukurydza ,śpiewający groszek... 🙂 )

OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
13/08/2008 3:39 am  

Co do reklamy jedzenia warzyw -bardzo ciekawy pomysł ,szkoda ,że nie widziałam takiej reklamy.

Owszem , zachęcano w tej reklamie do jedzenia 5 porcji warzyw codziennie ale jednocześnie podsuwano pomysł ze swoimi zupkami warzywnymi w proszku , które to niby miały zastępować prawdziwe warzywa . Jedna torebka zupy = jedna porcja warzyw.
Taki marketing ale może lepsza taka porcja niż żadna.
Akcja rybna trwa nadal , przynajmniej w radiu. 😉

OdpowiedzCytat
Strona 3 / 6 Wstecz Następny

Praca