Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"Jedz ryby codziennie"  

Strona 4 / 6 Wstecz Następny
  RSS

leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
13/08/2008 3:55 am  

Widziałam raz tą reklamę w tv ,drugi raz w radiu ,wkurzyło mnie to ,jak by rybka mówiła -"zjedz mnie ,jestem zdrowa i zabijaj mnie do woli -ja to uwielbiam!" :/ mama zareagowała śmiechem na tą reklamę uważając ,że jest zabawna... Ale z czasem przeminie ,tak jak reklama "pij mleko będziesz wielki" ,w którą osobiście przestałam wierzyć jak zobaczyłam okładkę gazety z napisem "pij mleko ,będziesz martwy" na tle był szkielet popijający szklankę mleka... ciekawa jestem czy kiedyś pojawi się temat w gazetach ,w telewizji o szkodliwości jedzenia ryb ,lecz wątpię ...

Na prawdę? mleko szkodzi? Jak?!

Ja tej reklamy już dawno nie widziałam. Obejrzeć mis ię udało 2 razy i nigdy wiecej jej nie widziałam ;p


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
13/08/2008 3:58 am  

Na prawdę? mleko szkodzi? Jak?!

mi szkodzi 😛


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
13/08/2008 11:58 am  

Mi niby nie szkodzi ,ale zrezygnowałam z tak częstego picia mleka .
Kiedyś piłam te małe w kartonikach bo moje rodzeństwo dostawało w szkole a domowego od krowy nie chciałam bo tłuste.
U niektórych powoduje uczulenie ,laktozę i nie wiem co jeszcze a w starości słabe kości i osteoporozę 😛

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
13/08/2008 2:05 pm  

Laktoza to nie choroba, tylko cukier mleczny 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
13/08/2008 4:06 pm  

chodziło mi o nietolerancję laktozy
Nietolerancja laktozy jest zaburzeniem trawienia, w którym organizm wytwarza za mało lub nie wytwarza wcale laktazy, enzymu wymaganego do prawidłowego rozkładu laktozy (cukru obecnego w mleku i innych produktach nabiałowych). W przypadku nietolerancji laktozy spożycie produktów zawierających laktozę prowadzi do nadmiernej produkcji gazów trawiennych (wzdęcia i kurczowe bóle brzucha) i często do wodnistej biegunki. Ludzie z nietolerancją laktozy powinni zwracać uwagę na składniki i dodatki zawarte w produktach żywnościowych.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
14/08/2008 12:22 am  

obeznany nieco kolega powiedział ostatnio iż ryby jeśli ryba ma w sobie choćby ślady rtęci staje się bardzo nievbezpiecznym pokarmem dla dzieci; groźniejszym niż dla dorosłych. chodzi o to że rtęć w rybach oprócz w tłuszczu kumuluje się także w białku. u dzieci białko to podczas wzrostu zastępuje normalne ludzkie białko co może spowodowa po dłuższym czasie silny niedorozwój umysłowy. szczególne zarożenie dla dzieci stanowią oczywiście tłuste ryby morskie --' , w nich jest najwięcej rtęci. w książce "Zdrowi stulatkowie" czytałam o dziewczynce jedzącej dwa razy w tygodniu puszkę tuńczyka: w wieku pięciu lat prawie nie umiała mówić i była niezdolna nawet do zawiązania sznurówki. z druiej strony książka ta podaje iż istnieje duży związek między jedzeniem mięsa i nabiału a rakiem a 4 z 5 najdłużej żyjących szczepów ludzi to właśnie wegetarianie. jeden dwa razy w tygodniu je ryby jednocześnie nie jedząc w ogóle nnych rodzajów mięsa i nabiału. badania China Study wykazały że razem ze zwiększonym spożycien mięsa i mleka wzrasta zachorowalność na raka nawet do kilkunastu razy w porównaniu do regionów Chin w których zamiast mleka krowiego pije się sojowe a mięso nie stanowi znaczącego składnika diety. wielu badaczy zajmujących się długowiecznością twierdzi że mięso z jeszcze jednego powodu skraca życie: żelazo hemowe które jest promowane jako lepsze gdyż lepiej się wchłania w rzeczywistości wchłania się w nadmiarze. o ile żelaza z roślin organizm pobiera tyle ile jest mu potrzebne to z mięsa wchłania niezależnie od zapotrzebowania. żelazo jako silny oksydant przyczynia się do powstawania dużej ilości wolnych rodników a w związku z tym może prowadzić do licznych chorób i skrócenia czasu życia. niewielkie różnice międzi ilością żelaza w krwi kobiet i mężczyzn są uważane za jedną z przyczyn dłuższego życia kobiet które jego nadmiar wydalają wraz z miesiączką utrzymując o niższym poziomie, a oddawanie krwi przez mężczyzn może przedłużyć życie.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
14/08/2008 1:39 am  

Bardzo ciekawe fakty nie wiedziałam o tym,powiem mamie ciekawe co ona na to powie.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/08/2008 4:41 am  

... Ale z czasem przeminie ,tak jak reklama "pij mleko będziesz wielki"

Wydaje mi się ,że reklama " pij mleko , będziesz wielki " trwa nadal .
Dzisiaj widziałam ją na młodzieżowym kanale Jetix. Jest tylko w nowszym wydaniu........ 😡


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/08/2008 10:17 am  

Bardzo ciekawe, Natasha.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
14/08/2008 6:09 pm  

Bardzo ciekawe fakty nie wiedziałam o tym,powiem mamie ciekawe co ona na to powie.

Interesujące fakty Natasho, tylko, że nie zadziałają w moim domu, ja już się nie odzywam. A akcja "jedz ryby" jest straszna. Ale chyba nie działa na wszystkich. Mój 5-letni siostrzeniec powiedział widząc rybę na talerzu "biedna rybka...musiała żyć po to żeby teraz ją ktoś zjadł"

Najbardziej oburza mnie w tych reklamach to, że ryby mówią ludzkim głosem, są nimi przebrani ludzi... po prostu idylla: ryby się cieszą , ze zostaną zabite i szczytem ich marzeń jest cierpienie dla ludzi- "jak dorosnę chcę być zjedzona przez ludzi"- paranoja

Nie wiem czy czytaliście: http://wiadomosci.onet.pl/1804940,16,item.html


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
14/08/2008 7:03 pm  

hehe powiem mojemu brat bo on tak kocha makrele i inne rybki z Tesco .
Niech je:D
Swoją droga młody ostatnio mnie wkurza strasznie wkurza się na mnie i wyzywa a to że kasę marnuje a to, że jem trawę i w ogóle wyzywa ,co zrobić z jego zachowaniem jak rozładować ta burzę hormonów bo on dorasta.
Dowód na to ,że mięso powoduje agresje.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
09/09/2008 12:48 am  

Mam nadzieję, że temat nie za stary na odświeżenie...
Oglądałem dziś TV no i niestety natknąłem się na tę reklamę i pomimo że już o nich kiedyś słyszałem, to znowu mnie ruszyło...

Jeśli ktoś jeszcze nie widział:
[url] http://pl.youtube.com/watch?v=isHPzLZygCQ[/url]

[url] http://pl.youtube.com/watch?v=SRqK0GPiW_k[/url]

[/b]no i ciekawe jakie podejście do jedzenia ryb będą miały dzieci, gdy usłyszą że "chcę być piękna jak księżniczka" dlatego jem ryby - chore to 🙁

Zaciekawiło mnie jeszcze to ostatnie zdanie, "Ryba wpływa na wszystko" - czyżby chcieli przemycić w ten sposób także negatywne aspekty ich jedzenia?


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
09/09/2008 12:58 am  

ostatnio usłyszałam tę reklamę w radiu, podczas piątej godziny podróży pksem do domu z egzaminu i od razu się rozbudziłam, bo ta dziewczynka mówi tak,jakby wypowiadała życzenie: "rybko, rybko, chcę byc piękna jak księżniczka", oczywiście nie ma nic na temat szkodliwości ryb, takie wykorzystywanie ludzkiej naiwności, bo przecież ludzie chcą jak najlepiej dla swoich dzieci 🙁

[edytowane 8/9/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
09/09/2008 4:06 pm  

Ja wróciłam do ryb,smakuja mi i ogólnie uważam,że mój organizm ich potrzebuje (skoro na widok wędzonej makreli w sklepie dostaję drgawek i ślinotoku...). Ale mimo to uważam,że reklamy tego typu nie są dobre...Pan rybka wychodzi zadowolony z kuchni i się cieszy,że go jedzą dzieciaki..no cóż...to to samo co uśmiechnięta świnka na sloganie masarni.

Dla tych,którzy będą chcili mnie skrytykować i stwierdzić,że nie jestem wegetarianką-odsyłam was do tematu marudnik i narzekacz,gdzie wyjaśniam powód powrotu do ryb. Stało się to z musu,ale nie żałuję,bo ryby mi bardzo smakują.I dziś na obiad smażona rybka...

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
pontonica
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
09/09/2008 8:42 pm  

Tez troche sie wkurzylam, ogladajac ta reklame, jak przy kazdej zreszta tego typu akcji. Nie widzialam jeszcze niczego narzucajacego (!) jedzenie np. warzyw, tylko zywnosc, przez ktora ktos musi cierpiec. I co to w ogole jest? Jakies uswiadamianie ludnosci? Ryba zawiera costam i costam , jedz ryby codziennie ! To rozkaz? Nie lubie takich haselek....jedz ryby codziennie....nie, kurde, nie ! 😛 A tak odchodzac od tematyki, to fajny jest pan rybka 🙂 i swietna piosenka 😀 give me some fishh, give me, give me some fishhh 😀


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 6 Wstecz Następny
  
Praca