Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Idiotyczne reality  

Strona 5 / 10 Wstecz Następny
  RSS

Aleksandran
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 101
08/06/2009 9:02 pm  

czyli własciwie zawsze miałem ich z głowy

Z głowy? Rodzina (przynajmniej dla mnie) jest najważniejsza i ja trochę Twojego podejścia nie rozumiem. Co do Twoich przeżyć z przedszkola to wybacz, ale wyalienowanie się (w tak młodym wieku, gdy dzieci lgną do rówieśników) świadczy być może o problemach natury psychicznej. Jak zakładam nie jesteś wegetarianinem od tak młodego wieku, zatem uważam, iż Twoje 'uprzedzenia' do ludzi wcale nie wiążą się z dietą. To są oczywiście tylko przypuszczenia.

Czerpię nieopisaną radość z czerpania radości z życia 🙂


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
08/06/2009 9:57 pm  

Co do programu to pewnie "życie", z jakimś z góry znanym, zakręconym scenariuszem ... Tylko kury szkoda 🙁 .

Co do drugiej sprawy to fanatyzm jest zły w każdym możliwym wydaniu. 🙁 Ogrodzenie się murem od świata jest ucieczką od problemu 🙁 . Jednak to tylko moja opinia, bo każdy powinien mieć prawo do swojej oryginalności 🙂

Zresztą ja też nie znoszę piwa, wole inne napoje "energetyczne" 😛 .

mn


OdpowiedzCytat
Devaa
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 119
08/06/2009 10:19 pm  

widzialam to i niezbyt ciekawe, po chwili wylaczylam ;]


OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
09/06/2009 2:12 am  

Tak, dieta to tylko jeden z możliwych, całkiem niezły, jak dla mnie, pretekst, żeby nie tracić czasu na kontakty z małą familją a zajmować się pracą mnisią w wielkiej familii; Och Aleksandryn, naturalnie, jestem dewiantem, nie wydaje Ci się, trafiłaś w dziesiątkę, dziękuję, powinienem was uprzedzić, żeby było wiadomo jak się do mnie odnosić; naturalnie nie jest to wesoła sytuacja, ale może można to wykorzystać dla pożytku czyjegoś;; moja mama była wychowana przez słuzącą i jej mama dla dziecka nigdy nie miała czasu, bo zajmowała się "robieniem pieniędzy"; wobec tego, że uczuciowość, tak mówi psychologia, kształtuje się do piątego roku życia, a ona tak na prawdę była porzucona, mimo, ze formalnie nie, nie wiedziała jak wychowywać swoje dziecko, swojego jedynaczka, stąd to mamy czego się już nie zmieni, można jedynie nauczyć się innych zachowań, ale to bedą zachowania tylko wyuczone, a nie własne, bo psychika została zabita w latach pierwszych życia; nazywamy to psychopatią, czyli zachowania z braku uczuć wyższych, nie ma miłości, może być np. sadyzm, nieuświadamiany, zresztą, czyli niewinny morderca; cóż począć, Spartanie takich nieprawidłowych ludzi zrzucali ze skały, mnie nikt nie zrzucił, bo nie żyjemy w Sparcie, ale i tak obrywam za to, inaczej, "w białych rękawiczkach" umniejszany, chłostany, bity
... i tu wracamy, moim zdaniem, do wątku "idiotyczne reality" dlaczego dzieci z taką niewinnością zabijają kury; czy to nie przez brak współodczuwającego umysłu?
[edytowane 8/6/2009 przez drop]

[edytowane 8/6/2009 przez drop]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
09/06/2009 5:00 am  

formalnie nie, nie wiedziała jak wychowywać swoje dziecko, swojego jedynaczka, stąd to mamy czego się już nie zmieni, można jedynie nauczyć się innych zachowań, ale to bedą zachowania tylko wyuczone, a nie własne, bo psychika została zabita w latach pierwszych życia;

wiesz co, pie*dolisz głupoty, tyle ci powiem. Od dobrobytu się w głowie przewraca.

grrr..


OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
09/06/2009 6:25 am  

dziękuję Ci fasolencja, jesteś kochana 🙂
:((
jednakowoż weź, moja miła, pod uwagę fakt, że studiujesz nauki prawne a nie psychologię, czy chociażby pedagogikę ludzi dorosłych :crash:

[edytowane 9/6/2009 przez drop]


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
09/06/2009 3:29 pm  

wiesz co, pie*dolisz głupoty, tyle ci powiem. Od dobrobytu się w głowie przewraca.

grrr..

[img] [/img]


OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
09/06/2009 3:59 pm  

🙂 :oo:


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
09/06/2009 5:21 pm  

ja studiuję nie tylko prawo, zresztą, nie muszę niczego studiować, żeby logicznie pomyśleć 😎 może i zareagowałam zbyt ostro, jednak zawsze kiedy pomyślę sobie o tych "biednych dzieciach z bogatych domów" to łapię agresora


OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
09/06/2009 5:46 pm  

ja nie jestem z bogatego domu, w komunizmie ci ludzie nie byli już tacy bogaci jak przed wojną, ja pisałem o mamie, która urodziła się w 1925 roku w Szopienicach koło Katowic; nie denerwuj się fasolencja, nie jestem dla Ciebie kimś obcym; przyszedłem na to forum z poczuciem, że wegetarianie są sobie bliscy, przez to że nie przyczyniają się do zabijania co roku miliardów zwierząt, tak samo czujących istot jak my, a tu spotykam jakieś walki wewnętrzne, pytam:"po co? nie warto!"; mogę Ci wysłać wiersz, fasolencja, chcesz? 😮 🙁
a swoją drogą logika jest przyczyną ataku, bardzo ciekawe; nie lubię logiki

[edytowane 9/6/2009 przez drop]


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
09/06/2009 8:25 pm  

czyli własciwie zawsze miałem ich z głowy

Z głowy? Rodzina (przynajmniej dla mnie) jest najważniejsza i ja trochę Twojego podejścia nie rozumiem.

Ja rozumiem. Dla mnie rodzina to nie są po prostu KREWNI. Rodzina to ci, za którymi tęsknię, kiedy jestem daleko, których potrzebuję. To ci, w obecności których czuję, że mogę być sobą, ci którzy kochają mnie bez względu na moje wady, a kiedy myślę o nich wszystko wydaje mi się łatwiejsze, bo wiem, że będą ze mną zawsze. To dobrze, jeżeli krewni sa jednocześnie rodziną. Ja czasami mam swoich krewnych po prostu dosyć, nie potrafię się z nimi porozumieć i czuję, że oni mnie również, bo jestem INNA, bo odkąd pamiętam zawsze byłam "czarną owcą". Dlatego rozumiem podejście dropa:)

Jesli chodzi o przyjaciół, to mam jedną przyjaciółkę, która dzięki mnie przeszła na wegetarianizm i drugą, która nawet się nad tym zastanawia i mam nadzieję, że może kiedyś... 😉 Obie są wspaniałe i stanowią część mojej rodziny:) Poza tym mam znajomych nie-wege, którzy są NAPRAWDĘ dobrymi ludźmi.
Poza tym nawet, jeśli przynajmniej raz dziennie myślę, że żałuję przynależności do gatunku ludzkiego, to jednak kocham przebywać z ludźmi. I cały czas wierzę, że są na tym świecie dobrzy mięsożercy 😀

Nie musimy zgadzać się z cudzymi przekonaniami. Ale wypadałoby je szanować:)

Nawiązując natomiast do tematu o reality szoł, to uważam, że nie powinno się promować
zabijania w telewizji, tym bardziej jako rozrywkę, mimo że jest to przecież "TYLKO KURA" 😡

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
09/06/2009 9:00 pm  

Biedne dzieci z bogatych domów? Mi tam ich żal ... 🙁

Wolności i szczęścia się za nic nie kupi ... 🙁

mn


OdpowiedzCytat
Aleksandran
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 101
09/06/2009 10:28 pm  

naturalnie nie jest to wesoła sytuacja, ale może można to wykorzystać dla pożytku czyjegoś;; moja mama była wychowana przez słuzącą i jej mama dla dziecka nigdy nie miała czasu, bo zajmowała się "robieniem pieniędzy"; wobec tego, że uczuciowość, tak mówi psychologia, kształtuje się do piątego roku życia, a ona tak na prawdę była porzucona, mimo, ze formalnie nie, nie wiedziała jak wychowywać swoje dziecko, swojego jedynaczka, stąd to mamy czego się już nie zmieni, można jedynie nauczyć się innych zachowań, ale to bedą zachowania tylko wyuczone, a nie własne, bo psychika została zabita w latach pierwszych życia; nazywamy to psychopatią, czyli zachowania z braku uczuć wyższych, nie ma miłości, może być np. sadyzm, nieuświadamiany, zresztą, czyli niewinny morderca; cóż począć,

? Trochę to zamotałeś. Czyli stronisz od ludzi bo nie nauczono Cię miłości? Skąd wobec tego bierze się u Ciebie miłość do stworzeń takich jak zwierzęta?

Czerpię nieopisaną radość z czerpania radości z życia 🙂


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
10/06/2009 1:50 am  

Większości z was (wegetarian) nie podoba się, że mięsożercy nas nie akceptują/mają za dziwaków, a część z was nie potrafi zrozumieć postawy Dropa. Jak mozecie oczekiwać zrozumienia wobec wegetarian, jak sami pewnych postaw związanych z byciem wege odmiennych od waszych nie rozumiecie 😉

Mnie sie postawa Dropa podoba, bo mam wrażenie, że on żyje w zgodzie ze samym sobą 🙂 Wybrał sobie styl życia, który jemu pasuje i chyba nie ma sensu kłócenie się o to, bo każdy ma swój pomysł na życie.

Co do kontaktu z rodziną zgadzam sie z tym co napisała katie_chatterbox, dla mnie więzy krwi nie mają żandego znaczania, albo ktoś jest mi bliski albo nie, a to czy jest ze mną spokrewniony jest mało istotne. Z rodziny mam kontakt tylko z rodzicami, reszty osób nie uważam za takie z którymi mogłabym sie dogadać/miło spędzić czas/zrobić coś fajnego itp. Jak ktoś lubi zgromadzenia rodzinne to super, ale weźcie pod uwagę, że innym to do niczego nie jest potrzebne 🙂


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
10/06/2009 2:30 am  

Dobra, fajnie że drop żyje sobie w zgodzie ze sobą samym ale nie zaprzeczysz, że to jest totalne ekstremum. Możesz się z tym nie zgadzać, ale człowiek z natury jest stworzony do przebywania w społeczności, czuje potrzebę zawiązywania bliskich kontaktów, bycia kochanym, itp itd, to są podstawowe potrzeby człowieka, jeśli ktoś ma choć podstawowe pojęcie o psychologii - a jeśli ktoś twierdzi inaczej, to zazwyczaj jest tak dlatego, że nie doświadczył normalnej rodzicielskiej miłości i ma niejako wypaczone pojęcie o tej sferze - więc nie powiecie mi, że to jest naturalna reakcja i sposób życia 😐 Idąc filozofią dropa, wszyscy ludzie na świecie powinni być rasistami, albo jeszcze lepiej, powinna być zabroniona choćby podróż do innego kraju tylko dlatego, że ktoś jest inny pod względem etnicznym, może mury na granicach od razu zbudujmy! Sorry, ale po to jest jeden świat żeby wszyscy ludzie na tej planecie żyli w zgodzie a nie odgradzali się jedni od drugich :/ Dla mnie to jest IDIOTYCZNE, koniec kropka.

[edytowane 9/6/2009 od Loviisa-chan]

[edytowane 9/6/2009 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 10 Wstecz Następny
  
Praca