Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"fakt" a wegetarianizm  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Avraxis
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
06/10/2008 11:52 pm  

Uwaga: drastyczne!

[url] http://fakty.interia.pl/galerie/obyczaje/festiwal-wegetarianizmu/zdjecie/duze,877463,1,275 [/url]

Dziś w "fakcie" był o tym tekst na ostatniej stronie (tej z tradycyjną gołą babą, która zawsze jest wywieszana przez kioskarzy). W szmatławcu owym (bo gazetą go nie nazwę) notkę (bo artykułem tego nie nazwę) opatrzyli tytułem "tak kończą wegetarianie". Notkę zakończyli stwierdzeniem (tu niedokładnie, bo z pamięci), że "opanowaliby się, gdyby od czasu do czasu spożyli jakieś białko zwierzęce".
Pisanie, że to, co ci ludzie robią wynika z ich wegetarianizmu, to czysta manipulacja. Te praktyki związane są z wierzeniami ludzi, nie z wegetarianizmem. Nie wiem, czy autor tekstu zrobił to umyślnie, czy po prostu niezbyt mu wychodzi myślenie, ale żaden z tych przypadków nie może być akceptowany.
Nie piszę już, że tekst w "fakcie" i komentarze na interii pokazały polskie specjalności - nietolerancyjność i ksenofobię, zarówno w stosunku do obcych kultur, jak i wegetarianizmu.

[edytowane 6/10/2008 przez Avraxis]

[edytowane 6/10/2008 przez Avraxis]

Nieżyciowy aspołeczniak


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
06/10/2008 11:58 pm  

Avraxisie, Polacy niestety uwielbiają tabloidy, które niestety są jakimś rodzajem prasy i zajmują poczesne miejsce wśród najczęściej kupowanych tytułów, nikt tego nie zmieni, bo jest tak, niestety na całym świecie, mądrzy ludzie wiedzą, że nie należy brac na poważnie tego co pisze fakt, czyli historii o wielorybie płynącym wisłą, itp 😉


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
07/10/2008 12:11 am  

Niestety, fasolencjo, w PL mało tych mądrych ludzi 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
07/10/2008 8:51 pm  

Fakt to najgorsza z gazet. Widocznie tematy o Dodzie się wyczerpały, więc trzeba się czegoś uczepić.

Nie piszę już, że tekst w "fakcie" i komentarze na interii pokazały polskie specjalności - nietolerancyjność i ksenofobię, zarówno w stosunku do obcych kultur, jak i wegetarianizmu.

Wszystko co jest inne od razu nienormalne. Ja wyznaję zasadę, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem. Żyjemy w kraju ludzi ograniczonych. Oczywiście nie uważam aby wszyscy tacy byli ale większość na pewno.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
08/10/2008 3:05 am  

Znalazłam ten artykuł

http://www.efakt.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=36961

A także jeszcze jeden

http://facet.wp.pl/gid,10436265,img,10436282,kat,,galeriazdjecie.html?T[page]=1

Bellis_perennis, wczoraj wracłam z Katowic autobusem i spotkałam tam znajomych. Jeden mi powiedział, że jest w pewnym sensie rasistą, więc mu powiedziałam, że jest zacofany. Wziął to sobei do serca, bo przez większość podróży co jakiś czas powtarzał: "nei jestem zacofany" 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
08/10/2008 2:29 pm  

zacofane,tepaki, az żal **** ściska ze tacy ludzie wydaja szmatławca , ktorego w koncu nawet ktos czyta 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
08/10/2008 3:46 pm  

Jeden mi powiedział, że jest w pewnym sensie rasistą, więc mu powiedziałam, że jest zacofany. Wziął to sobei do serca, bo przez większość podróży co jakiś czas powtarzał: "nei jestem zacofany"

Ja tak robię jak się poczuję urażona. Może sobie to przemyśli i zmieni się. Moi znajomi mięli ostatnio dziwną sytuację. Na rynku w Poznaniu podszedł do nich jakiś chłopak i powiedział: "przepraszam ale jestem rasistą". 😮 Tylko, że na całym rynku nie było widać nikogo, kto nie byłby biały.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
09/10/2008 1:39 am  

Po rasiźmie zapytałam się go, czy jest homofobem. Najpierw poprosił o wyjaśnienie tego pojęcia, bo nie wiedział. Po czym odpowiedział, że generalnei nie. Lubi lesbijki, biseksualistki bardziej (zaburzyłam zresztą jego fantazję trójkącika, że wszystkie bi lubią trójkąty 😮 ), a geje jak dla niego z daleka 😡 Też mu powiedziałam, co o tym myślę. Może się zmieni, kto wie...

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
09/10/2008 2:15 am  

Dlaczego faceci akceptują lub przepadają za lesbijkami i bisexualistkami to wiadomo. Często zdarza się ogromna niechęć i obrzydzenie za strony heteroseksualnych mężczyzn w stosunku do gejów. To chyba ze strachu, że mogą się stać obiektem westchnień bądź odkryją w sobie tą drugą homoseksualną stronę. :rotfl: W końcu podobno każdy jest bi tylko może to być przechylone bardziej w stronę homo, hetero lub wypośrodkowane 😎

zaburzyłam zresztą jego fantazję trójkącika, że wszystkie bi lubią trójkąty

Mogłaś zaproponować trójkąt z dwoma facetami. Wziąłby nogi za pas. Gorzej jakby się ucieszył.... I jak się wtedy wykręcić? 😮

[edytowane 8/10/2008 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
09/10/2008 2:34 am  

no ja słyszałem, że to podobno kobiety są z natury bi, ale faktycznie jak się poczyta fora typu www.beztabu.com (polecam 🙂 pomimo troli), to co najmniej połowa facetów jest bi 😛 no a to, że w mniemaniu heteryków lesbijki są cacy a geje be, to już inny bzdurny pogląd, ehh co się dzieje na tym świecie...


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
09/10/2008 3:34 am  

Też uważam, ze każdy rodzi się bi, a to społeczeństwo wpływa później na świadomość swojej orientacji 😉
Andros, dzięki za linka, na pewno poszperam tam troszkę 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
09/10/2008 6:07 pm  

Fasolencja, mnie rozwaliło jak w jednym serialu o lesbijkach (The L Word) 2 les chciały mieć dziecko i stwierdziły, że jedna z nich się prześpi z facetem. Znalazły faceta chętnego na trójkącik z lesbijkami. Doszło do sceny, że wychodzi na jaw, że one chcą tylko zapłodnić jedną z nich, co on na to? Czy zawsze jak les chcą sie seksić z facetem to musi chodzić o kradzież spermy? Czy jakośtak to brzmiało... Ubaw miałam po pachy, bo po angielsku to świetnie brzmiało :rotfl:
Kradzież spermy :rotfl:

Mój brat jest takim typem, o którym pisałaś. Zaczął kilka lat temu przy swoich kumpach i przy mnei najeżdzać na gejów, to tak poprowadziłam jego wypowiedziami, że sam przyznał, że jest gejem. Minę miał boską, jak doszedł do jego świadomości fakt, co sam powiedział. Koledzy mieli ubaw :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/10/2008 3:01 am  

no, to udało Ci się zrobić brata na szaro 😉
mnie taka tępota po prostu obezwładnia, bo nie da się z nią polemizować...


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
10/10/2008 4:17 pm  

Nie piszę już, że tekst w "fakcie" i komentarze na interii pokazały polskie specjalności - nietolerancyjność i ksenofobię, zarówno w stosunku do obcych kultur, jak i wegetarianizmu.

Przeczytałam te komentarze , masz rację. Uważam , szkoda było czasu.I bez tego znam polską mentalność. A swoją drogą , oglądałam jeszcze gorsze rytuały. 😉


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
11/11/2008 5:39 pm  

Czego mozna spodziewac się po gazecie,która kosztuje 1,20 ? 🙂
Czytałam to i nawet oglądałam zdjęcia. W pierwszej chwili także sie wzburzyłam,gotowa byłam pisać do autorów tematu.Ale później stwierdziłam,że to nie ma sensu,a mentalność coniektórych osób powala...ze śmiechu:)
Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca