Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy zjedlibyście mięso...?  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
06/03/2009 3:52 pm  

Euglena należy do protistów 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
06/03/2009 7:25 pm  

No tak ale Assasello chodziło o taką roślinę do jedzenia, która smakuje jak ryba. Myślę, że własnie Euglena zielona smakuje jak ryba chociaż nią nie jest bo nie wiadomo czy to roślina , czy to zwierzę :spryciarz:


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
06/03/2009 8:08 pm  

Ech euglena należy do klejnotek czyli należy do protista jak wspomniała xxl. Miałam to na botanice 😛 ale ani to roślina ani zwierzę 😛 nie wiem jak to smakuje... Nie wiedziałam w ogóle, że to można jeść 😮


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
07/03/2009 1:41 am  

Ryby to pachną morzem a nie rybami podobnie jak glony morskie n.p. nori czy kelp.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
08/04/2009 11:31 pm  

😉
Ja bym nie zjadła. Bo co to za różnica czy samo zwierzę umarło, czy człowiek mu w tym 'pomógł'. Ludzi którzy umierają śmiercią naturalną też nie jem... 😉


OdpowiedzCytat
YolinMic
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 169
09/04/2009 1:26 am  

jesli ktos lubi / albo lubil np. wedzona rybe a juz nie je ryb tylko za smakiem teskni to polecam wedzone tofu, jadlam ostatnio i wlasnie tak mi smakowalo,
... miesa nie zjadlabym zadnego

Jedynym przykazaniem jest milosc. Jesli jej nie ma- na nic zda sie dziesiecioro przykazan OSHO http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html <param name=


OdpowiedzCytat
Misia_WEGA
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 38
09/04/2009 3:21 am  

Człowieka też bym nie zjadła tylko dlatego, że "padł". Nie widzę żadnej różnicy. I nie myślę o tym co bym zrobiła, gdybym znalazła się w takiej sytuacji jak postaci z powieści i nowel Londona, bo to tak jak gdybym dopuszczała możliwość amoralnych zachowań tylko dlatego, ze istnieje Inny Świat, taki jak u Herlinga-Grudzińskiego. Muszę myśleć jak powinnam postępować tu i teraz.
[/quote}

Nasuwa się tu od razu "Inny Świat" mnie również...

Nie zjadłabym..................
Mam nadzieję,że nigdy nie będę postawiona przed radykalnym wyborem...tj. głód.

Moim przestępstwem jest osądzanie ludzi nie po tym jak wyglądają, lecz po tym, co mówią i myślą. Moim przestępstwem jest to, że jestem bardziej bystra od ciebie - nigdy mi tego nie wybaczysz.


OdpowiedzCytat
kornelia1981
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
09/04/2009 6:51 pm  

hehe ja nie 🙂 nie ma to dla mnie znaczenia zwierze to zwierze


OdpowiedzCytat
big_red
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 37
20/08/2009 2:39 am  

Nie zjadłbym, bo jak to wcześniej kilka osobników napisało, nie ma takiej potrzeby. Osobiście wychodzę z założenia, że człowiek to też zwierzę tyle, że lepiej wyewoluowane, gdyby nasza przeszłość nie zmusiła dalekich przodków do rozwinięcia i wzrostu mózgu to pewnie teraz, żylibyśmy podobnie jak np. zając czy małpa.

Od czasu gdy Darwin przedstawił swój referat wydaje mi się być oczywistym, że ludzie powinni szanować resztę żywych istot, bo wystarczyłoby, aby historia potoczyła się inaczej i teraz to my moglibyśmy padać ofiarą świń 😉


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/08/2009 2:44 am  

nie zjadłabym, bo po co? zresztą, nie jestem hieną 😉 chyba, że bym naprawdę [b]musiała [/b]

Dokładnie 🙂 Nawet gdybym jadła mięso to padliny bym nie tkneła, no chyba, że nie miałabym innego wyjścia.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
zWiErZaKoMaNkA
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
20/08/2009 4:25 am  

Odp. Nie.

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]


OdpowiedzCytat
Wentzowa
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
14/09/2009 2:23 am  

Nie ważne czy zwierzę padło samo, czy ktoś je zabił - nie zjadłabym.

Nowy świat będzie wegetariański.


OdpowiedzCytat
CzarnaWdowa
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 43
14/09/2009 8:08 pm  

To ja się zapytam tak: a jakbyś nie zabiła swojego psa tylko by umarł śmiercią naturalną, to zjadłabyś go? Albo psa? Albo babcię?
Dla mnie trup to trup

"You've got to dance little liar"


OdpowiedzCytat
.Cherry.
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 53
22/10/2009 1:45 am  

Nie zjadłabym.
Po co miałabym jeść , jeżeli nawet mi nie smakuje?

Łzy są kroplami duszy.


OdpowiedzCytat
Millena
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
08/11/2009 3:13 pm  

nie. jakoś odkąd jestem wege nie postrzegam mięsa jako pożywienia dla siebie


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca