Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

przepis co do karpi  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

naiada
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
17/12/2008 10:42 am  

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ale świat się zmienia wegetarian przybywa i to całkiem szybko
--------------------------------------------------------------------------------

A skąd o tym wiesz ?

Stanisławie!
Poza tym co napisał Kociaczek to wnoszę po tym, co sama obserwuję. Po pierwsze mój boyfriend był zagorzałym mięsojadem i twierdził, że bez mięsa nie można życ a teraz ma odruch wymiotny na sam zapach..Za przykładem mojej mamy poza mną przeszły na wegetarianizm jeszcze dwie jej znajome..mój tata na wege jeszcze nie przeszedł ale znacznie ograniszył co jest nie lada sukcesem. Pójdzmy dalej..moja mama jest lekarzem i co jakiś czas jeden z jej pacjentów przyjdzie i mówi "pani doktor ja chyba zwariowałem...ale nie mogę jeśc mięsa bo źle się czuję. Czy ja od tego umrę?" Coś niesamowitego! tak jakby zbiorowa świadomośc się zmieniała! Moja mała kuzynka jak miała 4 latka przyszła do mamy i powiedziała (choc zaznaczam, że żaden z rodziców nie jest wege), że "swoich przyjaciół się nie zjada" i od tego momentu nie je mięsa. To wszystko nastraja mnie bardzo pozytywnie..takie światełko w tunelu.. i dlatego twierdzę że świat się zmienia i to na dobre:)

naiada


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
19/12/2008 12:39 pm  

A ja w końcu dostałam ulotki i (choć to nic wielkiego) powsuwałam je w całym budynku ludziom do skrzynek.. 🙂 Zostało mi ich jeszcze sporo, więc na tym się nie skończy. Myślę, że do kilku osób to dotrze, bo na ulotce widnieje napis "Jak się robi karpia na święta". Mam nadzieję , że to zachęci gospodynie domowe do przeczytania.. 😉 mały psikus.. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
20/12/2008 2:05 pm  

Powiedziałem rodzince, że nie wezmę udziału w Wigilii, jeśli zabiją karpia. Krótka piłka.

=


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
21/12/2008 9:34 pm  

Wiecie, nie wiem czy za sprawą wegetarian, czy za sprawą akcji, czy za sprawą jeszcze czegoś innego, ale w przed chwilą przeze mnie oglądanych wiadomościach podawali, że:

w 2005 roku hodowcy sprzedali 25 000 ton karpia
w 2008 roku - 17 000 ton karpia 🙂

Popyt maleje!
Oczywiście w dzienniku podali to jako złą wiadomość 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
22/12/2008 12:11 am  

Moi rodzice na szczęście nie kupują żywego karpia. W ogóle nie kupują karpia na święta. Wprawdzie są mięsożerni ale moja mama ostatnio ubolewała nad tymi rybami w plastikowych siatkach. To wprawdzie niewiele ale nie muszę znosić tego wigilijnego bestialstwa...


OdpowiedzCytat
QntaQinte
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
18/01/2009 2:45 am  

Wiecie, nie wiem czy za sprawą wegetarian, czy za sprawą akcji, czy za sprawą jeszcze czegoś innego, ale w przed chwilą przeze mnie oglądanych wiadomościach podawali, że:

w 2005 roku hodowcy sprzedali 25 000 ton karpia
w 2008 roku - 17 000 ton karpia 🙂

Popyt maleje!

na karpie owszem - maleje , coraz więcej je się pangi , mintaja , dorsza. otworz oczy


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
18/01/2009 11:54 am  

na karpie owszem - maleje , coraz więcej je się pangi , mintaja , dorsza. otworz oczy

Ja też tak myślę,bo ludzie stali się wygodni i wolą się nie brudzić ,bo w sklepach jest coraz szerszy asortyment innych ryb 🙁

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/10/2010 1:52 pm  

odswieze watek:

http://www.portalspozywczy.pl/inne/teksty/,40085.html

tak sobie mysle, ze argument o "smaczniejszym miesie" okazuje sie byc wazniesjszy niz wzgledy humanitarne. co o tym myslicie?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
26/10/2010 1:10 am  

A niech sobie mają argument jaki chcą, byle przestali tak robić.


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
26/10/2010 1:39 am  

aż strach pomyśleć ale już za nie długo znowu sie zacznie masakra..
Musze zawczasu dziadków upomnieć żeby chociaż brali wiaderka..
i ze ja przybędę z kotletami sojowymi lub krokietami soczewicowymi.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
AnnaBarbara
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 82
16/12/2010 1:47 am  

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,8824574,Zabijanie_za_kotara__snieta_ryba_w_ekotorbie__czyli.html

"Skoro nie ma przepisów, problem jest też z karaniem. Powiatowy Inspektorat prowadzi przed świętami rutynowe kontrole punktów sprzedaży. - Ale w Krakowie jest ich tak dużo, że wszystkich nie jesteśmy w stanie sprawdzić - twierdzi Żak. - Reagujemy głównie na skargi.
Poza tym inspektorat nie ma narzędzi. - Upominamy, nakazujemy poprawę, tylko w sytuacjach naprawdę drastycznych możemy skierować sprawę do organów ścigania jako znęcanie się nad zwierzętami - kwituje dr Żak."

Można zgłaszać stoiska sprzedające karpie do sanepidu, jeśli nie są spełnione odpowiednie warunki (zabijanie za kotarą, odpowiedni transport, woda itd.). Czyli w jakiś sposób działać można.


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
16/12/2010 11:27 am  

W sumie masz racje, tylko że to i tak kropla w morzu potrzeb 🙁
NB możesz też trafić na pracownika sanepidu, który będzie miał gdzieś np. brak kotary - bo jest w miare czysto, karpie pływają w wodzie, to o co czepianie się?
Takie przypadki też się niestety zdarzają... 🙁

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
17/12/2010 8:24 pm  

najlepiej nie chodzic na zakupy;/ dobrze,że nie mam żadnego supermarketu blisko domu...
chciałam namówic rodziców, żeby nie było karpia w tym roku ale cóż, radykalny tatuś stwierdził,że on chcę, a podobno święta to czas miłości, szkoda że nie dla wszystkich 🙁
co przeciętny chrześcijanin wie o miłości do bliźniego...
nienawidzę świąt


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
17/12/2010 8:29 pm  

Blisko miejsca w którym mieszkam jest supermarket tesco. Na drzwiach wisi ogłoszenie, że od 20 grudnia rozpocznie się sprzedaż "żywego karpia". Jak ktoś chce, może sobie zamówić. A żeby było jeszcze ciekawiej, to sprzedaż się będzie odbywać "przed" sklepem, a nie wewnątrz.
Ręce opadają 🙁

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/12/2010 8:37 pm  

Przynajmniej im tyłki zmarzną 😉


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca