Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Otwarta dyskusja z niektórymi "faktami" zamieszczonymi na stronie  

Strona 5 / 7 Wstecz Następny
  RSS

el
 el
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 14
03/05/2009 12:31 am  

Chyba jakiś rzeźnik, stara się wmówić że jego istnienie ma sens 🙂


OdpowiedzCytat
qwazarpl
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
03/05/2009 2:28 am  

Rzeźnikiem nie jestem. 🙂

Pomimo ogromnego zmęczenia po zarejestrowaniu i zalogowaniu się na forum 😉 poczytałem przepisy na potrawy wegetariańskie i mam pytanie.
Skoro pozbywamy się krów i produktów pochodzenia zwierzęcego to z czego zrobić śmietanę do zupy ?

http://www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-688.html

A i widzę że drób też nie jest wam obcy no bo wegetariańskie jajko to z czego ma być ?

http://www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-563.html

Popyt pozbawił Was produktów od zwierzęcych a jaja i śmietana to co warzywa ? 🙂

Kolejna ciekawostka:

Przygotowałam wegetariański jadłospis na tydzień, chciałam wiedzieć co o nim myślicie, co zmienilibyscie, a także poznać Wasze pomysły :

Dzień pierwszy:
śniadanie: tosty z serem żółtym + herbata cynamonowa
drugie śniadanie: kanapka z serem białym i pomidorem
obiad: ziemniaki, kotlety sojowe, mizeria + zupa pomidorowa
podwieczorek: słonecznik + rodzynki
kolacja: sałatka owocowa

Dzień drugi:
śniadanie: zupa mleczna z kluskami lanymi
drugie śniadanie: jabłko
obiad: zapiekany makaron z warzywami + zupa kapuściana (nie kapuśniak!)
podwieczorek: suszone morele
kolacja: kanapka z serkiem topionym, sałatą i pomidorem + herbata z pokrzywy

Dzień trzeci:
śniadanie: kanapka z drzemem + kakao
drugie śniadanie: drożdżówka
obiad: spagetti (bez miesa oczywiście) + zupa ogurkowa
podwieczorek: pestki z dyni
kolacja: sałatka warzywna

Dzień czwarty:
śniadanie: płatki z mlekiem
drugie śniadanie: kanapka z nutellą + szklanka mleka
obiad: zapiekany ser żółty, ziemniaki i sałatka z kiszonej kapusty + krupnik
podwieczorek: suszone banany
kolacja: kanapka z serem topionym + herbata cynamonowa

Czyli ten ser żółty i ser biały to z czego z marchewki 🙂 🙂
A zupa mleczna z jakiego mleka a no fakt z kokosowego.HE HE HE

Zdajcie sobie sprawę że jedząc jajko spożywacie małego kurczaczka, taki mały kawałek przyszłego życia.Jak teraz smakuje ?

Jestem też ciekawy na jakim nawozie te wasze zielonki wyrosną skoro wybiliście wszelakie zwierzę na tym padole ?

[edytowane 2/5/2009 przez qwazarpl]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
03/05/2009 2:56 am  

Ach co za nieblednąca błyskotliwość..... Powalająca... Jesteś moim idolem!
Koleżanka która napisała ten jadłospis najwyraźniej bardzo lubi produkty mleczne i powinieneś z nią o tym rozmawiać. Dla mnie on ma ma ich zbyt wiele. I za mało w nim żelaza i świeżych warzyw i owoców. Przyjmij do wiadomości, że jest coś takiego jak weganizm. Bardzo zdrowy. Polecam. No ale ja widzę, że czujesz się na tyle dobry, szlachetny i bez jakiejkolwiek etycznej skazy na sumieniu iż masz prawo kogokolwiek krytykować. Uwielbiam takich ludzi jak Ty. Logujesz się z braku laku i trollujesz bo nie masz nic lepszego do roboty. Czy ktoś w jakiś nachalny sposób Cię namawia do zmiany diety?
Jak uważasz, że nawóz to jedynie obornik współczuję..... Następna kwestia o której kolego nie masz pojęcia.
Każdy Twój kolejny argument jest odpierany więc zaczynasz już wymyślać pierdoły.

[edytowane 2/5/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/05/2009 2:58 am  

Przypominam że na ludzkim gównie nic nie urośnie ale może Wam się uda.

prócz idioty

Jestem też ciekawy na jakim nawozie te wasze zielonki wyrosną skoro wybiliście wszelakie zwierzę na tym padole ?

nie "wybiliśmy" a "przestaliśmy hodować" w dużym uproszczeniu, chociaż podejrzewam, że dla ciebie to i tak za trudnym językiem napisane

Jak uważasz, że nawóz to jedynie obornik współczuję..... Następna kwestia o której kolego nie masz pojęcia.

miastowy pewnie 😛

[edytowane 2/5/2009 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
qwazarpl
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
03/05/2009 3:04 am  

Fasolencja czym różni się nie wybiliśmy od przestaliśmy hodować ?
Klatka to klatka a ser to ser i z marchewki sera nie zrobisz.
Albo mówisz A i a się trzymasz albo jesz produkty od zwierzęce.
A buty i torebki to ty też nie używasz ? a jak myślisz z czego te przedmioty są zrobione ?
Ze zwierząt podpowiadam gdybyś nie wiedziała nie z marchewki.

Cyniczne to Wasze wege niby bez ale ze zwierząt.


OdpowiedzCytat
qwazarpl
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
03/05/2009 3:07 am  

I jeszcze jedno.
Strasznie bije z Waszych wypowiedzi AGRESJA czyżby brak...czegoś. 🙂


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/05/2009 3:07 am  

A buty i torebki to ty też nie używasz ?

no używam

a jak myślisz z czego te przedmioty są zrobione ?

z płótna, materiału, plastiku

Ze zwierząt podpowiadam gdybyś nie wiedziała nie z marchewki.

omg lol

czym różni się nie wybiliśmy od przestaliśmy hodować ?

ty chyba naprawdę nie potrafisz czytać, żaaaaal

Strasznie bije z Waszych wypowiedzi AGRESJA czyżby brak...czegoś.

dla twojej informacji-kocham zadymy, a dawno nie mieliśmy 😛

[edytowane 2/5/2009 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
03/05/2009 3:09 am  

Ty na serio jesteś kompletnym ...... sory ale tak się składa, że wegetarianie nie noszą skórzanych rzeczy... Idę spać bo żadnych nowych argumentów nie usłyszałam. Wciąż w kółko to samo. Przynajmniej kosma był w miarę inteligentny ale ty jesteś zwykłym trollem. Nie masz pojęcia czym jest wegetarianizm.
Nie karmię już trolla.


OdpowiedzCytat
qwazarpl
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
03/05/2009 3:12 am  

Jestem trolem a ty nie masz argumentów i nie pozostało ci nic innego jak iść spać.
Dobranoc

A gdybyś kiedyś na własnej roli chciała wychodować jakiekolwiek warzywo to pamiętaj że bez nawozu twoja jałowa ziemia nic nie wyda poza chwastem.
Smacznego

[edytowane 2/5/2009 przez qwazarpl]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/05/2009 3:13 am  

raport, trollu


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
03/05/2009 3:15 am  

qwazarpl, wiesz dlaczego nikt ci nie przyzna racji? Bo większość ludzi na tym forum to wegetarianie, którzy nie jedzą mięsa kierując się etyką, a nie ekonomią.
Kilka milionów ludzi straci pracę? A mnie bardziej obchodzi że codziennie kilka milionów zwierząt traci życie.
Czepiasz się laktoowowegetarian, że jedzą produkty odzwierzęce, więc rozumiem, że weganizm przyjmujesz bez zarzutu, czy się mylę?
Chociaż pewnie jak dyskusja przejdzie z wegetarianizmu na weganizm, to pewnie zaraz zaczniesz czepiać się składników odżywczych albo jeszcze coś wymyślisz twórczego.
Twoje argumenty można zbić zwykłą wiedzą książkową, której ci najwyraźniej brak.

Podziękowałeś za miłe przyjęcie na forum, nie ma za co:) jak chcesz być traktowany poważnie to pisz poprawnie i już.


OdpowiedzCytat
qwazarpl
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
03/05/2009 3:19 am  

No piszę poprawnie ale nie dla wegetarian. 🙂

Wcześniej pisałem że nie jestem przeciwnikiem takiego stylu odżywiania bo fakt nie jestem.
Ale .... no właśnie ale jestem dla Was gniotem którego nie tolerujecie mało tego gnoicie.

Dlaczego ?


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
03/05/2009 4:44 am  

Niepoprawnie jak zaznaczyłam w pierwszym poście pod względem stylistycznym, więc niepoprawnie zarówno dla wegetarian jak i dla mięsożerców.
Nie jesteś żadnym gniotem, ale nie wymagaj od ludzi, żeby tolerowali kogoś, kto posługuje się takimi bzdurnymi argumentami i nie potrafi zrozumieć drugiej strony. Zabrakło ci pomysłu, więc teraz przyszedł czas na 'dlaczego wy mnie tak tępicie?'
Wiesz dlaczego? Bo w wielu twoich wypowiedziach widać brak elementarnej wiedzy, a jeśli chodzi o mnie to nie lubię ludzi, którzy gówno wiedzą a myślą, że mają jakąś wiedzę. I żeby nie było, ja też w wielu sprawach jestem głupkiem, ale na tematy na których się nie znam nie wypowiadam się i już. Chcesz przykładów ze swoich wypowiedzi, proszę bardzo:

Zdajcie sobie sprawę że jedząc jajko spożywacie małego kurczaczka, taki mały kawałek przyszłego życia.Jak teraz smakuje ?

a wiesz, że jajko musi być zapłodnione, żeby powstał kurczak?

Od zarania dziejów człowiek podpierał się w swoim odżywianiu mięsem a przecież miał w swoim zasięgu rośliny, to dlaczego dodał do swojego menu mięso z powodu lenistwa czy z powodu potrzeby organizmu ?

a wiesz czym się głównie żywili starożytni Grecy? Podstawę żywieniową stanowiła papka zbożowa, oliwki i oliwa, czosnek, czasem owoce morza. Mięso i produkty odzwierzęce typu mleko były bardzo drogie, więc przeciętny Grek jadał je tylko i wyłącznie przy okazji świąt religijnych, kilka razy do roku. Podobnie było w wielu innych kulturach naszych przodków. Tak więc nie dodawano mięsa do jadłospisu ani z powodu lenistwa ani z potrzeby organizmu.

Jestem też ciekawy na jakim nawozie te wasze zielonki wyrosną skoro wybiliście wszelakie zwierzę na tym padole ?

Po pierwsze jako wegetarianie nie wybijemy nigdy zwierząt, bo my ich nie zabijamy. Po drugie czy wiesz co to jest kompostownik? Albo rośliny motylkowe?

A buty i torebki to ty też nie używasz ? a jak myślisz z czego te przedmioty są zrobione ?
Ze zwierząt podpowiadam gdybyś nie wiedziała nie z marchewki.

Cały czas rzucasz przykładem trawy czy marchewki co dowodzi tego, że myśląc o wegetarianizmie kierujesz się powszechnymi w naszym społeczeństwie stereotypami. A kwestia butów i torebek została już chyba wyjaśniona przez moich przedmówców.

Cyniczne to Wasze wege niby bez ale ze zwierząt.

cynizm - postawa życiowa charakteryzująca się nieuznawaniem wartości poważanych w danej grupie i deprecjonowaniem szanowanych przez nią instytucji, sposobów postępowania i autorytetów a. negacją i lekceważeniem wszelkich zasad i wartości; doktryna cyników, zwolenników gr.-rz. szkoły filoz. (V w. p.n.e.-IV w. n.e.), lekceważących przyjęte normy i zwyczaje, ograniczających swe potrzeby do minimum, uważających życie psa za symbol życia zgodnego z naturą; por. Diogenesa beczka.

Etym. - gr. kynismós 'cynizm' i kynikós 'psi; cyniczyny' od kýōn dpn. kynós 'pies'; por. kanalia.

co chciałeś zawrzeć w tym zdaniu? chyba pomyliłeś pojęcie cynizmu z hipokryzją

Symbioza wypracowała się sam bez profesorów i uczonych tego świata i gdyby nie ludzka zachłanność po wieki każdy gatunek byłby zachowany.

Nie byłby zachowany, bo proces wymierania gatunków miał miejsce zanim jeszcze ludzie stąpali po tej ziemi. Poza tym chowu przemysłowego nie nazywamy symbiozą.

a jest tu ktoś w wegetarian który powie/stwierdzi że rośliny nie czują ?

Ja powiem. Nie czują. Nie mają centralnego układu nerwowego. Poza tym co do zwierząt; to, że nie umieją mówić, nie oznacza, że nie umieją cierpieć. A jeśli dalej to cię nie przekonuje, to wytłumacz mi proszę, dlaczego świnia, wyrywa się i nie chce umierać, dlaczego krzyczy, kiedy podcinają jej gardło. Proszę podaj mi jeden argument poza tym, że czuje ból i strach.

Z twoich wypowiedzi bije kpina i szyderstwo i nie mów, że szanujesz wegetarian, bo twoje wypowiedzi świadczą o czym innym. Czego oczekujesz w odpowiedzi jeśli sam jesteś agresywny w swoich wypowiedziach?
Jesteś człowiekiem nieoczytanym i nieumiejącym czytać ze zrozumieniem. A ja osobiście głupoty nie znoszę.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/05/2009 5:22 am  

qwazarpl, takich jak Ty przewinęło się przez to forum wielu, z identycznymi "argumentami", które szybko i łatwo zostały obalone. Nudne jest powtarzanie w kółko tego samego i tłumaczenie jak dziecku najprostszych spraw, których zrozumienie wymaga minimalnego nakładu dociekliwości i logicznego myślenia. Mogę sprawić Ci linki do podobnych bezsensownych dyskusji, a tą proszę już zakończyć. Jest jałowa i nie na temat wątku.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
03/05/2009 5:23 pm  

Prowokacja albo prawdziwy kretyn.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 7 Wstecz Następny
  
Praca