Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Sklep wegetariański - czy warto?   

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Vequel
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
21/07/2009 12:36 am  

ja długo czekałam w moim mieście na taki sklep, teraz gdy powstał, ruchu w nim prawie nie ma, bo większość ludzi 'boi' się tego eko sklepu, że to jakieś dziwne składniki itp xD śmieszne acz prawdziwe. Ja robię tam zakupy nasion, dżemików, bo niestety cała reszta jest za droga- to jest zdecydowany minus wszystkich sklepów z ekologiczną lub wegetariańską żywnością.


OdpowiedzCytat
zWiErZaKoMaNkA
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
21/07/2009 2:08 am  

bo niestety cała reszta jest za droga- to jest zdecydowany minus wszystkich sklepów z ekologiczną lub wegetariańską żywnością.

Dokładnie. U mnie jest taki "niby" wege i zielarski sklep. Tylko,że niektóre produkty podpisane są wegetariańskie (jak przyprawa) a czytając ją znajdziesz rybonukleotydy disodowe (chyba tak się to pisze?) i takie tam ^^ Soki też bym chętnie kupiła,ale kilka-nawet naście złotych za 500ml to trochę za wiele.

W sklepie ze zdrową żywnością interesują mnie: nasiona (niespotykane nigdzie indziej,również na kiełki), przyprawy (100% wege i bez żadnych glutaminianów) i herbatki 🙂 Kosmetyki też mile widziane,jeżeli chcesz otworzyć nie tylko z żywnością,lecz taki ogólnie eko. Ceny nie powinny być wygórowane,a produkty dobrej jakości.

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]


OdpowiedzCytat
jarek
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 70
26/09/2009 11:26 pm  

No cóż , nie napisaliście kochani w jak dużej miejscowości chcecie otworzyć wasz wege-biznes.Czy lokal chcecie wynajmować czy też mielibyście pieniądze na wlasne lokum.
Prawda jest taka:wege żywność w wersji ekologicznej jest droga z przyczyn obiektywnych( my to rozumiemy, ale kupujący niekoniecznie ) , droższa nawet kilkakrotnie.To powoduje , że TYLKO W DUŻYM MIEŚCIE I W BARDZO DOBREJ LOKALIZACJI ( GALERIA HANDLOWA ITP. )sklep ( sklepik ) ze zdrową żywnością jest się w stanie utrzymać. Może być i tak , że dla zbilansowania budżetu sklepu , musielibyście zacząć sprzedawać np. mięso z ekologicznego królika ( tak , tak jest coś takiego ) , a myślę że tego na pewno byście nie chcieli...
Otwarcie sklepu ekologicznego w Polsce to w tej chwili bardziej działanie misyjne niż biznesowe , nadal jeszcze jesteśmy ( i jak się wydaje długo jeszcze będziemy ) krajem zdecydowanie mięsożernym co powoduje , że zainwestowanie dużych pieniędzy w duży wege biznes wiąże się z dużym ryzykiem. Niestety.
Jeżeli mógłbym jeszcze coś doradzić ... Niezależnie od tego , czy macie dużą ilośc wolnej gotówki czy też nie sporządżcie biznes plan waszego sklepu ( napiszcie go sami albo zlećcie to jakieś firmie consultingowej ), i wystąpcie do banku ( najlepiej nie jednego ) z wnioskiem kredytowym . Banki są teraz ostrożne w udzielaniu kredytów na tego typu działalność , dlatego gdyby jednak zgoda na kredyt była pozytywna , świadczyłoby to , że najprawdopodobniej ma to sens. A gdybyście ruszyli wyłącznie z własnymi pieniędzmi , to tym bardziej...
Tak czy owak , decyzja nie jest łatwa. Serce mówi jedno , a rozum i rachunek ekonomiczny drugie.


OdpowiedzCytat
tinyheart
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 28
22/12/2009 11:07 am  

ja bym chciala taki sklep bo w koncu w polsce ich tak malo teraz se sprowadzam rozne rzeczy z zagranicy

w polsce brak jest roznych produktow ktore gdzie indziej sa dostepne
otwierajcie!!

http://vegeswiat.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
Vaax
 Vaax
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 3
20/04/2010 12:59 am  

Witajcie po roku czasu 🙂

W końcu zdecydowaliśmy się i otworzyliśmy sklep. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Jarek, dużo prawdy zawarłeś w tym co napisałeś. Zdrowa żywność w Polsce to wciąż bardzo ciężka branża. Stajemy na głowie aby nasz sklepik rozwijać i wszystko zmierza w dobrym kierunku ale rzeczywistość trochę się rozminęła z naszymi optymistycznymi wizjami:) Kolega otworzył myjnie i już na drugi miesiąc wyszedł na plus. Ale co to za przyjemność otworzyć myjnię? Nie poddajemy się 🙂

Chciałbym Was zaprosić do naszego sklepu we Wrocławiu. Mieści się on na ulicy Jedności Narodowej 120C, na rogu ulic Jedności Narodowej i Słowiańskiej. Cały czas staramy się rozwijać nasz asortyment, uatrakcyjniać go.
Dodatkowo otworzyliśmy sklep internetowy pod adresem: www.nazdrowie.net.pl
Jeśli macie jakiekolwiek pytania, uwagi, jesteśmy w 100% otwarci i będziemy wdzięczni za każdą konstrukcyjną krytykę 🙂 Zapraszamy 🙂

[url=http://nazdrowie.net.pl/]sklep ze zdrową żywnością[/url]


OdpowiedzCytat
mirecha
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
20/04/2010 11:40 pm  

to w moich okolicach 🙂 na pewno zajrzę 🙂

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"


OdpowiedzCytat
Beoska
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 20
21/04/2010 12:42 am  

Wrocław! <3 Kocham to miasto. Dwie godzinki pociągiem. Na pewno zajrzę, kiedy będę odwiedzała znajomych, nie przegapię takiej okazji. 😀


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca