Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dlaczego nie ma Hitlera w spisie sławnych wegetarian?  

Strona 7 / 11 Wstecz Następny
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
11/02/2013 12:50 am  

Ponoć Hitler miał w planach wprowadzić wegetarianizm pod strzechy imperium po zakończeniu wojny.

Szkoda że nie wygrał... 🙂


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
11/02/2013 2:34 am  

czarny humor 😉


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
11/02/2013 6:43 pm  

Gdzieś czytałam, że Hitler zdelegalizował wszystkie towarzystwa wegetariańskie na terenie podbitych krajów, ale nie pamiętam gdzie. Może ktoś również na tę informację i ma źródło?


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
14/02/2013 7:15 pm  

Owszem widnieje w spisie wegetarian,oto jeden z cytatów tego Pana:
Niejeden często żałuje, że żyje w czasach, w których nie wiadomo, jak będzie wyglądał nowy świat. Ale jedno mogę mięsożercom obiecać: nowy świat będzie wegetariański!
Autor: Adolf Hitler, Rozmowy przy stole..., op. cit., s. 130.
Nawet jeśli faktycznie nie jadł mięsa, to jest pojedynczą negatywną postacią w historii wyznającą wegetarianizm,większość to ludzie znani i szanowani zarówno za życia jak i po śmierci.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/02/2013 11:24 pm  

to jest pojedynczą negatywną postacią w historii

No włsśnie, dlaczego negatywną? BO tak go oceniła historia. On był po prostu charyzmatycznym człowiekiem który miał pragnienie dominowania nad Światem, podobnie jak Czyngishan, czy Aleksander Wielki. A co do okrucieństwa, to oni bili go na głowę. Poza tym był wielkim strategiem i niezwykłym oratorem. Patrzymy na postać Hitlera przez pryzmat naszych czasów. Za 200 lat, już nie będzie synonimem wcielonego zła, tylko kolejną postacią historyczną.


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
14/02/2013 11:27 pm  

Gdzieś czytałam, że Hitler zdelegalizował wszystkie towarzystwa wegetariańskie na terenie podbitych krajów, ale nie pamiętam gdzie. Może ktoś również na tę informację i ma źródło?

Już wiem, gdzie mogłam o tym przeczytać - okazuje się, że właśnie na tym portalu 🙂
[url] http://www.wegetarianie.pl/Article172.html [/url]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
15/02/2013 12:25 am  

Cienkun, to o prostu okropne, co piszesz. Jest mi przykro to czytać, naprawdę, powiem wręcz, ze Twoi protoplaści nie postarali się w kwestii wychowania patriotycznego. Mnie ta postać napawa przerażeniem i każdego powinna, byśmy w przyszłości nie powtórzyli tego błędu, który popełniło społeczeństwo niemieckie, wybierając na przywódce genialnego demagoga - potwora.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
15/02/2013 1:20 am  

Stella, to jest właśnie to o czym pisałem. Patrzymy na niego z perspektywy dzieci i wnuków ofiar holokaustu, za 200 lat będzie inaczej. Na Czyngishana też tak pewno patrzyły dzieci jego ofiar...


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
15/02/2013 1:54 am  

Sory, a jak mamy patrzeć? Mam nadzieje, ze nigdy się nie stanie to, o cym mówisz, zresztą Azja to zupełnie inna ara kaloszy, tam ludzie maja inna mentalność, bardziej podporządkowana i uległą.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
15/02/2013 2:35 am  

Jako na postać historyczną. Nie należy popełniać jego błędów (i nie mam tu na myśli najeżdżania na Rosję 😉 ) , ale też nie powinniśmy mówić że wszystko co z nim związane to SAMO ZŁO, a on był Żyd, pedał, impotent, brudas i Bóg wie co jeszcze.
Minęło tyle lat, że można już by patrzeć na to z dystansu, wszak trzeba mu przyznać, że był ciekawą postacią.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
15/02/2013 2:58 am  

i ojczym go bił. i miał dziwne stosunki z siostrzenicą na którą lubił patrzeć gdy sikała... jest taki dokument o tworzeniu portretu adolfa przy pomocy psychoanalizy. i potwierdzam, postać ciekawa, ale nie warta nasladowania. i tu się zgadzam z cienkunem.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
15/02/2013 3:16 am  

Ale ze co, ze ciekawy? Nie bardziej niż każdy inny człowiek, każdy ma swoja historie, ale nie każdy morduje tysiące ludzi, dzieci, kobiet w ciąży i zleca prowadzenie na nich eksperymentów. Ale z wyznawcami kryształowego obiektywizmu ciężko jest się dogadać, wiec nawet nie próbuje.


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 263
15/02/2013 11:09 am  

to jest pojedynczą negatywną postacią w historii

No włsśnie, dlaczego negatywną? BO tak go oceniła historia. On był po prostu charyzmatycznym człowiekiem który miał pragnienie dominowania nad Światem, podobnie jak Czyngishan, czy Aleksander Wielki. A co do okrucieństwa, to oni bili go na głowę. Poza tym był wielkim strategiem i niezwykłym oratorem. Patrzymy na postać Hitlera przez pryzmat naszych czasów. Za 200 lat, już nie będzie synonimem wcielonego zła, tylko kolejną postacią historyczną.

Może gdyby nie choroba Parkinsona/Alzheimera/zaburzenia maniakalno-depresyjne i terapia "lecznicza" za pomocą narkotyków (amfa, kokaina ...strychnina!) to historia potoczyłaby się zupełnie inaczej. Zamiast holokaustu mielibyśmy, paskudne ale nie tak okrutne, masowe wysiedlenia. (Do tego gdyby Polska poszła z nim na układ całkiem możliwe że dzisiaj nie byłaby aż takim pariasem Europy). Ale jest jak jest a Hitler został i pozostanie psycholem, ćpunem i zbrodniarzem.
Małym, ale jakże ważnym (dla mnie), plusem takiego a nie innego rozwoju zdarzeń jest fakt iż doszło do spotkania moich dziadków (następnie moich rodziców) dzięki czemu oto jestem 😛

[edytowane 15/2/2013 przez Likwidator]

[edytowane 15/2/2013 przez Likwidator]

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
15/02/2013 9:22 pm  

Dlaczego negatywną? Bo tak jest postrzegany przez znaczną większość ludzkości, a to że był bardzo inteligentnym człowiekiem to inna sprawa już.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
15/02/2013 9:34 pm  

tak to już jest w życiu, jeśli śmierdzi ci z buzi, to nikt nie chce z Toba rozmawiac i jestes nielubiany, jeśli mordujesz ludzi, to też ciężko byś zasłużył nal szacunek i powszechną sympatię ;]


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 11 Wstecz Następny
  
Praca