Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Praca w hodowli  

  RSS

sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
03/02/2010 3:05 pm  

przeszedłem na wegetarianizm kilka miesiecy temu, była to zaplanowana od pewnego czasu decyzja , poparta zdobytą wiedza ,cieszę się ze to zrobiłem i nie mam watpliwości ze to bardzo dobra decyzja,główna przyczyna było współczucie do zwierząt, ale musze sie podzielić z wami moim niechlubnym epizodem w życiu. W wieku 21 lat kiedy miedzy szkołą a kolejna dorywcza pracą byłem bezrobotny kolega załatwił mi prace na fermie kur., nasza praca polegała na kilku godzinnym łapaniu kur do klatek w ogromnych kurnikach w smrodzie i kurzu , klatki były ciasne i brudne i tak robiłem tam parę miesiecy , w końcu odszedłem , byłem wtedy szalonym chłopakiem ale już coś we mnie pękło zwłaszcza jak widziałem ubojnie tych kurczaków ,jednak nadal przez 10 lat jadłem mięso jak wszyscy choć ciągle zadawałem sobie pytania czemu to robie, przecież wegetarianizm to musi być duży cios dla organizmu itp. ale moje wkurwienia na to wzrastało i postanowiłem zaprzestać jedzenia mięsa , wiem że powinni zrobić to wszyscy ,teraz propaguje to wśród znajomych - jednak mam wyrzuty sumienia że kiedyś przykładalem do tego ręke , teraz ma dług do spłacenia - WYBACZCIE MI

[edytowane 3/2/2010 od xxl]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
03/02/2010 3:14 pm  

Nie rozumiem do końca co Ci mamy wybaczyć? Każdy popełnia błędy, nikt nie jest idealny i to dotyczy wielu kwestii, nie tylko jedzenia mięsa.
Witam w gronie wegetarian 😀


OdpowiedzCytat
MilkaN
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 44
03/02/2010 3:37 pm  

Witam serdecznie Sokol:)
Zgadzam sie z Bellis,ze wszyscy popełniamy błędy i nie powinieneś sie z tego powodu zamartwiac. Najważniejsze,ze teraz jestes Wege a to juz samo w sobie powoduje,ze ocalasz wiele zwierzęcych żyć 🙂

"Największe zło to tolerować krzywdę"


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/02/2010 4:03 pm  

Hodowli!!!!!


OdpowiedzCytat
Paulina160587
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 181
03/02/2010 4:12 pm  

a chów przez "ch"^^

Gratuluję decyzji, powodzenia na "nowej drodze życia"(:


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
03/02/2010 4:15 pm  

no fakt ale strzeliłem z tą pisownia hodowli 😉 mam proble z ortografią ale nie o tym , dzieki za miłe słowa


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 263
03/02/2010 6:42 pm  

Cześć Sokół, fajnie że już jesteś wege, a tym co już było - trudno już się nie odstanie, słyszałeś może o Zenonie Kuczyńskim?

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
03/02/2010 7:44 pm  

Witam w gronie wege 🙂
Sama całkiem niedawno zarzuciłam jedzenie mięsa (staram się w ogóle nie spożywać produktów odzwierzęcych). Może część ludzi mnie teraz potępi, ale nie mam wyrzutów sumienia w związku z wcześniejszym spożywaniem mięsa... teraz wychodzi moja wcześniejsza ignorancja w pewnych sprawach... odrobina hipokryzji (od lat wspieram organizacje walczące o prawa zwierząt)... ale myślę sobie, że nie należy się zbytnio zadręczać tym co było... widocznie dopiero teraz dojrzałam do bycia wege. Teraz jestem wege i jestem z tego dumna 🙂

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
04/02/2010 3:31 pm  

niestety nie słyszałem o Zenonie Kuczyńskim , możesz przyblizyć kim był?


OdpowiedzCytat
  
Praca