Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

TEMPERATURA CIAŁA  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/02/2010 4:12 pm  

Nie znalazłam takiego tematu, więc pozwalam sobie założyc. Otóż od jakiegoś czasu zobserwowałam , że mam niższą niż zwykle temp.ciała ( ok.36.3). Nie wiąże się to z większym odczuwaniem zimna. Nie wiem czy jest to powód do niepokoju.....Może wspomniec o tym lekarzowi pierwszego kontaktu przy następnej wizycie?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/02/2010 5:14 pm  

Niższa temperatura oznacza osłabienie albo... zepsuty termometr 😉 Jakiego używasz? Poza tym temperatura różni się w zależności od miejsca mierzenia.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/02/2010 10:30 pm  

Używam termometru z apteki "Dbam o Zdrowie".....

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/02/2010 7:52 pm  

Ja raczej pytam, czy rtęciowy, czy elektroniczny 😉 Elektroniczne są do d... choć obecnie nie ma już innych w sprzedaży. Z moich doświadczeń wynika, że szybko się psują. Mój ojciec miała w szpitalu takim mierzoną temperaturę i miał chronicznie ok. 35,5 😉 I wszyscy tam tak mieli.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
19/02/2010 8:47 pm  

Elektroniczny 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
19/02/2010 9:33 pm  

ja jakis czas mialam temperature 37.5 , ale czulam sie doskonale wiec nie wzielam to za oznake do niepokoju.Ten sam wynik pokazywal sie ponad dwa miesiace. Teraz przewaznie mam 35.9 36.1 do normalne temperatury. Jak ktos sie dobrze czuje to mysle ze nie ma powodu do niepokoju


OdpowiedzCytat
migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 70
19/02/2010 9:41 pm  

Moja temperatura ciała to 35 i coś... Nie martwię się tym. Czasem jest mi zbyt zimno, ale w zimę miałam tak zawsze. Czasem jest mi za gorąco. W moje szkole w jednej sali jest ok. 17 stponi Celsjusza a w drugiej ok 24 stopni, więc może dlatego.


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
19/02/2010 9:42 pm  

U kobiet temperatura ciała zmienia się w zalezności od cyklu menstruacyjnego. Jednakże podwyższona temperatura utrzymująca się przez dłuższy czas może oznaczać stan zapalny. A obniżona- osłabienie.


OdpowiedzCytat
kropkaaaa
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
19/02/2010 11:32 pm  

U kobiet temperatura ciała zmienia się w zalezności od cyklu menstruacyjnego.

a także od pory dnia (nie tylko u kobiet :)). zazwyczaj jest tak, że niższa jest rano, a wieczorem trochę wyższa.

'i think therefore i am vegetarian' ;D


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/02/2010 11:52 pm  

Ludzie. Nie wierzcie elektronicznym termometrom i elektronicznym ciśnieniomierzom. Kłamią 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
24/02/2010 12:25 am  

U mnie elektroniczny termometr też się nie sprawdził. Gdy mierzyłam temperaturę kilkakrotnie to za każdym razem podawał inną. Teraz mam zwykły termometr i jest ok.


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
24/02/2010 1:21 pm  

Dobry elektroniczny ciśnieniomierz jest zdecydowanie lepszy od tradycyjnego. Elektroniczny termometr jest równie dobry, jak tradycyjny - rtęciowy, pod warunkiem, że to nie jest ten tani, za 10-12 PLN (a widziałam takie). W przypadku małych dzieci sprawdza się zdecydowanie lepiej od rtęciowego, ze względu na błyskawiczny pomiar. Tyle, że te naprawdę dobre, takie, którym można zaufać, kosztują ponad 150 PLN.

Ja od ponad roku mam temperaturę ciała ok. 37,5 i chroniczny kaszel do tego. Robiłam różne badania i nic. W końcu pani doktor - jak już jej zabrakło pomysłów na to jakie jeszcze badania mogłaby mi zlecić - zwaliła na alergię... Niech jej będzie, chociaż nie powiem, żeby mi się z tym komfortowo żyło (szczególnie ten kaszel mnie męczy, bo podwyższonej temperatury nie odczuwam).


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/02/2010 2:33 pm  

Nie zgadzam się z opinią na temat ciśnieniomierza. Mój ojciec ma atestowany elektroniczny, naramienny, a i tak margines błędu to [b]20 jednostek [/b] . Minus tradycyjnego ciśnieniomierza jest taki, że trzeba umieć go używać.

Co do temperatury jeszcze, to ponoć może wahać się dobowo nawet w zakresie 2 stopni - najwyższa jest wieczorem, najniższa ok. 4 rano.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
24/02/2010 3:20 pm  

Elektroniczne termometry są beznadziejne :/. Mam też rtęciowy. Jest o wiele lepszy. Jak sie zepsuje to niestety już nie kupie 🙁

Ja od ponad roku mam temperaturę ciała ok. 37,5 i chroniczny kaszel do tego. Robiłam różne badania i nic.

Coś nieszura. Nie powinno tak być. Jesteś cały czas przeziębiona? Nie mozesz tego wylżeć? Albo poćwicz, jak wypocisz sie to powinno przejść (w programie tv tak mówili, zeby leczyc przeziębienie 🙂 )

[edytowane 24/2/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/02/2010 3:38 pm  

Co do chronicznego kaszlu to przyczyną może być glista ludzka - zdarza się całkiem często, a wykryć trudno. Masz podwyższone eozynofile?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca