Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Aparatka, czyli promocja wegetarianizmu?  

  RSS

Karen
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 46
24/03/2010 10:25 pm  

Znacie może taką kreskówkę "Aparatka" (leci, lub leciała na Zigzapie). Jest tam dwóch wege-bohaterów (Connor i Sharon), a jeden z odcinków mówi o przejściu na wegetarianizm. Myślę, że to fajna promocja wegetarianizmu, bo temat przewija się w całej serii. Na dowód powiem, że to jeden z czynników, który mnie przekonał do przejścia na bezmięsną dietę 😀

Tu można obejrzeć:
http://www.kreskowka.pl/v-11161/67-moje-bogate-zycie
http://www.kreskowka.pl/v-8751/aparatka-77-precz-z-wegetarianizmem

Znacie jakieś inne seriale, kreskówki z podobnym wydźwiękiem?


OdpowiedzCytat
brzozka2410
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 47
24/03/2010 10:37 pm  

Jak byłam młodsza to w kółko to oglądałam 😉 coś w tym jest...gdyby nie ta bajka to pewnie w wieku 10 lat niewiele bym wiedziała o wegetarianizmie 😉


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
24/03/2010 10:41 pm  

gdy miałam dostęp do tej stacji to czasem to oglądałam 🙂

rzeczywiście fajny pomysł, bo dzieciaki chcą być tacy jak ich bohaterowie z kreskówek 😉
niestety mało które dziecko będzie wiedziało jak się zabrać za wegetarianizm (pomijam tu młodzież która to ogląda, chodzi mi np o 8latki)


OdpowiedzCytat
Nayra.
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
25/03/2010 9:14 am  

Znam;> Gdy byłam młodsza to ją oglądałam. Teraz wolę inne programy, ale od czasu do czasu obejrzę, bo to promuje wszystkie moje poglądy, począwszy od nie noszenia futer, a kończąc na samym wegetarianiźmie;> Coś podobnego jest z bajką o rodzinie Tofu^^

[edytowane 25/3/2010 przez Nayra.]


OdpowiedzCytat
Beoska
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 20
07/04/2010 10:01 pm  

Jest jeszcze Mia Thermopolis, bohaterka Pamiętnika Księżniczki. Ona również jest wegetarianką. 😉

A co do samej kreskówki - oglądałam ją jak miałam 14 lat i wtedy pojawiły się pierwsze myśli, czy by nie przejść na wege. Uważam, że promocja wegetarianizmu w ten sposób jest prostsza w przekazie i odbiorze dla młodzieży (w wieku od 13 lat), podoba mi się to. 🙂


OdpowiedzCytat
alyska
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
09/04/2010 10:22 pm  

Wg mnie bardzo dobra promocja. Jak byłam młodsza oglądałam tą kreskówkę. I pod jej wpływem pierwszy raz zapytałam rodziców, czy mogę przejść na wege. Oczywiście nie zgodzili się, bo byłam za mała.


OdpowiedzCytat
  
Praca