Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Krew z nosa  

  RSS

Kasia;)
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
15/06/2010 12:50 am  

Nie jem mięsa od ok. 3 miesięcy. Do tej pory wszystko było ok ale niedawno pojawiło się krwawienie z nosa co 1-2 czasem co 3 dni. Czy ma to jakiś związek z wegetarianizmem?

[edytowane 14/6/2010 przez Kasia;)]

[edytowane 14/6/2010 przez Kasia;)]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/06/2010 12:56 am  

Nie. Natomiast może mieć związek z anemią, słabością naczyń krwionośnych, itp., itd.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Kasia;)
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
15/06/2010 1:02 am  

W to, że mam anemię to szczerzę wątpię . Jak na mój gust to odżywiam się dobrze i czuję się dobrze.


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
15/06/2010 1:04 am  

to że na Twój gust jesz dobrze nie znaczy że tak jest 😉 i możesz mieć anemię. albo niedobory witamin.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
15/06/2010 1:05 am  

A może masz uczulenie na salicylany? Wtedy odpadają wszystkie leki z kwasem acetylosalicylowym w składzie, czyli prawie wszystkie rozpuszczalne na przeziębienie, aspiryna, niektóre przeciwbólowe (nurofen). W może to występuje po jakimś wysiłku, np, po biegu do autobusu?


OdpowiedzCytat
Kasia;)
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
15/06/2010 1:10 am  

Od dawna trenuje siatkówkę i nigdy nie krwawiłam z nosa czyli wysiłek też odpada.
Uczulenie na salicylany też się nigdy nie pojawiało. To już sama nie wiem. Może to po prostu jakaś roślinka kwitnie i to przez pyłki albo coś.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/06/2010 1:23 am  

No to jeżeli anemia i niedobory odpadają, to czemu szukasz winy w wegetarianizmie? 🙂
Ja ostatnio mam problemy z zatokami, i przez ciągłe czyszczenie nosa w końcu zaczęłam krwawić, tak przez 2 dni... aż w końcu minęło samo z siebie, bo już się zaczęłam zastanawiać, co to się dzieje. Bywa ponoć, że dojdzie do uszkodzenia jakiegoś naczynia krwionośnego w nosie i ono nie chce się samo zasklepić, jakoś się to zamyka prądem czy czymś takim. Ale generalnie krwawienia mogą być związane np. z małopłytkowością, niedoborem rutyny, anemią itd.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
16/06/2010 12:48 am  

Mnie często leci krew z nosa , kiedy bardzo się czymś zdenerwuje - tak jak np dzisiaj.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
16/06/2010 2:16 am  

jesli nie jesz miesa od 3 kiesiecy to moze to wynikac z błednego wegetarianizmu. wiem po sobie. sama jak kilka lat temu zaczynalamto weganizm kojarzyl mi sie z kotletami sojowymi i chlebem z dziemem.
moze zrob jakies wynik krwi zobacz czego ci brakuje a potem dowiedz sie w jakich produktach to jest. tylko raczej nie wychylaj sie u lekarza ze jestes wege bo cie zacznie straszyc wszystkimi chorobami swiata

no i moze to tez wynikac z nerwów jakis.


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
17/06/2010 1:21 am  

jesli nie jesz miesa od 3 kiesiecy to moze to wynikac z błednego wegetarianizmu

trzy miesiące to za mało żeby się wpędzić w anemię czy inne niedobory. na to trzeba sobie zapracować 😉


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
17/06/2010 1:27 am  

To zrob sobie badania lekarskie- morfologie - powiedz lekarzowi jakie masz objawy- krew z nosa to juz powazna sprawa- napewno da Ci jakies skierowanie. Nie ma co zwlekac z tamim objawem


OdpowiedzCytat
  
Praca