Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"Ty jestes jakaś dziwna"  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

montes
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
17/06/2010 3:54 am  

Niedawno byłam z koleżankami w Centrum Handlowym. Jak zawsze po zakupach poszłyśmy coś zjeść i jak zawsze ja zamówiłam sałatę, a One hamburgery. Już w tym momencie pojawiły się głupie miny, a jak dostałam sałatę to od razu: "przecież tutaj nic nie ma", "lepiej zjedź mięso", "w ogóle dziwna jesteś" . Kurczę, myślałam, że mnie szlag trafi. Dobrze wiedziały, że jestem WEGE Później usłyszałam jeszcze parę komentarzy co do mojej przyszłości. jaka to ona nie będzie, co ja będę swojemu dziecku do żarcia dawać itp. jednym słowem masakra. Parę dni później tak jakoś gadałyśmy i się spytałam jednej z nich czy wkurza ją to, że jestem wege. Usłyszałam, że tak. No to spytałam dlaczego. Ona na to, że Bóg tak stworzył ziemię, że i tak to nic nie zmieni i, że tak już jest. Każde moje słowo kwitowała tym, ze Pan Bóg tak powiedział. Czy Wy też macie takie problemy ze znajomymi?

Kolejna rzecz, która doprowadziła mnie do szału to posiłki na wycieczce szkolnej. Czy teżWaszym zdaniem każda część obiadu powinna być podawana osobno? W sensie, ze ziemniaki, kotlet, surówka osobno? Otóż ja na każdy obiad dostawałam trupa na talerzu. Myślałam, ze zwariuję. Do tego moja wychowawczyni wiedziała, ze nie jem mięsa, a z paniami z kuchni nie mogłam się dogadać. To jest w pewnym sensie dyskryminacja. Ale dobra. Wyżaliłam się i jest mi lżej. 🙂

A wracając jeszcze do poprzedniego wątku i Boga...Bóg jest (niby) miłosierny, sprawiedliwy wobec wszystkich. Dlaczego więc pozwolił zjadać zwierzęta? Przecież Jemu to bez różnicy było czy ktoś był człowiekiem czy zwierzęciem. Stworzył wszystkich na swoje podobieństwo, to co się stało, że zrobił ze zwierząt pożywienie. Co o tym myślicie?

Monte.


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
17/06/2010 4:20 am  

Po pierwsze to jest normalne... I to berdziej pasuje do tematu pt. 'glupie rozmowy...",lub "sytuacje towarzyskie..."

Po drugie to masz racje z ta dyskryminacja... I jak jedziesz na wycieczke wczesniej mowiac ze jestes wege, to maja obowiazek ci takie jedzenie zapewnic i nie maja prawa tego skomentowac (tak jak i twoje kolezanki), bo to jest na tej samej zasadzie co wysmiewanie za religie, kolor skory czy orientacje seksualne...

A co do Boga czy religii, to jest indywidualna sprawa(ja osobiscie nie wierze) i ona tu nie ma nic do gadania... Ale jak juz nawiazac do tej tematyki to tu jest cos co moze cie ciekawic http://www.wegetarianie.pl/Article1863.html

PS. Witam na forum 😉

[edytowane 16/6/2010 przez MuayThai89]

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
17/06/2010 12:41 pm  

Witam 🙂
nie przejmuj sie ludziskami. Gdzieś tam w środku boja sie ze to poruszy ich sumienia,
dlatego bywają niemili a nawet agresywni...boja sie nowości i tego czego nie znają ,
albo tego ze to zaburzy ich porządek świata...a inni są po prostu zacofani ..

A co do Boga ..no chyba nie wierzysz ze stworzył by świat z takim okrucieństwem.
On wcale nie mial takiego zamiaru. Właśnie w pierwszych stronach Biblii widać ze to wszystko miało być inaczej. Nawet zwierzęta nie miały jeść siebie na wzajem..wszyscy mieli odżywiać sie roślinnością..
ale później przyszedł grzech i juz nic nie było tak jak miało być .

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
17/06/2010 1:13 pm  

Ech, musisz się przyzwyczaić 😉 jedni tylko krzywo się patrzą, inni wręcz zieją nienawiścią, zdaje się dlatego, że słysząc że ktoś jest wege zaczynają mieć jakieś przebłyski wątpliwości co do swojego postępowania, ambiwalentne uczucia...próby wytłumaczenia sobie dlaczego jest jak jest. Jakby mieli 100% pewność że zabijanie i zjadanie jest słuszne i naturalne to wegetarianizm nie wzbudzałby w nich aż takich emocji.

A co do Boga, to osobiście w niego nie wierzę, ale sięgając do Biblii możemy się dowiedzieć że Bóg "pozwolił" ludziom zjadać zwierzęta w sytuacji krytycznej- tuż po potopie gdy nie było roślin do jedzenia. Ale ludzie najwyraźniej zasmakowali i jak roślinki wróciły dalej zjadali zwierzęta.
Może kiedyś ich jeszcze za to podtopi :rotfl: ale myślę, że to nie będzie konieczne bo zniszczą siebie samych.

edit: a co jedzenia na wyjazdach to uważam że powinno być zawsze w formie szwedzkiego stołu. nie tylko ze względu na wege, ale też na tych, którzy są na diecie, są na coś uczuleni albo czegoś nie lubią.

[edytowane 17/6/2010 przez alken87]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
17/06/2010 1:46 pm  

A wiesz jaka bedzie ich przyszłość jadąc na fast foodach? Lepiej nie wspominać, chore serce, cholesterol powyżej normy, zadyszka i otyłość 🙂 fajnie nie? A Ty bedziesz miała fajną sylwetkę, zdrowe serducho i zero problemów z kondycją 🙂 bez zbędnej oponki.


OdpowiedzCytat
montes
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
17/06/2010 2:07 pm  

A co do Boga ..no chyba nie wierzysz ze stworzył by świat z takim okrucieństwem.
On wcale nie mial takiego zamiaru. Właśnie w pierwszych stronach Biblii widać ze to wszystko miało być inaczej. Nawet zwierzęta nie miały jeść siebie na wzajem..wszyscy mieli odżywiać sie roślinnością..
ale później przyszedł grzech i juz nic nie było tak jak miało być .

Koniec końców zezwolił na to. Ale mniejsza z tym. Chyba się pojawił kryzys w mojej wierze. ;p

A wiesz jaka bedzie ich przyszłość jadąc na fast foodach? Lepiej nie wspominać, chore serce, cholesterol powyżej normy, zadyszka i otyłość 🙂 fajnie nie? A Ty bedziesz miała fajną sylwetkę, zdrowe serducho i zero problemów z kondycją 🙂 bez zbędnej oponki.

No baa! 😀 Ale jednak jest to denerwujące. Ja nie zaglądam im do talerzy, jedzą to co lubią. Najbardziej wkurzające jest to, ze Oni (mięsożerni), uważają, że to właśnie ich dieta jest najlepsza i najzdrowsza. Że wegetarianie zapadają na różne choroby itp. Nie mają jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, a udają wszechwiedzących. Tylko skąd później bierze się otyłość, cholesterol i te sprawy? Właśnie z takiego śmieciowego żarcia.

Monte.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
17/06/2010 2:34 pm  

Montes obawiam się, że czeka Cię nie jedna taka sytuacja w przyszłości. Jednak to pozytywne - buduje to Twój charakter, odkrycie obłudnej natury ludzi, ich głupotę, czy dewaluacja zapisanych pseudo wartości - to niezbędne rzeczy żeby samemu się rozwinąć i mieć właściwie spojrzenie 🙂
Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
17/06/2010 4:09 pm  

A wiesz jaka bedzie ich przyszłość jadąc na fast foodach? Lepiej nie wspominać, chore serce, cholesterol powyżej normy, zadyszka i otyłość 🙂 fajnie nie? A Ty bedziesz miała fajną sylwetkę, zdrowe serducho i zero problemów z kondycją 🙂 bez zbędnej oponki.

No i już wiadomo co denerwuje twoje koleżanki, Montes 😛

Tak już to jest kiedy ktoś widzi dobry przykład, a sam jest za słaby, żeby chociażby spróbować. Denerwuje się, szuka usprawiedliwień, koniec końców wyżywa się na 'odmieńcu', szukając potwierdzenia słuszności swoich złych nawyków w dziwnych i banalnych argumentach. Tacy są niektórzy ludzie. To nie powinno nas zniechęcać tylko podbudowywać - bo czy to nie świadczy, że nasza postawa jest słuszna? Czy nie świadczy to o tym, że zmuszamy ludzi do myślenia? A chyba o to chodzi, prawda?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/06/2010 4:09 pm  

Będąc wegetarianinem tez można mieć cholesterol powyżej normy, nie dajcie się zwieść :>

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
montes
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
17/06/2010 4:14 pm  

🙂 Będziemy pamiętać. :p Ale u mięsożernych to raczej częściej co nie? 😀

Monte.


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
17/06/2010 4:33 pm  

Typowe. Nie przejmuj się, bądź sobą.
Bogiem wierzący ludzie potrafią nawet wytłumaczyć morderstwa i wojny na świecie, tak że z fanatykami nie dyskutuj.
Koleżanki sobie znajdź mądrzejsze, chyba że uda Ci się wyprostować, te które masz. 😉
Jak jedziesz na obóz/kolonie itp., to normalnie płacisz za obiady, więc masz prawo wymagać, aby zamiast mięsa zrobili Ci inne kotlety, jakieś pieczarki, czy smażony ser. Coś szybkiego, przecież tydzień na takim jedzeniu wytrzymasz. Ja pojechałam jeszcze w liceum i jakoś nie było z tym problemu, zwłaszcza że wstawiła się za mną wychowawczyni i pilnowała, czy dostałam porządny obiad. 😉 Naprawdę nie rozumiem, co ludziom przeszkadza w niejedzeniu mięsa. Ja np. nie lubię szpinaku i nikogo nie dyskryminuję z tego powodu, że je szpinak. 😛 Możesz czasami tak zagadać.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
17/06/2010 6:36 pm  

Ja uważam ze Bóg nie chciał i nie chce żadnego zła na ziemi,
to człowiek od poczatku zaczął grzeszyć. I wszystko co złe z tego pierworodnego grzechu wynika.
Od tego czasu świat musiał juz sobie radzić sam.
Dostał równowagę, jak światłość i ciemność, dobro i zło.
A każde niesprawiedliwe cierpienie lub nagła śmierć będzie będzie dobremu człowiekowi wynagrodzona .
W Biblii jest wiele wzmianek o tym ze Bóg nie chce krwi i ofiar.
Odradza sie tez jedzenia mięsa i upijania sie..
Ale to jest moja wiara, nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Nie jestem żadnym fanatykiem, po prostu zwyczajnie wierze i jest mi z tym dobrze 😀
Jeśli już z kimś o tym dyskutuje to na poziomie.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
montes
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
17/06/2010 7:35 pm  

W porządku. W sumie każdy inaczej interpretuje Biblię. Osobiście nie wgłębiałam się w nią zbytnio, chociaż jestem/byłam człowiekiem wierzącym. Być może z tego wynika moje nastawienie. Co do poważniejszego dyskutowania o tym co jest w Biblii to wolę nie kontynuować, bo przy pierwszej okazji skompromitowałabym się.:)

Monte.


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
17/06/2010 8:07 pm  

tu wcale nie trzeba znać Biblii montes 😉 człowiek jest istotą rozumną - dowiedziono, że może egzystować w zdrowiu nie jedząc żyjąch zwierząt. Jeśli Twój poziom wrażliwości, wewnętrznego głosu mówi ci, że powinnaś tak żyć to tym się kieruj. Naprawdę nie jest tu wyznacznikiem jakieś słowo rzekomo powiedziane przez kogoś i zapisane w jakiejś księdze 😎

stay classy...


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
17/06/2010 10:37 pm  

no oczywiście..dla mnie to tez jest głownie sprawa sumienia, czyli tego co mi podpowiada serce.
a Biblie różnie się interpretuje i często mięsożercy używają jej przeciwko..ale ja tam już wiem swoje 🙂
Tak wiec jeszcze raz: ..nie przejmuj sie ludźmi 🙂
powodzenia 🙂

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca