Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PILNE!!! Tylko dla studentów!!!  

  RSS

Pilne
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
19/09/2010 2:52 am  

Witam:) piszę pracę licencjacką o sposobie odżywiania i wiedzy żywieniowej studentów na diecie wegetariańskiej. Poszukuję studentów do wypełnienia ankiety, chętnych proszę o wiadomość na priv.


OdpowiedzCytat
Pilne
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
21/09/2010 1:59 pm  

Dziękuję tym, którzy napisali na priv; potrzebuję od 50 - 100 wypełnionych ankiet, jeszcze troszkę mi brakuje; więc jeśli jeszcze znajdzie się ktoś chętny to wklejam link do ankiety.

[url] https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGNLMzd5NTMtT1NLYnBHajgxZm40YlE6MQ[/url]

Proszę pomóżcie:)

[edytowane 21/9/2010 od xxl]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/09/2010 5:40 pm  

Nie uwzględniłaś w ankiecie kwasów omega3. Wegetarianie je uzupełniają olejem lnianym lub zmielonym lnem.

I taka moja uwaga, dobrze by było gdybyś uwzględniała kierunek studiów bo osoby związane z kierunkami przyrodniczymi/medycznymi automatycznie mają większą wiedzę na temat żywienia. Wydaje mi się, że wśród wegetarian może być wiele osób właśnie studiujących takie kierunki. Kwestia związku z wrażliwością.

A tak w ogóle, wypełnione 😉

Aha i rozumiem, że masz grupę mięsożerców z którymi będziesz nas porównywać... Bo inaczej badania nie mają większego sensu 😛

Fajnie by było gdybyś się później z nami podzieliła wynikami (nawet nie czuję jak rymuję) 😀

[edytowane 21/9/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Pilne
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
21/09/2010 7:11 pm  

Ankieta w moim wykonaniu wyglądała trochę inaczej, uwzględniłam tam pytanie o źródło kwasów omega 3 w diecie, ale moja pani promotor stwierdziła, że to za trudne... Pytanie o kierunek studiów też zbędne, bo nie porównuję wiedzy żywieniowej studentów kierunków medycznych i niemedycznych; a tak przy okazji to przyszli lekarze nie mają żadnych zajęć z dietetyki, a co za tym idzie nie mają zbyt dużej wiedzy na ten temat, niestety ze szkodą dla pacjentów.

Jak praca będzie wyglądać jeszcze nie wiem, ale z tych ankiet, które już mam to widzę, tak jak się spodziewałam, że wegetarianie mają sporą wiedzę na temat żywienia:) i w każdych badaniach, które do tej pory znalazłam wegetarianie wypadają lepiej:)

Wyniki jak już będą to na pewno się nimi podzielę:)
A tak na marginesie to sama jestem wegetarianką już ponad 5 lat...


OdpowiedzCytat
Pilne
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
21/09/2010 7:16 pm  

Potrzebuję jeszcze aktualne dane na temat skali wegetarianizmu w Polsce i na świecie i ciągle znajduję jakieś stare dane, a jeśli są aktualne to nie ma wiarygodnego źródła... gdyby ktoś potrafił pomóc... byłabym wdzięczna.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/09/2010 7:17 pm  

Ankieta w moim wykonaniu wyglądała trochę inaczej, uwzględniłam tam pytanie o źródło kwasów omega 3 w diecie, ale moja pani promotor stwierdziła, że to za trudne...

Ech.... nie doceniła nas 😀 hahaha 😀
Fajnie, że masz badania do licencjatu (na serio zazdroszczę), mnie niestety promotor ich nie umożliwił wręcz przeszkodził w tym abym zrobiła cokolwiek. Na szczęście już dawno mam za sobą tę traumę. Teraz mgr 😉

Powodzenia :hiya:

edit: jakiś portal wege robił spis polskich wegetarian ale nie mam pojęcia jaki 😮

[edytowane 21/9/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Niezapominajka*)
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 13
21/09/2010 9:49 pm  

Ankietę wypełniłam, tylko nie rozumiem dlaczego w ankiecie dotyczącej wegetarianizmu jest mowa o diecie semiwegetariańskiej... Wegetarianie nie jedzą ryb.
Ale poza tym ankieta bardzo dobra 🙂


OdpowiedzCytat
Pilne
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
21/09/2010 10:53 pm  

większość bibliografii, którą zebrałam do mojej pracy, w tym głównie artykuły z czasopism naukowych mówią jednocześnie o diecie wegańskiej, laktoowowegetariańskiej i semiwegetariańskiej, dlatego łatwiej będzie mi się do nich odnieść uwzględniając takie pytanie w ankiecie.
Dziękuję za wypełnienie ankiety:)


OdpowiedzCytat
  
Praca