Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

kobiety w futrach  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
13/12/2010 2:35 pm  

odnoście moich radykalnych aktów :to ciekawe co mi doradzicie ( choc i tak wiem co mam zrobic ) mam taką wielka przyjemnośc że mieszkam troche od ulicy i za moim domem jet duzy teren łąk , zima zawsze dokarmiamy sarny . Coś pięknego gdy prawie na moja posesję podzchodzi z 6 sarn i jeden jelonek na raz . nie musze tłumaczyc jak są to piękne i wrażliwe zwierzęta , no ale przyjeżdzaja w te okolice myśliwi i lubia pomordwac, na tych okolicznych łakach stawiają ogromne wieże strzelnicze , no i co !!! ja karmiąc te sarny patrze w ich wielkie piękne oczy i aż mnie ciarki przechodzą a tu wpadnie taki s............ i dla sportu ją zabije . Jak myślice taki akt terroryzmu jak spalenie tych wież jest uzasadniony ? czy tylko słowem z nimi walczyc tak jak sądzicie ? to i tak nic nie da !! dokładnie wiem co zrobic jak przyjdzie wiosna i mam głeboko gzdieś chore prawo które broni morderców


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
13/12/2010 2:55 pm  

ooo tu bym sie poważnie zastanowiła.....
bo zabijanie dla przyjemności jest chore...

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/12/2010 3:46 pm  

Zastanawiam się, czy myśliwi mogą sobie ot tak strzelać "dla przyjemności" i co na to mówi prawo łowieckie. Bo zawsze słyszę, że zabija się osobniki słabe i chore, co wydaje mi się bzdurą, bo chyba każdy myśliwy chce mieć "trofea", którymi może się pochwalić. A zgoda na odstrzał dotyczy określonej liczby osobników w danej populacji czy na danym terenie. Czyli jest to jakoś regulowane, a jeśli ktoś to omija, to jest zwykłym kłusownikiem. Co nie zmienia faktu, że mnie to brzydzi i uważam, że gdyby człowiek nie ingerował tak bardzo w naturę i nie wydzierał zwierzętom coraz większych połaci terenu (np. pod budowę luksusowych osiedli itp.) to wszystko regulowałoby się mniej więcej samo.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
13/12/2010 3:57 pm  

nie wiem jak do końca jest to prawnie uregulowane ale dla mnie morderstwo to morderstwo , dowiedziałem się tyle że oni robia odstrzały jak jest za dużo osobników ( ciekawe ile ludzi trzeba by odstrzeli za ich wredne życie ) twierdzą że w zimę dokarmiane a ja zastałem jeden paśnik i 3 wieże strzelnicze , przecież to ewidentnie sprawia im przyjemnośc ( aż boje się sytułacji ja , sarna myśliwy - mogę z tego wyniknąc kłopoty ) to nie jest zoo , to czysty naturalny kontakt człowieka z natura kiedy je dokarmiany stoją na dzikim terenie ok.20 metrów od nich , a tu taki biurokrata mi powie że to regulowanie gatunku - KPINA !!!!


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
13/12/2010 6:24 pm  

Musisz szukac druczków prawnych...

Słyszałem (nie wiem czy to prawda) że myśliwy musi byc dobrym strzelcem, tak by zwierze się za długo nie męczyło... Więc gdy będzie taki przypadek, że zwierze zostanie okaleczone to możesz wnieśc sprawę do sądu i inne tego typu sprawy... Ale tej praktyki nie polecam, bo wiadomo jakie są polskie sądy...

Inna metoda to podpisanie podania całej gminy na zakaz polowania w tym miejscu...
Jak to nie wystarczy to masowe protesty, strajki, manifesty, przeszkadzanie w polowaniu (np. jak jest polowanie to robienie wielkiego hałasu by rozproszyc zwierzęta)...

A co do podpalania wież, to odradzam, bo jeszcze las podpalisz ;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
14/01/2011 2:51 pm  

Pewnej pięknej zimy przyjechala do mnie moja kochana Jazz z forum,miala na sobie sliczne futerko,gdy jechałyśmy na krakowski rynek zaczeła nas obgadywac dość głosno pewna para,dając do zrozumienia ze jestesmy bez serca i jak wogóle można nosić FUTRO!My spokojnie poczekalyśmy aż sie nagadają po czym oświadczyłyśmy że z całą pewnością jest sztuczne 😉 Chłopak stwierdził że nie wierzy bo wygląda jak naturalne,wkońcu żeby go na dobre uspokoic powiedzialysmy ze obie jestesmy wege i nie ma takiej mozliwosci zeby futerko bylo prawdziwe.Potem to już tylko i my i oni mieliśmy ubaw z zaistniałej sytuacji 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
14/01/2011 7:45 pm  

🙂 🙂 🙂 tak było -jedno z najfajniejszych wspomnień z Krakowa,nie zapomnę tego do końca życia -żałuję tylko że nie dostałam farbą olejną od tych dzieciaków 😀

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
01/02/2011 1:57 pm  

wiele osób krytykowało mnie za zbyt radykale podejscie do walki na tle ochrony środowiska , ale ja właśnie będę uważał że nie reagowanie na zło to w jakimś stopniu przychylanie się do tego, nie mówie tutaj o polewaniu każdej babci farbą a o poruszeniu tematu. Czy w sprawie segregacji rasowej ( czy innego zła ) tez uważacie że najlepiej przejśc obojętnie dla dobra ?
Zgadzam się że co poniektóre rzeczy mogą byc sztuczne ( sam takie wybieram - a wyglądają na skórę ) ale trzeba krytykowac wszytko co prowadzi do bezsensownej przemocy czy to w stosunku do zwierząt czy ludzi


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
03/02/2011 10:55 pm  

Ale noszenie sztucznych futer tez jest głupie. Jak to powiedziala A. Krupa, to jak udawany napad na bank. Troche dziwne porównanie, ale spodobało mi sie. Pozatym futra są kiczowate i tandetne(na ludziach ofc)


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
04/02/2011 11:40 pm  

Ale noszenie sztucznych futer tez jest głupie.

no właśnie, coś w stylu " o jakie piękne sztuczne zwłoki masz dziś na sobie" 😛


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
05/02/2011 12:02 am  

nie rozumiem dlaczego noszenie sztucznych futer jest głupie?
nie widzę w tym nic głupiego?
ciuch jak każdy ,tak samo można powiedzieć że noszenie butów ze sztucznej skóry jest głupie w końcu to też imitacja prawda?

gust każdy ma inny i o tym się nie dyskutuje jak wszyscy wiemy
każdy nosi co chce i dopóki nie cierpią przez to zwierzęta i nie są do tych celów mordowane to jest ok
i wypraszam sobie texty "Ale noszenie sztucznych futer tez jest głupie" -bo ja takie noszę i nie uważam się z tego powodu za głupią!!!
i nie mówię np: że noszenie trampek jest głupie ,czy, noszenie kolczyków w nosie jest głupie...

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
05/02/2011 1:08 am  

(...) i wypraszam sobie texty "Ale noszenie sztucznych futer tez jest głupie" -bo ja takie noszę i nie uważam się z tego powodu za głupią!!!
i nie mówię np: że noszenie trampek jest głupie ,czy, noszenie kolczyków w nosie jest głupie...

no ale przecież jeśli ktoś mówi, że coś jest głupie, nie znaczy od razu, że uważa za głupich wszystkich ludzi, którzy mają z tym cokolwiek wspólnego. jeśli ja mówię: noszenie sztucznych futer jest głupie (a nie mówię, bo niby dlaczego miałoby być?), to nie znaczy, że uważam ludzi, którzy je noszą za głupich.
a kolczyki w nosie są głupie 😛

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
05/02/2011 3:23 pm  

Zgodzę sie z Jazz,też nosze buty które wyglądają jak ze skóry,ale w rzeczywistości nie są i co mam ich nie nosić bo inni myślą ze to skóra? 🙂 kołnierzyk przy płaszczu też wygląda jak jakiś futrzak a wcale nim nie jest,ktoś kto ma dobre oko i choć podstawowe rozeznanie w temacie odrazu pozna co jest imitacją futra,teraz na ulicach głownie stare baby noszą stare wyleniałe prawdziwe futra,No i może jakieś wyniosłe paniusie jeżdzące drogimi brykami ale z takimi to już nie mam styczności (na szczęście)

[edytowane 5/2/2011 od SIMA]

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
05/02/2011 4:20 pm  

Sztuczna skóra, a sztuczne futro to jest zupełnie co innego, zupełnie inaczej wygląda i w ogóle.
No i nie powiedziałam, że to głupie jest, bo głupie, tylko że głupie, bo to coś w stylu, jak to powiedziała sławna ostatnio i na tym forum, Ktrupa 'noszenie sztucznych futer jest jak napad na bank ze sztucznym pistoletem'.
Pozatym z tego co wiem, to sztuczne futra są bardzo bardzo nieekologiczne.


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
05/02/2011 5:58 pm  

Używanie wody jest nieekologiczne,korzystanie z telewizora pralki czy komórki też,jednak wszystko jest dla ludzi byle by z głową.Jezeli wrzuci sie takie sztuczne futerko do lasu to pewnie nie bedzie to ekologiczne,ale jezeli podda recyclingowi, gdzie w przypadku tworzyw sztucznych powstały bardzo dobre do tego technologie to chyba nie jest już taka wielka zbrodnia.I tak myślę że sztuczne futerka są nieporównywalnie mniejszym złem niz te naturalne,jak już ktoś bardzo lubi to niech sobie nosi.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca