Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy to wegetarianizm?  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
27/05/2011 1:54 pm  

Praktycznie stałem się wegetarianinem, ponieważ jedyne mięso, jakie jem pochodzi od zwierząt, które sam zabijam"

Mark Zuckerberg

właśnie poznałem nową , kolejną już definicję wegetarianizmu 😉

szczegóły tutaj http://www.tvn24.pl/0,1704552,0,1,tworca-facebooka-je-tylko-to--co-sam-zabije,wiadomosc.html

stay classy...


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/05/2011 2:07 pm  

No na pewno to zdrowsze niż jedzenie mięsa kupionego w sklepie.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
27/05/2011 2:13 pm  

Ale koleś nazywa siebie wegetarianinem :exclam:

Chyba ma za dużo kasy... Ale brawo za odwagę. Większość ludzi myśli, że mięso się hoduje na drzewach.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/05/2011 2:18 pm  

no wlasnie macie jakies zrodlo do tego, ze hitler jadl zupy na miesie? Sama bym poczytala jakas wiarygodna ksiazke o tym 🙂

[url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-4687-page-3.html#pid92022[/url]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
27/05/2011 2:20 pm  

W sumie ciężko potępiać taką postawę. Jeżeli to prawda, i Mark Z faktycznie tak postępuje, to jest to najbardziej uczciwe podejście do "mięsożerstwa" z jakim się spotkałam.
Ale, naboga, niech nie nazywa się wegetarianinem...

[edytowane 27/5/2011 od annadagmara]

call me Amber


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/05/2011 2:22 pm  

Ale tam jest napisane "prawie wegetarianin" a prawie robi wielką różńicę 😉


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
27/05/2011 4:20 pm  

jeśli piszesz cienkun na temat artykułu Marka Z. to użył on słowa"praktycznie"
a nie "prawie". Dla mnie to spora różnica i kompletny absurd. Coś jak stwierdzenie, że czarne to "praktycznie białe tylko nieco ciemniejsze"

stay classy...


OdpowiedzCytat
*BLEBLE*
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 24
01/06/2011 6:36 pm  

jakim ten zuckerberg moze byc wegetarianem jak tam jest napisane ze je mieso tylko i wylacznie ktore sam zabije np poderznol biednej kozie gardlo zeby ja ziesc 🙁


OdpowiedzCytat
manekin
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 58
28/07/2011 6:05 pm  

moim zdaniem to już jest krok w dobrą stronę, ja zresztą zaczynałam podobnie i to w tym samym wieku 🙂


OdpowiedzCytat
lynks
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 4
06/12/2011 4:30 pm  

Przepraszam że się wcinam, ale mam pytanie w podobnej tematyce i chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Czy można nazwać wegetarianinem kogoś kto nie je mięsa (zup z tego tematu też), ale jednoczenie ma gdzieś całą tą ideologiczną otoczkę? Przyjąłem dietę bezmięsną z pobudek czysto egoistycznych. Trenuje biegi długodystansowe i na przestrzeni lat rezygnuje z kolejnych produktów które ewidentnie mi nie służą (zaczęło się od mleka i jego przetworów a 3 tygodnie temu odstawiłem mięso).

Pytam bo rodzina i znajomi już mnie okrzyknęli wege a sam do końca nie wiem czy słusznie.

Przy okazji, witam wszystkich bo to mój pierwszy post 😉

Pozdrowienia


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
06/12/2011 5:14 pm  

1. Wg. słownika jak najbardziej, więc uważam że tak.

2.

ale jednoczenie ma gdzieś całą tą ideologiczną otoczkę?

Ty se uważaj, bo mam dzisiaj bojowy nastrój... 😛

3. Witam i ja Ciebie


OdpowiedzCytat
rzymianin
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 190
06/12/2011 8:27 pm  

lynks, można jak najbardziej :red:


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
06/12/2011 11:36 pm  

Przyjąłem dietę bezmięsną z pobudek czysto egoistycznych.

Nie Ty jeden 🙂
Nawet nie wiesz jak się cieszę, że tu jesteś. Witaj 😀


OdpowiedzCytat
Spirit
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 22
06/12/2011 11:59 pm  

Podepnę się pod temat nieśmiało i też zapytam czy u mnie to jest wegetarianizm wkońcu czy nie, bo przez 18 lat uważałam się za vege, a po przeczytaniu tutaj paru tematów i swoich przemyśleniach to ja nie wiem.Zdarza mi się w ciagu roku z różnych przyczyn losowych zjeść ze trzy, może cztery razy najczęściej rybę, albo coś innego mięsnego, na codzień nie jadam żadnego mięsa, kotlety tylko sojowe, jajek unikam jak ognia bo mnie obrzydzają, jogurty naturalne jem, mleka zwierzęcego nie pijam, ale zjem np. oscypek czy jakiś ser żółty, galaretek nie jadam.Więc to jest wegetarianizm czy nie? 😛 Swoją drogą, nie wiem czy sa tu na forum ludzie gór, bo ja jestem i będąc w górach naprawdę mam problem z wegetarianizmem, bo nocujac w schroniskach górskich jest się skazanym na schroniskową kuchnię, a tam dużego wyboru nie ma, a żeby nie paść z głodu biorę ten zestaw obiadowy z rybą bo co zrobić.

Czekam na zagładę ludzkości, lecz ona wciąż nie nadchodzi...


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
07/12/2011 12:52 pm  

na to pytanie trudno jednoznacznie opowiedzieć. Można by zadać sobie pytanie, czy ktos kto pije alkohol tylko na urodzinach i w sylwestra, jest abstynentem? Jednak nie wiem czy to jest właściwe porównanie. Powiedziałbym że jesteś prawie wege, ale jak wiemy z pewnej reklamy, "prawie" może robić dużą różnicę. Więc może utrzymujmy, że starasz się być wege. W ten sposób nie ładujemy się w ramy definicji. 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca